FIV in Ungaria 170

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns DaniellaSM spune:

Neata doamnelor!

Velvet deci zic eu sa deschidem farmacia!

patania zilei Am fost dis de dimi la un privat sa mi fac hormonalele fiind a 2 zi de zana, si sunt si eu al dracului caci cum ajung in fata faptului , mi se ascundd venele de tot , si ma tot intepat impielitatul ala de asistent , pana cind i am spus ca daca nu reuseste il pun eu pe scaun and let's see cum i sa stea la intepatul meu dar cu un ac veterinar!! a facut niste ochi saracu, si a fost tot un sorry pana ce am plecat de acolo , in sfirsit a si reusit pana la urma i am spus bre ia din mana direct ca ma gauresti de totului!
to be continued......
si ma doare manuta si acum.

5 Fivuri nereusite - 2008-2012(London & Szeged) .
MTHFR A1298C-heterozigot
PAII 675-4G/5G-heterozigot
risc tromboza

If you can you should,No matter what!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jaguar spune:

heyy fete

Danii e foarte neplacut ce ai patit azi..imi pare rau..
Monaa pai ai o colectie de mutatii,,haa CLEXANE scrie pe tine
Iar daca dr A nu iti va recomanda, cere si alte pareri. Mai e in CJ dr Nicorici parca..
si de ce nu si dr U.. PAi-ul ala nenorocit pfff.
Olimp toate bune? cand mai mergi la eco?analize ceva?
Littlegirl
Imi velvet flory eni si restul fetelor

Ahh o pup apasat pe Samiiii am visat-o bine



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DaniellaSM spune:

Da Jaguarito, multam fain ca feel sorry pt mine , ce sa i faci asa i in jungla!

ok sa trecem la treburi serioase , ce parere aveti PK o sa le bage restul testelor in seama fiind facute acu 1 an??oricum vreau sa mi fac restul cand ajung acolo dar sa vad cum le pun cap la cap!!

Orice info este foarte binevenita!!

Thank you,

5 Fivuri nereusite - 2008-2012(London & Szeged) .
MTHFR A1298C-heterozigot
PAII 675-4G/5G-heterozigot
risc tromboza

If you can you should,No matter what!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jaguar spune:

Dani, tu ia toata hartzogaraia la tine. Se uita pe ele, de pe unele o sa faca copii..
O sa iti spuna ce trebuie sa repeti. Iti poate face la ei analizele care nu tin de "z3" adica cele hormonale.(de ex hepatitele, vdrl etc)
Analizele care tin de anestezie(hemoleucograma, functii hepatice AST,ALT,LDh, fosfataza alcalina, creatinina etc,, si EKG) va trebui sa le faci inainte de procedura cam cu o luna si ii trimiti decat rezultatul pe email.
Papa's de 1an este acceptat.
Eu am avut facut si TORCH . Analizele hormonale au fost cam de 7-8luni si nu le-am repetat,,mai ales ca aveam AMH pan 'in tavan si oarecum ii era clara situatia mea..
Alte intrebari?

Trebuie sa vada tot istoricul tau, ca sa stie ce are de facut.(la noi s-a uitat si peste analizele de acu 7-8ani)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns velvet spune:

daniela,imi pare rau de manuta si tare ce i-ai zis celui ce ti-a recoltat da,deschidem farmacia care sa se numeasca "clexane-ne dati ori nu ne dati?"

jaguar

ma gandeam asa citindu-va,ce analize va trebui sa repet iar...ce trebuie sa mai fac pe langa tot ce-am facut.iar o gramada de bani....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DaniellaSM spune:

Velvet, ai consult soon ,sau inca nu sorry daca ai precizat deja la babute dar nu am fost atenta la detaliu! eu le am copy pe alea de sus analize adica de la prima pagina , +in vara mi am facut cu Dr Avram pt toate mutatiile si nemutatii,asa ca i predau tot ce am sa faca bors ca m am saturatde atata hartogaraie , e ca la tribunal pe vremuri cand erau dosarele alea pe rol vechi de vreo 5-6 ani , mi era mila de fetele de la steno-dactil..,,e da sper sa mi incapa in bagajel!

Farmacia propun un nume "Clexa"!!rog sa enumerati si alte nume!!


5 Fivuri nereusite - 2008-2012(London & Szeged) .
MTHFR A1298C-heterozigot
PAII 675-4G/5G-heterozigot
risc tromboza

If you can you should,No matter what!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns velvet spune:

daniela,nu,nu merg in curand.anul asta ne-am oprit cu investigatii,drumuri la bucuresti,analize...de la anu om vedea cum stam cu banii.pt ca nu ii avem inca pt FIV.m-am gandit la budapesta.dar daca va mai exista subprogramul ala compensat as incerca unul in tara.ma costa mai ieftin...suntem bugetari amandoi in romanica,deci...cu greu punem un banut deoparte.ideea e ca tocmai am aflat ca dr cu care voiam sa facem FIV nu va mai activa la clinica anul viitor din motive personale.deci iar sunt in dilema totala

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mona19 spune:

Salutari!
Vreau si eu sa particip la actiunea Farmacia: Clexa, Clexanel, Clexa - hac sau cum iti vrea voi s-o denumiti! Contribui la inceput (la asta, na, uite ca ma pricep) cu intocmirea documentatiilor de pre-avizare si avizare, a studiilor si para-studiilor de fezabilitate cu analize de tot felul (din plan economic ), pentru institutii financiare ajutatoare in demararea afacerii!!!
DaniellaSM - Da te mai doare manuta? Sa ai un istoric, in care sa vada ce ai investigat si ce rezultate ai avut in urma tratamentelor efectuate. Nici n-o sa bagi de seama ce repede isi va copia el hartogariile mai importante. Eu am dus istoric de 9-10 ani, plus anexe din ultimii 2-3 ani. Fii pe pace ca o sa-ti spuna ce sa faci sau sa refaci!
Jaguar - Da sunt o veritabila mutanta si chiar as vrea sa vina ziua mea pentru Clexane! O astept cu atata dor!!!
Olimp - E bine?
Imi - Ce faci?
Va pe toate si pa!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

buna seara fetelor

jaguar pe 3 decembrie m-a mai chemat la control , e mult pana atunci , dar ce sa fac astept sa treaca timpul si ma rog sa fie bine ..


daniella venele astea bata-le vina , si eu a patit-o saptamana trecuta , era o asistenta la spital care m-a intepat de 3 ori sa-mi gaseasca vena , problema era ca d-na suferea de distrofie musculare , mi-a spus ca sa se scuze dupa ce mi-a ciuruit bratul

la toate




XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

mona cum ma simt ? mi-e grata de dimineata pana seara , imi tot vine sa ciugulesc caci doar asa se potoleste senzatia de rau , ma dor sanii si s-au umflat , acum am si eu sanii , nu pot dormii pe burta din cauza lor , in rest usoare crampe care le rezolv cu no-spa.

sper sa fie bine , incerc sa nu ma gandesc la rau , oricum ceea ce tine de mine am facut totul posibil de aici sunt in masinile lui DD si ma rog lui sa fie bine.




XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

Mergi la inceput