Burtici de mai-iunie 2013 (13)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mcoca spune:

Vio, cu uscatorul, eu m-am documentat anul trecut :) ca doream si eu. Pana la urma nu am mai luat, din lipsa de spatiu. Ma rog, as avea unde, dar s-ar restrange camara, si prefer camara. Bref, iti va fi fff util, mai ales acum cand veti fi 5. Este ff imp sa iei o masina buna, care din pacate esti si f scumpa (aici ajunge la un 700). Deja, din cercetarile mele, cu condensare e mai buna decat cu evacuare. Apoi consumul : ai grija sa fie A+, deoarece consuma in draci o masina din asta. O chestie imp este sa se curete singur compartimentul ala unde se strange apa, ca à la longue te va enerva tare sa tot cureti la el.


Vicky si Printzesone


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns VIOIKA76 spune:

Iris multumesc de raspunsul cu privire la uscatorul de rufe!
Felicitari pentru rezultatul bun de la bi-test!
Vicky mersi de raspuns! Costa intradevar ceva.Am comandat un Electrolux la 2300 ron si sunt curioasa sa vad daca chiar face ce trebuie.Din pacate eu nu mai am loc pe sarma si hainele nu se usuca cu saptamanile cu vremea asta plina de umiditate.Decat sa stau cu mormane de rufe nespalate am hotarat sa dau banii astia si sa sper ca-si face treaba.

Mami de Ana(13.12.2003) & Dragos(22.12.2008)
si acum15+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcoca spune:

Iris, done!


Vicky si Printzesone


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iris1211 spune:

Multumesc mult! :*

14+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mony_omv spune:

Buna dimineata, dragelor!

Eu am fost aseara la un eco sa vedem sexul si IT'S A BOYYYY!!!
Am trecut prin mai multe stari () dar m-am adunat si acuma sunt foarte bucuroasa. Dragutul de el nu are nici o vina ca eu am figuri in cap si preferinte de acest gen.Bebe arata cu 8 zile mai mare decat varsta lui.Am si inceput negocierile cu sotul pentru nume.
Abia astept sa incep sa cumpar tot felul de chestiute ( nu neaparat numai haine). Mie imi si fac bine la psihic, imi ridica mult moralul si pentru mine e cea mai frumoasa parte din sarcina pana acum.Saptamana trecuta mi-am mai cumparat niste blugi de gravi si i-am luat si ingerasului un body galben (unisex).E nr.20 si mi se pare atat de mic!!!!!! Si cica exista si nr.18.
Legat de durerile de cap, m-au chinuit si pe mine cateva zile, ba chiar m-au trezit din somn la un moment dat. Am dat si eu cu apa, ce sa fac? Au trecut pana la urma.
Despre papa, nu mananc foarte mult, dar cand mi-e foame mi-e foame, nu imi place sa astept.
Alta ciudatenie este ca ma mai trezesc noaptea pe la 2 cu nasul plin si stau cate doua ore si ma uit la televizor. Adorm pe la 4-5 iar cand trebuie sa ma trezesc zici ca m-a lovit trenul!
Incerc sa fac putina gimnastica pe acasa ca simt ca intepenesc si ma dor oasele. Si medicul mi-a recomandat fara sa il intreb gimnastica pentru gravide.
Ce mi-au mai zis ambii medici la ultimele controale este ca am placenta de tip II , ca ar fi prea jos. Nu stiu cu ce se mananca, trebuie sa ma documentez.
V-ati programat la triplu test? Mie unul mi-a zis saptamana 17-18, altul 16-17. facand o medie o sa fac in saptamana 17.
Va pup



15+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluca1109 spune:

Buna dimineata!

Felicitari celor care au aflat sexul bebelului. Mie mi-a zis doctorita la 12s 5z ca ea crede ca e fetita, totusi, astept pana la eco din decembrie ca sa fiu sigura.

In rest, mor de somn . Dorm pe mine.



Raluca


S 17+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcoca spune:

Moni, de ce faci TT? DT ti-a iesit ok, nu? Acum 5 ani, in fr se facea TT, asta am facut la a mica. Acum nu se mai face, se considera mai bun DT.

Vio, sa o stapanesti sanatoasa!

MAdd, fruntea sus, vei gasi rochia perfecta, sunt sigura!

Ralu, hai ca imediat trece si somnu, o sa vezi.


Vicky si Printzesone


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KRY81 spune:

BUNA DIMINEATZA BURTICI! FELICITARI CELOR CARE ATI VAZUT SEXUL BEBEILOR

15+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KRY81 spune:

NOI AM FOST LA 14 SAPTAMANI LA ECO SI NU A VRUT SA NE ARATA CE ESTE, ACUM MAI AM DE ASTEPTAT PANA PE 10 IAN. DUREREA DE CAP SA STITI CA M-A LAST,AM BAUT MULTA APA , AM MANCAT MAI MULT DULCE IERI, SI AM STAT MAI MULT IN PAT, SI DIMINEATA M-AM TREZIT FFF BN. SPER SA VA TREACA SI VOUA, VA POOP PE TOATE.

16+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns de_ea spune:

Buna dimineata!
Multumim si felicitari si celorlalte mamici care au aflat sexul bebeilor!


Andreea, mami fericita de printesa Medeea 14.02.2011 17+

Mergi la inceput