Test posibil fals negativ?

Test posibil fals negativ? | Autor: Memoc

Link direct la acest mesaj

Salut.imi cer scuze daca mai este acest subiect pe undeva dar nu l am gasit. In decursul acestei luni am incercat cu sotul meu sa raman insarcinata.In ultimele 6 luni am avut ciclul mestrual de fiecare data exact pe data de 15 ale lunii luna trecuta chiar pe 14,asa ca astazi fiind in data de 15 seara chiar si nemaiavand rabdare mi am facut un test de sarcina care a iesit negativ. Mentionez ca in ultimul timp am luat in greutate cateva kg desi nu mi am schimbat stilul de viata sau alimentatie plus sanii mi au crescut in volum de vre o 2 saptamani iar de vre o trei ma doare coloana si spatele mai ales dimineata intr un mod ce nu am mai simtit pana acum plus dorm incontinuu, ma simt obosita si urinez foarte des fara sa fiu racita sau altceva. Ni stiu ce sa cred si m ar bucura f tare sa nu mai vina memstriatia deloc:)mersi anticipat pt raspuns.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ANI.G spune:

Memoc noi am tot spus pe aici: e prea devreme sa iasa ceva pe testele de urina, chiar daca esti insarcinata, ceea ce iti doresc din suflet
Putine teste am vazut pozitive la 7, 10 zile dupa ovulatie
Depinde mult de momentul implantarii si de test
Mai asteapta cateva zile, iar un test de sange daca poti face acolo ar fi cel mai bine

Si bine ai venit



Despre infertilitate si nu numai :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cri_cri_cri spune:

Salut memoc!
Parerea mea este ca inca e devreme ca sa te poti baza pe rezultatul testului. Daca nu ti-a venit intre timp, ma fa un test maine dimineata (zic maine dimineata pt ca in general, cand sarcina este mica, urina de dimi e mai concentrata). Daca si testul de maine este negativ si continua sa-ti intarzie, fa-ti o programare la doctor ca sa vezi care e cauza.

Succes!



-------------------------------------------------
hidrosalpinx bilateral, laparoscopie, 2 IUI-uri nereusite
FIV 1 nereusit, laparoscopie(salpingostomie stanga), urmeaza FIV 2 :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lady22 spune:

e prea devreme.simtomele tale le-am avut eu cand am ramas gravida.deci cred ca......!sper sa fie asa.astept sa imi spui


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Memoc spune:

Va multumesc si bine v am gasit! Inca sunt ca pe ace...va anunt daca da sau ba. Daca nu vine menstruatia nici azi maine dimineata am sa mai fac un test:D

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Memoc spune:

Sal din nou! Am facut inca un test dimineata si tot negativ:( pana la urma cred ca o sa vina menstruatia. Am avut si am o usoara scurgere roz- maronie deci...:(

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giulia81 spune:

scurgerea roz-maronie poate insemna si fixarea sarcinii... ce fel de test de sarcina ai folosit?


"Un om are dreptul sa se uite in jos la altul, doar atunci cand ar trebui sa-l ajute sa se ridice."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Memoc spune:

Nici nu stiu cum se numea unul simplu oricum, desi nu mi as dori cred ca o sa vina menstruatia ciudat e ca mi a intarziat atata timp cand de luni de zile am pe data exacta:(. Ii arde de pacaleli cred tocmai acum.maine dimineata cred ca o sa vad cel mai clar ca de obicei dimineata imi vine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Memoc spune:

Salut din nou,sunt inca sub semne de intrebare ieri am avut putima scurgere rosiatica maronie cu usoare dureri menstruale, aziam tot aceeasi scurgere dar fara dureri si fara ciclu. Pff m am saturat sa astept sa vad c se intampla.e ciudat rau luna asta daca e sa fie ciclu.plus e deja 18. Nu stiu c sa mai cred...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giulia81 spune:

ai mai facut un test?
de ce nu mergi la o clinica sa iti faca testul de sange? decat sa astepti asa cu indoieli?


"Un om are dreptul sa se uite in jos la altul, doar atunci cand ar trebui sa-l ajute sa se ridice."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Memoc spune:

Mi a venit menstruatia. Luna viitoare poate:( acum nici nu stiu cum sa mai calculez ovulatia de can a inceput putin sau de azi ca a venit in forta?

Mergi la inceput