Alaturi de IULIA! Ghiocei martie-aprilie2009 *454*

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Kea spune:

Sa va zic, ca tot vorbeam nu demult despre recunoasterea greselilor. Vine barbatu-meu acasa si keutu spune ca e stricat nu stiu ce la calculator ( un buton, habar n-am ce, ca n-am fost atenta). Se uita taica-sau si intreaba cine l-a stricat. Keutu mandru tare: io io io io, io tati, io io!!!! Incearca taica-sau sa repare si la un moment dat zice " s-a dus naibii, gata-i pita lui, l-ati stricat!". Keutu: io io io tati, nu baby, io io!!!!

Hei si ieri mi-a venit cantand la de la gradi, cu 2 cuvinte din cantec invatate, una-i interjectie, dar ce conteaza, important e ca ne-am prins ce spune, in conditiile in care nici cu romana cu stralucim.

Maine mergem la o expozitie de hobby-uri la Stuttgart. Pe vremuri, mergeam in fiecare an, dar in anii in care am nascut, ne-a sarit randul. Asa ca maine suntem toata ziua plecati.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Am fost la Gaudeamus! Si am luat multe carticele frumoase! Anul asta Moshu vine de la Gaudeamus!

Denisa-Madalina fericita de Adela Marisa, 27+ cu

IULIA va invinge CANCERUL!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gianina34 spune:

buna dragelor,

asa-i ca miroase deja a sarbatoare?
ce ziceti de o cana de vin fiert cu scortisoara si cuisoare si un strop de portocala?

ieri seara am apucat sa arunc un ochi pe aici si asa am aflat de casuta magica de la lidl; rezultatul: azi dimineata o aveam deja in masina

eu ma rog la dumnezeu sa ramana sanatoasa sa o sarbatorim la gradi cu clopotica (sau rozeta, inca nu-i chiar hotarata) si apoi sa ne luam zborul

in rest, nu mai stiu de capul meu, sunt terminata de oboseala, saptamana asta am mers in fiecare zi pana la giurgiu si mi-a fost tare greu, mai ales la intoarcere ca la 5 deja-i noapte si tare-s obositoare luminile masinilor, noo acum vedeti ce probleme am si eu

va pup si va urez un super wk

Gianina - mami de micsunica-balerina Andreea - 13 aprilie 2009
avem 3 anisori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Buna dimineata! O cafea pentru doamnele? O prajitura cu mere si bezea?

Denisa-Madalina fericita de Adela Marisa, 27+ cu

IULIA va invinge CANCERUL!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

tufete dragi
distractie maxima la munte si pe unde mai sunteti

Mada multam de cafa ...dar ca mic dejun mi-ar placea si o cana de lapte cald cu corn cald si miere....vise....(si sigur nu-s 2 in 1,doar ma doare f tare capul....ieri a venit al meu si mi-a spus ca-i in fara plata de luni...deci trai neneaca pe capul meu)

In rest va dorest un wk cat mai placut si doar vesti bune sa citesc.

~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*

Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la Dumnezeu imposibilul!



Iulia va creste mare!
Doamne ajuta si lumineaza!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi8 spune:

neata!
la noi inca nu e atmosfera de sarbatoare. poate dupa ce scot ornamentele de strazi si luminitele si aprind bradul in piata civica.
si nici eu, asa in suflet, inca nu am intrat in spiritul sarbatorilor.dar mai e timp
inca nu m-a inspirat nimic pentru aleasa mea. trebuie sa ma grabesc? pe 1 le trimitem sau cum a mai ramas?

acum plecam la farmacie sa vad ce ii i-au crinei ca s-a trezit cu nasul infundat si putin la cumparaturi de astea de toate zilele.
week-end placut tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Citat:
citat din mesajul lui denisamada

Am fost la Gaudeamus! Si am luat multe carticele frumoase! Anul asta Moshu vine de la Gaudeamus!



Felicitari Moshului ...dar si Adelei caci ii plac cartile....


Insanatosire grabnica ghioceilor bolnaviori!

~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*

Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la Dumnezeu imposibilul!



Iulia va creste mare!
Doamne ajuta si lumineaza!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gianina34 spune:

buna dragelor,

mada pentru prajitura cu mere si bezea
este un deliciu pe care l-am experimentat eu wk trecut; singurul regret e ca nu a fost deloc apreciat de michu' si a trebuit sa ma sacrific la toata tava

dodo- imi pare tare rau ca treceti prin asa ceva

silvi - te pup si pe tine ca inafara de niste sirop cu propolis, echinaceia, de-astea.... altceva nu-mi vine in minte acum

azi era cat pe ce sa o comitem si noi cu cadoul din portbagaj
am fost dimineata la mall la patinoar si desigur ca dragul meu sot i-a deschis portbagajul in fata sa-si ia singura patinele
am mintit-o ca-i o cutie cu acte de-ale mele de la vechiul job



Gianina - mami de micsunica-balerina Andreea - 13 aprilie 2009
avem 3 anisori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Citat:
citat din mesajul lui Gianina34

mada pentru prajitura cu mere si bezea
este un deliciu pe care l-am experimentat eu wk trecut; singurul regret e ca nu a fost deloc apreciat de michu' si a trebuit sa ma sacrific la toata tava



Nu intelegeam... de unde stii ca am facut si eu zilele trecute, azi am terminat-o. Mi-au ramas cateva albusuri de la altceva si am zis sa profit, sa o fac cu mai multa bezea de-asupra. A iesit super buna! Bineintels ca am mancat eu si Costin, Adela nu a onorat oferta...

Denisa-Madalina fericita de Adela Marisa, 27+ cu

IULIA va invinge CANCERUL!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gianina34 spune:

asa-i, e super buna prajitura asta... si parca miroase si a craciun

Gianina - mami de micsunica-balerina Andreea - 13 aprilie 2009
avem 3 anisori

Mergi la inceput