Dieta Dukan(4)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns unefemme spune:

Citat:
citat din mesajul lui Allure

pai tocmai asta e ca nu trebuie sa tii dieta ca sa slabesti.
trebuie sa-ti schimbi modul de viata; dietele sint temporare si nesanatoase, nu poti fi o viata intreaga "la dieta"



"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*

“ True health is a journey not a destination, a process not an event, a habit not a diet. "

"You aren't going to get the butt you WANT by sitting on the one you HAVE"




Sunt de parere ca etapa de consolidare de la dieta Dukan poate fi considerata un stil de viata sanatos..., asa ca nu tii toata viata dieta..iti schimbi efectiv stilul de viata...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns unefemme spune:


[/quote]
Nu te infometa.Moderatia iti creaza un disconfort suplimentar si e pacat sa renunti ca n-ai rezistat de foame.Este restrictiva asa ca nu trebuie o restrictie suplimentara.
Spun din experienta!


dulcetica
[/quote]

ok , Dulcetica...voi avea grija sa nu ma infometez...ieri spre exemplu am mancat destul de putin (ce am scris dimineata+ un pranz rapid format din cateva bucatele de carne) iar azi, pe la 5 dimineata, umblam nauca prin bucatarie dupa mancare...si am esuat lamentabil cu un pumn de alune ingurgitate mai mult dormind, fapt ce a ruinat toate eforturile mele de 3 zile...te pup si voi tine cont de sfaturile pe care le primesc pe forum

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

Te urmaresc pentru ca atunci cind voi termina o tura,poate 2 de oschawa vin si eu aici sa-ti tin companie.Tine-te tare! N-ai de ce te plinge! Dukan e gluma pe linga Oschawa.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns unefemme spune:

Dulcetica, multumesc pentru suport!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

Citat:
citat din mesajul lui unefemme

Dulcetica, multumesc pentru suport!

Buna!
Cum merge treaba?
Cit ai dat jos?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iubu77 spune:

salutare fetelor!!!
de astazi ma apuc si eu de dukan...sa vedem cum merge..am papat dimineata cafea cu lapte 0.1 si zaharina. la pranz un gratar de pui si acum la ora 4 un iaurt cu tarate..diseara un ou fiert si niste sunca:))
Voi cam cat ati slabit in faza de atac..as vrea sa tin 6 zile:)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreiutasg spune:

Salutare,

Am inceput si eu dieta, mai mult pentru a-mi demostra ca mai am ambitie si rabdare si nu, in ultimul rand pentru a-mi mentine un stil de viata sanatos.
Am inceput de la 65kg, la 1,57 cm (32 ani)
5 zile am tinut faza atac si am ajuns la 62 kg, urmeaza cel putin 50 zile de FAZA II, conform dietei de pe site-ul oficial
Cel mai greu imi este sa ma abtin de la a "rontai" prostioare intre mese, si ca sa treaca bag 1 ciocanel..sau iaurtel
Acum ca urmeaza partea cu legumele o sa fie mult mai usor, mai ales ca sunt inebunita dupa div. salate si combinatii

Va pup si sa avem spor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns numeioana spune:

Va salut, fetele!

Ma intereseaza si pe mine dieta Dukan. O sa mai intru pe la voi, desi n-am mai scris de f. mult timp pe DC, cred ca de vreo 2 ani, cel putin...

Eu vreau sa slabesc 8 kg. Am slabit 3 kg deja pt ca am tinut o saptamana de dieta disociata si 3 zile de atac Dukan. Am 60 kg acum, la 170cm. Vreau sa ajung la 55. Nu stiu daca voi reusi, ca n-am mai avut 55 de la 20 de ani:)). Mi-am propus 55 dar o sa fiu multumita daca ajung la 57 macar. Maine intru la croaziera. Mi-am pregatit chifle dupa reteta Laurei Adamache si le-am bagat la congelator sa am toata saptamana viitoare. Am facut si clatite in doua seri si placinta cu branza dulce de pe site-urile cu retete Dukan.

Mi se pare o dieta f. permisiva totusi, fata de altele. Si eu mancam inainte orice, la orice ora, in orice cantitate...

Acum mananc cat vreau, cateodata si dupa ce ma satur mai mananc cate ceva, dar numai ce trebuie si tot am slabit.

Am citit aici ca mancati un iaurt, o bucata de ceva... Ideea dietei este sa mananci pe saturate, nu sa te infometezi...sunt atatea retete minunate aici: http://www.retete-dukan.ro/



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns J G spune:

Succes tutror!

Eu iar m-am bagat la Dukan pentru ca am facut ce am facut si acum 4 zile am atins 55 kg. Dupa ce a trecut socul m-am dus sa-mi cumpar iaurturi si tarate.. au trecut deja 3 zile de atac, dar am uitat sa ma cantaresc azi dimineata, o sa o fac maine.
Merge usor, deocamdata. Aveam si foarte multa apa in corp (cred ca pe mine carbohidratii ma fac sa retin apa). Sper sa ajung la 50 tura asta, dar si 51 e OK. Si mai sper sa nu dureze mai mult de 3 saptamani croaziera.. o sa vedem.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AYUMI spune:

De ieri am inceput si eu .As vrea sa intreb fetele mai pricepute,oare seminte de floarea-soarelui am voie?Ca nu am gasit nicaieri ceva despre asta.

Mergi la inceput