Delfinasi jucausi de iulie-august (95)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Cris2010 spune:

De cand n-am mai scris, sa nu recunsc fereastra de editare.

Ieri pe la miezul noptii am scris un pomelnic de mesaj si nu stiu ce-am apasat de mi s-a dus cu o pagina inapoi si am pierdut tot. M-au apucat nervii si m-am dus la culcare.

De vreo doua saptamani sunt in concediu si i-am dat liber lui mami al meu. Sotul e mai mereu plecat cu serviciul, in concluzie eu n-am timp nici sa respir... mai ales ca le facem pe toate in reluare din cauza burticii (a se citi burtoiului) din dotare si a 'fitelor' lui SN. Cel putin pana iesim din casa si pana intram in casa, pe oriunde am merge, imi pune nervii la incercare...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cris2010 spune:

Laurik, vreau sa te felicit si aici pentru bebe Andrei. Sa fiti sanatosi!
Cum va descurcati? Ti-a venit lapticul? Cristi cum accepta noua formula in familie? O pozica cu Andrei?

Adriana, ma bucur tare mult pentru rezultatele bune de la analize. Stiu ca Eladea folosea niste foite pt contraceptie, poate te interesezi si de ele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miremia spune:

Buna ziua, dragi mamici!

Intru sa va prezint campania www.desprecopii.com/info-id-10777.htm" target="_blank">"Spiritul Craciunului pentru copii", campanie in cadrul careia are loc o tombola cu multe premii interesante:

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=175726&nm=LICITATIA-si-TOMBOLA-Spiritul-Craciunului

precum si galeria de licitatii, de unde puteti cumpara cadouri pentru cei dragi:
http://bazar.desprecopii.com/catalog.asp?catid=958&n=Spiritul-Craciunului


Cu fondurile stranse, il vom ajuta pe Mos Craciun sa ajunga la copilasi din familii defavorizate, copilasi pentru care Mosul nu a existat pana acum.

Va multumim din suflet!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cris2010 spune:

Crispro, ce bine ca ai scapat asa usor. De obicei astia nu se lasa pana nu scot ceva de la tine.
Si Vladut e un vorbaret si un dulce si cuminte pe deasupra. O mosteneste pe mami la talent muzical.

Bumblebee, ce surpriza frumoasa ti-au facut sotul cu mami al tau. Si Victor, ce haios e cu ibricul in pat. Mi-amintesc de pozele cu voi, era fan cratite si oale de mic.
SN n-a facut nici opasiune pana acum. N=are o jucarie preferata, are perioade, cand isi aduce aminte de vreo papusa, si e dragoste mare cateva zile, dupa care schimba.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cris2010 spune:

Ochidut, ati avut ceva peripetii pe drum. Ce haioasa e 'stapana galaxiei' cu 'ai mei, al meu'.
Eu n-am timp de cadouri anul asta. De saptamana viitoare vine mama sa ma ajute si =vad cum salvez situatia. Cred ca o sa fiu numai pe drumuri la cate probleme de rezolvat s-au strans...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cris2010 spune:

M-ai trimit un mesaj si ma rog sa mai doarma SN, sa mai bantui un pic pe net, ca de o saptamana, doar o ora mai doarme la pranz. Vorba unor mamici, s-a dus "relaxarea" mea de pranz.

Mysya, sper sa fie doar o simpla durere de la sarcina, mai ales ca tu esti foarte activa. Te pup.

Coteasca, multa sanatate tatalui tau.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cris2010 spune:

Rodika, ma bucur tare mult ca scapati mai repede. Doamne ajuta sa fie bine, mai ales pe papusa cretulina.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaBuc spune:

cris, cand ai DPN? tot la Filantropia nasti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurika1982 spune:

Citat:
citat din mesajul lui bumblebee

Neataaa!!!

Eu sunt in peaviz de pe 23.
Pe 25 am avut invitati pt Sf Andrei pe nani si am avut si un invitat supriza, mami meu. A complotat cu sotul meu si a venit pt 3 zile acasa. O vizita scurta dar extrem de placuta.
Am avut si laptopurile busite, ala pe care l-a aranjat Victor nu s-a deschis vreo 3 zile, asta nou ii picase hardul(?!), dar am si umblat toata ziua si n-am avut timp de ele..
De vineri numai in vizite am tinut-o, la gagica lui V, Andra,care e nascuta de Sf Andrei, pe 1 dec la niste prieteni dragi cu care nu ne mai vazusem de muult timp si ieri la primul nostru fin, de asemeni nascut d Sf Andrei.

Si Victor o a repede inainte, dar pt ca drumul nostru e numai pe lana strazi circulate m-au facut sa fiu f rigida din acest pdv. Daca nu ma tine de mana ii tin teoria chibritului si daca nu acepta si incep tavalelile mergem de urgenta in casa.
Dar e greu tare cu mersul de urgenta in casa, ca daca se pune pe trantit si se face arc, abia il duc, are 16 kg micul meu urias si are o forta de ma rastoarna.
Are zile mai bune, in care ne intelegem fara nicio incurntare, dar de regula incearca marea cu degetul si vrea neaparat sa arate ca el poate si nu prea il impresioneaza discursurile mele.
Nu stiu daca v-am povestit ca face pasiune pt anumite obiecte si ca se culca cu ele, dela ceaun, ibric, oala, cizma (!!!), la un ceainic pe care l-a adus mama mea si pe care l-a scapat in toiul noptii si s-a spart si dupa o ora s-a trezit si a urlat juma de ora ca nu ii dau CANA MEU, CEAIUL MEU, l-am dus i-am arata ceainicul spart si cand l-am asezat in pat a plecat plangand cu ochii inchisi sa ia ceainicul spart din gunoi , cu explicat frumos, aratat, certat, tot degeaba, si-a facut numarul..
Ma bucur ca vecinii nu cheama politia la reprezentatiile piticaniei, ca zau ca n-ar fi mare lucru..

Alina si Victor Andrei - 23.07.2010 1+



:)))))))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

La multi ani Elise!!


Mergi la inceput