FIV la Clinica Gynera din Bucuresti

FIV la Clinica Gynera din Bucuresti | Autor: Andreea07

Link direct la acest mesaj

A facut cineva FIV la Clinica Gynera din Buc?
M-ar interesa si pe mine un FIV,doar ca acum sunt in cautare de clinici,sfaturi,pareri,etc.
Aceasta clinica,cel putin mie una mi s-a parut ca are cel mai bun "pachet"FIV la un pret destul de rezonabil fata de alte clinici.
Doar ca in cazul meu si al sotului,trebuie sa facem FIV+ICSI,dar asta nu conteaza...pt k si cu ICSI iesim mai ieftin decat la alte clinici.
Astept pareri :)
Multumesc !
:)


Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Laura32 spune:

Andreea , pe mine la Gynera ma costat 200 mil , absolut tot , fara ICSI ,la noi nu a fost cazul . Analize + medicamentatie+ procedura = 200 mil
tratamentul ma costat 30 mil . Am fost tare multumita de ei . Problema mea au fost trompele atat , alte complicatii nu am avut , spermograma sotului a fost buna , dar a luat cu 2 luni inainte de fiv , spermotrend stiu ca ma costat 2 mil cutia , am zis sa ne ajute si mai mult , rau nu avea cum sa faca . Multe rugaciuni , acatist dat la manastirea Frasinei ( cel mai sfant loc de la noi din tara , unde femeile nu au voie sa urce sus la locul sfant )
Daca te mai pot ajuta cu ceva , imi poti trimite PM ! Iti urez multa bafta si sa-ti vezi visul implinit !

Mami de Andrei ( 3 Iulie 2012)




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tebligia spune:

pe noi ne-a costat 147 milioane cu tot cu tratament anestezie etc ...fara analizele preliminare k le-am facut gratis la mine la serv(cu alea cred k ar fi ajuns pe la un 180).
noi am facut fara icsi k eu eram problema ..trompe infundate
dar dak va hotarati mergeti pe mana lor sunt o echipa minunata si dupa cum vezi au rezultate din prina incercare..eu, laura , mrg, aerlilian..etc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CAMELIA28 spune:

Daca ar fi s-o iau de la capat, m-as duce la dr Dracea cu ochii inchisi.
Noi am facut 2 FIV-uri in 2010 , primul fara ICSI, fara congelare embrioni-4000 Euro, fara analize preliminare. Al doilea cu ICSI si congelare- 5000 Euro , la ambele a intrat si tratamentul.

Andreea, noi aveam in spermograma doar 250.000 de mititei, deci se poate si cu mai putin de 1 milion.
Succes!

Mami de gemenasi nastrusnici- Luca si Marc 11 mai 2011

Mergi la inceput