Nasterea la Regina Maria

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mami_papatot spune:

Alice, vad ca ai nascut de doua ori cu Cezariana ... cum ti s-a parut recuperarea a doua oara?

Honey Bunny, TE IUBIM, SI CA TINE NU GASIM!!!
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=51be13e67dfb912b27f7f1&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">POVESTE FARA SFARSIT
POZICI
Sunt cucoana-n casa mea!
Mami de Honey (17.04.2008) si 25+ cu Heidi Sofia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

Mult mai usoara. La o sapt cand m-am dus sa imi scoata firele, am urcat pe scari pana la parvu, la elias, la etajul doi :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

Dar nu poti incerca totusi naturala? Ai vb cu el?
Pe mine m-a tinut la radu pana am implinit 39 de sapt (diferenta dintre cezariena 1 an si 4 luni), alti doctori se grabesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_papatot spune:

Citat:
citat din mesajul lui Alice_Elena

Mult mai usoara. La o sapt cand m-am dus sa imi scoata firele, am urcat pe scari pana la parvu, la elias, la etajul doi :)

Mami de Mara Nicolle (20.08.2010) si Radu Stefan (27.12.2011)


FIRE? ce fire? mie nu mi-a scos niciun fir la prima cezariana! nu, nu, nu, nu, nu scoatem niciun fir, il lasam acolo ca am dat bani pe el ... deci, la urmatorul control avem ce vorbi ... mie ce imi pune, acolo ramane, la Honey am avut fire din acelea care se resorb ( scuzati eventuala gresala de exprimare) ...

iar cu naturala, nu stiu ce sa zic ... am eu atat curaj? nu prea cred ... zau ... prima data da, doream, dar acus parca am mai imabtrinit si mi-a pierit din elan ... si treaba cu clisma la fel .. la Honey n-am facut ...

aoleu, iar mi-am adus aminte de fire ... deci repet, mie nu-mi scoate nimeni niciun fir Domne' ... hai ca am de ce sa u dorm la noate ...

Honey Bunny, TE IUBIM, SI CA TINE NU GASIM!!!
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=51be13e67dfb912b27f7f1&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">POVESTE FARA SFARSIT
POZICI
Sunt cucoana-n casa mea!
Mami de Honey (17.04.2008) si 25+ cu Heidi Sofia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Miche spune:

Si eu tot la Regina Maria vreau sa nasc , cu dr Corina Grigoriu.
O sa semnez contractul prin ianuarie , sa prind tariful cel mai mic, sau poate or face vreo promotie de Craciun



Miche 12+ si
Darius (26.11.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_papatot spune:

Citat:
citat din mesajul lui Miche

Si eu tot la Regina Maria vreau sa nasc , cu dr Corina Grigoriu.
O sa semnez contractul prin ianuarie , sa prind tariful cel mai mic, sau poate or face vreo promotie de Craciun



Miche 12+ si
Darius (26.11.2004)


Bine ai venit printre noi Miche! Asteptam vesti! Si eu tot asa, am semnat la un targ , pana in 25 saptamani...

Honey Bunny, TE IUBIM, SI CA TINE NU GASIM!!!
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=51be13e67dfb912b27f7f1&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">POVESTE FARA SFARSIT
POZICI
Sunt cucoana-n casa mea!
Mami de Honey (17.04.2008) si 25+ cu Heidi Sofia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

Firele din interior se resorb, cel de la exterior il scoate. Nu simti nimic. Il taie intr-un capat si trage de el. Iar clisma, va cere sa ti se faca. Poti refuza. Eu am vrut sa refuuz, dar apoi mi-a explicat el ca e mai usoara recupararea si bla bla si am facut. Nu e groaznic
Au mai scazut preturile la RM?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_papatot spune:

Citat:
citat din mesajul lui Alice_Elena

Firele din interior se resorb, cel de la exterior il scoate. Nu simti nimic. Il taie intr-un capat si trage de el. Iar clisma, va cere sa ti se faca. Poti refuza. Eu am vrut sa refuuz, dar apoi mi-a explicat el ca e mai usoara recupararea si bla bla si am facut. Nu e groaznic
Au mai scazut preturile la RM?

Mami de Mara Nicolle (20.08.2010) si Radu Stefan (27.12.2011)


Am inteles! Deci, cum spuneam si mai devreme, avem ce vorbi, mie nu mi s-au scos fire si asa va ramane ... cand am fost oerata de apendicita am facut un circ maxim la aceasta parte de scoatere a firelor ... la mine totul este pana la durere ... atunci toata prietenia mea se evapora ... si ca sa zic asa, nu vreau sa atarne parerea mea de bine, de un ... fir de ata ... fie ea si chirurgicala... vezi, exact ce spuneam ... aflam lucruri noi, ne punem in tema ...
DECI, MAMICILOR CARE ATI NASCUT DEJA LA REGINA, POVESTITI-NE SI NOUA, VA ROG, DIN AVENTURA VOASTRA, ASA CUM ATI TRAIT-O SI ASA CUM AVETI CHEF SA O EXPUNETI FIECARE DINTRE VOI. STIU CA ACUM PUII VOSTRI SUNT CEI MAI IMPORTANTI SI VA OCUPA MULT TIMP, DAR CU SIGURANTA FETELE CARE VOR CITI RANDURILE VOASTRE VA VOR MULTUMI !!!

Honey Bunny, TE IUBIM, SI CA TINE NU GASIM!!!
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=51be13e67dfb912b27f7f1&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">POVESTE FARA SFARSIT
POZICI
Sunt cucoana-n casa mea!
Mami de Honey (17.04.2008) si 25+ cu Heidi Sofia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

Vaiii, sa ma vezi cum m-am dus eu la elias. Zici ca mergeam la taiere, pe viu. Mi-era o fricaaa! Facea cais misto de mine, dar nu am simtit NIMIC. Stii cum arata operatia mea acum?? Perfect!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_papatot spune:

Citat:
citat din mesajul lui Alice_Elena

Vaiii, sa ma vezi cum m-am dus eu la elias. Zici ca mergeam la taiere, pe viu. Mi-era o fricaaa! Facea cais misto de mine, dar nu am simtit NIMIC. Stii cum arata operatia mea acum?? Perfect!


Mami de Mara Nicolle (20.08.2010) si Radu Stefan (27.12.2011)


Deci, sotul preferat zice ca isi aduce aminte ca mi-a scos si mie un rest de fir, dar cat eram in spital ... eu nu as baga mana in foc ... ... dar daca nu m-a traumatizat, inseamna ca a fost ok ... cercetam ... ca eu am mai mers la control dupa 3 luni ... asta mi-a fost mie timpul .

dar de ce nu ai mers tot la Regina pentru fire ?

Honey Bunny, TE IUBIM, SI CA TINE NU GASIM!!!
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=51be13e67dfb912b27f7f1&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">POVESTE FARA SFARSIT
POZICI
Sunt cucoana-n casa mea!
Mami de Honey (17.04.2008) si 25+ cu Heidi Sofia

Mergi la inceput