La multi ani bulgaras sef, SVEN (39)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Buna tuturor.
La multe lunite, Sara si Maria Elisa!
Aici ninge viscolit, sper sa reusesc sa ajung acasa...Acum 2 ani am ramas blocata aici, din cauza viscolului, am dormit la o colega, sper din suflet sa nu patesc la fel si acum...

de Maria Cornelia (20.09.2006) si Ioana Teodora (24.01.2012)
Din ce in ce mai mare
Creste si mezina
Perlute de domnisoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalitzuza spune:

Lexi- sper fin tot sufletul sa ajungi cu bine acasa.
Ce faceti de sarbatori veniti in tara?
Hai te pup astept vesti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mady_19 spune:

la multe lunite Sara si Maria Elisa
- am intrat si in decembrie fetelor...mai e putin si bulgarasii nostrii implinesc primul anisor...vin sarbatorile...
- noi suntem binisor...am facut tratament cu antibiotic, si alte medicamente..inca mai tuseste..nu stiu ce sa fac,sa-i mai dau si in seara asta si maine dimineata antibiotic...am inceput de marti seara si ultimul i l-am dat aseara...pediatra a zis ca sa-i dau tratamentu cel putin 5 zile...inca ii mai curge nasucul si fornaie...abia astept sa se insanatoseasca...sa-i treaca si tusea asta...in rest incepem putin cate putin sa ne mutam..saptamana asta tre sa megrem pe la apartament sa facem ordine, sa aspiram pe acolo...si daca Dumnezeu ne si mutam pana de Craciun...
- muulta multa sanatate va urez voua si bulgarasilor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexa_G spune:

La multe lunite frumoase!
Sara si Maria Elisa

Georgia ma bucur ca te-ai linistit cu mersul in patru labe
Lexi Alex a scapat in doua zile de petele albe din gurita, Si noi suntem muciosi si tusim....
mady bafta la mutat! PupFrumusetea mica sa treaca raceala.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kraluca spune:

Seara buna si de la noi! la multe lunite fericite bulgarasilor sarbatoriti sambata, duminica, astazi si maine!
Adc - ms pentru raspuns si sugestii in cazul spasmului hohotului de plans. cum si cand a trecut?
lexi - noptile vostre cum


mai sunt?
mady - bafta cu mutatul. noi tot la un craciun ne-am mutat in casa noua. oricum, nimic nu se compara cusarbatorile de anul asta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Buna tuturor.
La multe lunite, Adela Alexandra si Cristian!
Lali, am ajuns cu bine acasa ieri, din fericire ninsoarea s-a oprit la un moment dat si a inceput si zapada sa se topeasca incet-incet. La ora la care am plecat, ploua.
De sarbatori mergem in tara, da. Pe 22 plecam spre Ro. Voi unde faceti sarbatorile?
Kraluca, avem cam o noapte buna, una proasta, alterneaza. Uneori avem mai multe nopti proaste la rand. Azi-noapote iar m-a tinut treaza o ora jumate, ieri noapte o ora... Nu ar fi asa o problema daca nu m-as trezi chiauna dimineata, cand suna ceasul...
Alexa, noi tot nu am scapat de petele albe. Aseara era cat pe ce sa uit sa-i dau cu solutie din aia, insa am vazut limbuta albicioasa si mi-am amintit. Asa ca mai trebuie sa mai tinem tratamentul.

de Maria Cornelia (20.09.2006) si Ioana Teodora (24.01.2012)
Din ce in ce mai mare
Creste si mezina
Perlute de domnisoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Letitia spune:

Buna dragele mele!

Desi sunt mereu cu ochii pe voi (Singurul lucru care mi-a scapat e ala cu melcul??!? Imi explica si mie cineva? ), nu reusesc sa scriu cat de des mi-as dori...
La multi ani Sven si din partea noastra! Sa fii sanatos, sa ai noroc, sa iti bucuri parintii si sa ai o viata fericita!

La multi ani si tuturor celorlalti sarbatoriti, mamici si bulgarasi!

Si sanatate multa bbelusilor raciti! E tare greu cu muci, febra si apatie...

Noi suntem mai bine, am fost cateva zile la munte, de joi pana luni si mi-am incarcat bateriile! Am dormit cu baiatul meu in fiecare zi la pranz si am inotat cu fata mea, am petrecut si vreo doua ore la cosmetica corporala si masaj, doar eu, niste maini dibace si muzica de relaxare! Am baut vin fiert si crud , dar alte excese nu am facut, in afara de ceva slanina cu ceapa. Ieri am avut supriza sa ne trezim intr-o poveste - erau 10 cm de zapada si ningea linistit.

Copiii sunt bine in general, Tudor ma ingrijoreaza un pic cu ochiul ca inca mai e inflamat si curge, desi am schimbat picaturile de doua ori... diseara ma duc cu el la dr. Mai e vrun bebelus cu canalul lacrimar infundat? Si voiam sa va mai intreb de cand ati dat peste bebelusilor? Eu nu i-am dat inca lui Tudor, desi Sofiei i-am dat de la 8 luni, pentru ca pediatra mi-a spus ca Tudor pare mai predispus la alergii si sa mai astept, dar pana cand?

La Sofia am observat ca ii miroase respiratia, ce poate fi? O sa o iau si pe ea la dr.

In rest suntem suparati ca a murit porcul! La propriu! Aveam un porc la tara pe care ne-a propus sa il taiem de Craciun, dar a racit si a murit... Dar mi-a promis tata ca se duce in week-end si cumpara altul!

Cam astea sunt noutatile de la noi, nimic spectaculos, dar nici rau... Imi place viata cand sunt odihnita!

Va pup pe toate!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns suzieq spune:

Neatza si de la noi,

Lali, nu am mai facut nimic cu vaccinul ala BCG si nici nu cred ca o sa fac curand, astept sa mai treaca din virozele astea ca suntem campioni. Acum ne luptam cu nioste scaune moi, eu in banuiesc ca a facut o usoara intoleranta la lactoza de la ultimele tratamente, astazi merg cu el si la pediatra sa vedem ce zice, oricum e la regim si pe lapte fara lactoza pe care il accepta destul de greu.

Letita, m-am amuzat putin de povestea ta cu porcul, sper sa nu te superi, m-a amuzat descrierea ta. Ce fain de tine ca ai profitat de zilele libere si te-ai relaxat putin, asa imi doresc si eu cateva zile de repaus, sper sa fie cuminte Vladut si sa le am de revelion.

Lexi, cu masina veti pleca spre romania? Sunteti tare cura josi, mie mi-e groaza de un drum de 400 km facut cam in doua ture cu Vlad ca nu mai sta deloc in scoica, iar pentru scaun e prea mic.

Lali, cand ajungeti in tara?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Suzieq, da, cu masina venim, nu e prima data cand venim asa, Maria e deja obisnuita cu drumul, e extrem de cuminte si intelegatoare, mai greu va fi cu asta mica. Nici a mea nu mai incape in scoica dar o voi pune in scaun, mai ales ca va avea si haine groase pe ea, asa ca nu va fi problema ca e prea mica pt scaun.

de Maria Cornelia (20.09.2006) si Ioana Teodora (24.01.2012)
Din ce in ce mai mare
Creste si mezina
Perlute de domnisoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adc spune:

Letitia, sa nu te superi dar si mie mi-a venit sa rad la treaba cu porcul... dar inteleg ca e o belea, oricat de ilar suna.
Chestia cu melcul e o metafora a sexului fara chef, sau cel putin asa am inteles din citirea posturilor respective. Pt mine asta e ultima atractie pe ordinea de zi (mai bine as manca o placinta) si nu am prea aprofundat subject-ul. Norocul meu e ca am avut mereu parte de intelegere si cand am fost low si cand am fost high on this
Laptele de mama la noi a facut minuni la ochisor, dr nu stie daca avem sau nu canalul infundat, nu pare dar totuis din cand in cand avem secretii. Nu am crezut pana nu am incercat (nu e sfat de medic). Am avut rezultate mai bune cu LM decat cu nettacin. Nu te costa sa incerci, nu stiu daca mai alaptezi, sper ca da

Raluca, ultima data Andra a facut spasmul hohotului de plans la 2 ani si 4 luni, cand plangand s-a trantit cam brusc de spatarul unui scaun dupa ce n-am lasat-o sa scoata hainele de pe rafturile unui magazin din Mall. De atunci nu s-a mai repetat. Am inteles ca are legatura si cu volumul plamanilor raportat la cutia toracica si dupa 2 ani si jumatate e f rar fenomenul.

Lexi, drum bun! Pentru noi si 50 de km cu masina cu Cristi sunt un chin. Ne facem programul in asa fel incat sa plecam cu el adormit, si dupa aia mai vad eu cum scot camasa, dar e greu

Mergi la inceput