Bucuria popilor

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns totosika spune:

Ce bine ana_25 ca a dat Dumnezeu sa ajungi acolo....Intr-adevar daca ar face toti preotii nu la fel,macar o parte din ceea ce face parintele Mihail din Ucraina,ar fii minunat...Dar acum noi nu trebuie sa ne smintim si sa-i judecam pe preoti....Toti isi vor primi plata...daca au avut posibilitatea sa faca si nu au facut....poate din binecuvantate pricini nu s-a putut.
Eu fetelor va spun parerea mea pur personala....nimeni nu mi-a bagat mana in buzunar pentru biserica....Daca am putut am dat ,daca nu nu....Iar cand am avut ceremonii...intotdeauna am primit chitanta..

"Este mai bine sa-ti critici defectele tale, decat ale altora." - Democrit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Citat:
citat din mesajul lui totosika
Eu fetelor va spun parerea mea pur personala....nimeni nu mi-a bagat mana in buzunar pentru biserica....Daca am putut am dat ,daca nu nu....Iar cand am avut ceremonii...intotdeauna am primit chitanta..

"Este mai bine sa-ti critici defectele tale, decat ale altora." - Democrit



Ba mie mi=a bagat mana in buzunar. Statul a alocat sumele pt BOR din impozitul colectat de la cetateni, adica si din banii mei. Ori eu as fi preferat sa faca altceva cu banii luati de la mine.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns totosika spune:

Nici mie nu-mi place cum e alocat banul public,si cat este de dulce pentru cei care-l administreaza(numai noii parlamentari care au sosit deja,cu forte noi,si mult mai numerosi)...
Eu zic totusi ca fiecare isi poate avea parerea lui.....fie pro ,fie contra.....sau trebuie sa fim toti de acord cu subiectul dezvoltat????


"Un om cu adevarat virtuos se teme mai mult de laude decat de clevetiri"
Toma de Kempis

Mergi la inceput