Buburuze de mart-apr2013(10)!

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns felicitas spune:

Eu cred ca aceste discutii au caracter doar de discutie si nu trebuie sa devina mar al discordiei pentru mamici.

Mamica fericita de Miriam 01.03.2011
23 saptamani+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piscotel2011 spune:

Neata burtici!

AM fost si noi la eco, avem 468 grame (mai mare cu o saptamana), mocuta vesela (o sa pun filmuletul pe picassa), totul in parametri, col 40mm inchis (sunt fericita ca ma asteptam la surprize in partea asta)arterele bune...pot sa zambesc de luni ce mai:) Mi-am facut si programare ptr morfo trimestrul 3, cred ca abia atunci imi voi mai vedea mocuta.

Mersi de urari ptr Piscot, de aseara am inceput antibioticul ptr ca febra tot isi facea de cap dupa 3 zile, azi noapte iar a facut peste antib, acu sa vad in noaptea asta...sper sa prind si io un somn bun saptamana asta:)

In discutia cu vaccinuri nu o sa intru, consider ca fiecare parinte alege in cunostinta de cauza ptr copilul lui si nu in functie de influentele dintr-o parte sau alta.

Felicitari burticilor care au intrat in 6 luni...inca putin si suntem si noi acolo:D trece repede timpul:((((((((((((

Pupici si sa avem o saptamana buna!

Dana, Mami de Piscotel, Ioana-Alessia (11.01.2011) si21+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenaionascu spune:

Dana, felicitari pentru vestile bune!

Emilia, saru mana de noile linkuri, cred ca deja am un carucior preferat :Arte 3x3 http://www.ibebe.ro/products/Carucior-Arte-3x3.html#

Si noi mergem miercuri la morfologia de trim2 si cerd ca tot atunci o sa-mi fac testul de toleranta la glucoza.Voi l-ati facut? cum a fost?

21+ cu bebe baietel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piscotel2011 spune:

Elena - mi-e nu mi-a recomandat testul acesta, asa ca nu stiu ce sa-ti zic. Multa bafta la morfo!

Dana, Mami de Piscotel, Ioana-Alessia (11.01.2011) si21+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arianna05 spune:

Cate galagie azi...toata lumea s-a trezit cu chef de vb:)
Eu atat am de zis despre vaccinuri;fratele meu este medic si mi-a recomandat atat mie cat si sotului sa nu facem decat acele vaccinuri care au o vechime de cel putin 10-15 ani pe piata deoarece multe din efectele lor secundare se vad in timp,nu imediat
Deci dc imi voi vaccina bebelusa impotriva vreunei boli voi avea grija sa aleg un vaccin cu vechime si despre care exista studii cu privire la toate aspectele pro si contra.
Eu sincer nu stiu care sunt ok si care nu,deci voi apela tot la el.Tot el mi-a explicat si despre recoltarea de celule stem sau cordon ombilocal la nestere si mi-am dat seama de avantaje dar mai ales de multele dezavantaje despre care nu se scrie niciunde pe net
Acum,fiecare e liber sa aleaga:)

19+ cu Adelina Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicitas spune:

Felicitari Piscotel pentru grasunel vesel !

Mamica fericita de Miriam 01.03.2011
23 saptamani+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicitas spune:

Arianna si ce ati decis pana la urma. Si eu stau asa in cumpana. Sincer daca era o banca de stat de celule stem in Romania le-as fi donat cu draga inima.

Mamica fericita de Miriam 01.03.2011
23 saptamani+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmensilvia spune:

Multumesc Emilia de indrumari!
Am reusit intr-un final sa ma inscriu la forumul adecvat pt sarcina mea.
Oricum voi mai intra si la voi sa vad cum evoluati. Sunt sigura ca am multe de invatat si de la voi.
Pup si sa auzim numai de bine !


Graviduta 14s+
Trombofilie cu mutatii:
-mutatie heterozigota :F V Leiden;
-mutatie heterozigota F II Protrombinica;
-mutatie homozigota MTHFR C677T dar cu homocisteina normala.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piscotel2011 spune:

Multumesc fetele!

Am pus doua poze si un film pe picassa:D

Dana, Mami de Piscotel, Ioana-Alessia (11.01.2011) si21+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arianna05 spune:

Felicitas,noi nu recoltam celule stem sau cordon ombilical si asta deoarece nu sunt studii care sa demonstreze ca celulele sanatoase recoltate la nastere nu se vor imbolnavi si ele in caz de transplant la aceeasi persoana.Plus ca nu iti garanteaza nimeni ca in momentul recoltarii vor fi suficiente celule sanatoase pentru un transplant complet.
Daca ai nevoie de mai multe informatii,ti le pot da si tu alegi ce crezi ca e mai bine pentru bebele tau.

19+ cu Adelina Ioana

Mergi la inceput