mihai nesu, cum comentati?

mihai nesu, cum comentati? | Autor: melina34

Link direct la acest mesaj

buna,
cum comentati ultima stire mondena legata de familia fotbalistului Mihai Nesu? a fost parasit de sotie,desi sau mai ales din cauza ca este bolnav, trist dar...se intimpla;
cum se poate reface dupa asemenea lovitura un om deja cazut la pamint si cum se poate privi in oglinda cea care i-a intors spatele, ce pareri aveti?
multumesc
M.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Carra spune:

Daca exclusiv problemele lui de sanatate au determinat-o sa-l paraseasca, atunci EA e un zero barat. Daca au fost si alte probleme (pe care numai ei le stiu), atunci... nu am nici un comentariu. E viata lor si... atat. Scuze, dar nu stiu ce ar fi de dezbatut. Sper, doar, ca presa mondena, care e de toata jena, cat si ei sa aiba discretia necesara pentru a nu face circ dintr-o situatie care e deja trista si dureroasa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melina34 spune:

pai...ar fi de comentat cele 137 de vizualizari ale subiectului si singurul comentariu, merci Carra!
doar nu era sa ne punem in situatia ei sau a lui si sa recunoastem ce am fi facut;
M.



ps.si pentru cei care evalueaza negativ" mesajele si postarile mele,atita timp cat exista alb si negru, dulce si amar...va doresc succesuri!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

melina, este viata lor, este casnicia lor. Numai ei stiu adevarul, de ce si cum s-a ajuns aici. Ce sa am eu de comentat despre un divort dintre 2 oameni pe care nu ii cunosc personal absolut deloc!?!? De unde stii tu ca pt ca e Mihai bolnav ea il paraseste? Poate adevarul e cu totul altul, de unde stii tu!? Ce drept avem noi sa comentam? Presa asta de kkt din Romania si toti cei care le dau apa la moara citind cu nesat despre rufele murdare ale unora sau altora ar trebui sa lase oamenii sa isi vada de viata, suferintele si bucuriile lor.

Pe tine ce te freaca grija!?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns portocalia spune:

mie mi se pare foare delicat subiectul. si ar fi o discutie interesanta, daca ar fi impersonala si teoretica. nu ma intereseaza sa discut cazul lui nesu (care nici nu stiam cine e, am cautat acum pe google).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melina34 spune:

laura draga, ma freaca grija pt ca este vorba de o situatie de viata in care eu-(spre deosebire de tine)- incerc sa ma pun;
spor la facut sarmale
M.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Daca te preocupa subiectul ca idee, atunci deshide frumos o disctuie la modul general "cum ati reactiona daca ...", nu un subiect in care inviti lumea sa se dea cu parerea despre un caz concret si ne ceri practic sa o balacarim pe nevasta lui Nesu.

Multumesc pentru urare. Unele fac sarmale, altele fac cozonaci, altele isi fac manichiura, altele citesc presa de scandal, fiecare dupa preocupari si posibillitati.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carra spune:

Melina34, uite, eu chiar nu vreau sa fiu rautacioasa si inteleg (asa imi place sa cred) curiozitatea ta. Cred, insa, ca Laura25 are dreptate: putem discuta subiectul "ce am face daca..."

Ipotetic vorbind, daca acesta ar fi subiectul, as raspunde asa: NICIODATA (nu cred in vorba aia siropoasa cu "NEVER say NEVER", din motivele mele) nu as abandona o fiinta iubita - cu atat mai putin sotul - DOAR din acest motiv. Ma intreb in sinea mea: daca EU as ajunge in situatie aceasta, cum m-as astepta sa fiu tratata de cei apropiati? Si aici ma refer la familie si prietenii cei mai dragi. Sunt 100% sigura ca nu m-ar abandona (din pacate, e verificata treaba...). Cei putini dar buni mi-au fost mereu aproape, chiar fara sa le-o cer.

Revenind la intrebare, cred ca Mihai Nesu si sotia lui trebuie sa-si rezolve problemele singuri. Fara presa, fara pareri din afara...

Pentru dezbateri, insa (la modul general, nu cu referire la ei), sunt deschisa oricand la dezbateri/discutii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melina34 spune:

haha
laura draga, pt tine cu dedicatie-
,,Cine este fara de prihana sa arunce primul cu piatra...."

si dincolo, de alte ipocrizii..the end.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy spune:

de ce nu ati luat in considerare si posibilitatea ca el sa-i fi dat ei libertatea, stiind situatia in care este, si la insistentele lui, dupa posibile discutii, sa se fi ajuns la asta.Ea nu l-a parasit imediat dupa accident, asa ca nu cred ca e cazul sa fie lumea asa sigura ca a fost abandonat din cauza situatiei in care se afla.Si nimeni nu stie sigur cum ar reactiona in astfel de cazuri...cand cel putin la ora actuala, nestiind cum si ce descoperiri se fac in domeniu, situatia este cea cunoscuta.Iar zicala cu piatra...e putin cam deplasata aici , pentru ca nimeni nu poate baga mana in foc (ca tot suntem pe zicatori ) ca e reala varianta cu parasirea lui din motivul invocat de tine. Se poate foarte bine ca el sa nu vrea sa fie subiect de mila pentru nimeni, indiferent cine reprezinta acest nimeni...si atunci i-a dat ei libertate sa isi refaca viata.
Ca tu sau eu sau altele am accepta aceasta libertate e alta discutie.



Mergi la inceput