Pit Stop!

Raspunsuri - Pagina 23

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns NinaR spune:

O familie ia pranzul – tata, mama fiul.
Copilul nu vrea sa manance cereale, maica-sa il tot cearta, copilul plange. La un moment dat tatal ii sopteste ceva la ureche, dupa care copilul repede mananca tot din farfurie si se duce la joaca.
Mama surprinsa il intreaba pe sot:
- Nu pot sa cred, ce i-ai spus dragule?
- I-am spus ca daca nu va manca cereale nu-i va creste ”cocoselul”.
Mama, ia o lingura si-l loveste din toata puterea.
- Asta pentru ce?
- Pentru ca in copilarie nu ai mancat cereale.




Pe internet este ca si la Costinesti: toti barbatii sunt burlaci!








Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giulia81 spune:

- Draga mea, î#539;i dau Luna de pe cer!
- De ce? N-ai bani de o ma#537;in#259;?!!


Politia a declarat ca s-au gasit arme ascunse in spatele bibliotecii din Ferentari. Localnicii sunt in stare de soc. Nu stiau ca in Ferentari exista biblioteca ...



"Un om are dreptul sa se uite in jos la altul, doar atunci cand ar trebui sa-l ajute sa se ridice."

Compasiunea fata de animale e intim legata cu bunatatea caracterului si se poate afirma cu siguranta ca cel crud fata de animale nu poate fi un om bun. (Arthur Schopenhauer)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giulia81 spune:

Pentru a stimula pofta clientilor de aface cumparaturi, un supermarket american a recurs la o solutie ingenioasa: cand te apropii de sectorul carne, un dispozitiv emana mirosuri debarbecue si carnati prajiti. In dreptul rafturilor cu oua si produsede pui se aude cotcodacitul gainilor, insotit de o aroma de oua cu suncasau omleta. La fel, la lactate se aude mugetul vacilor si se simte mirosulfanului proaspat cosit.
De atunci nu mai cumpar hartie igienica de la ei.


"Un om are dreptul sa se uite in jos la altul, doar atunci cand ar trebui sa-l ajute sa se ridice."

Compasiunea fata de animale e intim legata cu bunatatea caracterului si se poate afirma cu siguranta ca cel crud fata de animale nu poate fi un om bun. (Arthur Schopenhauer)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giulia81 spune:

Cateva din dorintele ascunse ale barbatului:
-Sarbatoarea de 8 martie sa fie mutata pe 29 februarie. O data la patru ani este suficient.
-Operatiile de marire de sani sa fie incluse in programul de asigurare de sanatate obligatorie.
-Pentru conceperea unui copil sa fie nevoie de un barbat si 4 femei.
-Pentru simplitate, toate femile sa aiba acelasi nume.


"Un om are dreptul sa se uite in jos la altul, doar atunci cand ar trebui sa-l ajute sa se ridice."

Compasiunea fata de animale e intim legata cu bunatatea caracterului si se poate afirma cu siguranta ca cel crud fata de animale nu poate fi un om bun. (Arthur Schopenhauer)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giulia81 spune:

O femeie se duce la spital sa nasca insotita de sotul ei.
Doctorul le spune ca a fost inventata o masina care poate transfera durerile nasterii de la mama la tata si ii intreaba daca vor sa incerce. Cei doi sunt de acord.
Doctorul seteaza masina la un transfer de durere de 10% - sotul se simtea excelent si ii spune doctorului sa mai urce un nivel.
Doctorul seteaza la 20% dar tatal se simtea la fel de bine.
Doctorul ii controleaza tensiunea si seteaza masina la 50%.
Sotul se simtea bine in continuare si ii spune doctorului sa seteze nivelul la 100%.
Doctorul se conformeaza si femeia in final da nastere unui copil practic fara sa simta nici o durere.
Sotii erau in culmea fericirii. Cand au ajuns acasa au gasit postasul mort pe treptele casei.



"Un om are dreptul sa se uite in jos la altul, doar atunci cand ar trebui sa-l ajute sa se ridice."

Compasiunea fata de animale e intim legata cu bunatatea caracterului si se poate afirma cu siguranta ca cel crud fata de animale nu poate fi un om bun. (Arthur Schopenhauer)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giulia81 spune:

La o nunta la care am participat recent cineva a strigat in gura mare:
"-Toti barbatii casatoriti alaturati'va acum persoanei care va face viata mult mai frumoasa!"
Barmanul localului a fost aproape sufocat....


"Un om are dreptul sa se uite in jos la altul, doar atunci cand ar trebui sa-l ajute sa se ridice."

Compasiunea fata de animale e intim legata cu bunatatea caracterului si se poate afirma cu siguranta ca cel crud fata de animale nu poate fi un om bun. (Arthur Schopenhauer)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giulia81 spune:

Care este asemanarea dintre Romania si Japonia ?
Amandoua tarile au trenuri suspendate.
Romania si Grecia ?
Amandoua au fost republici "elene"
Romania si Belgia ?
Ambele tari sunt "flamande"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giulia81 spune:

Pe o banca, intr-un orasel din Covasna, stateau un el si-o ea. Un ardelean care trecea pe acolo ii intreaba:
- Nu va suparati, nu stiti sa-mi spuneti unde-i gara?
- Nem tudom romano, raspunde barbatul.
Dupa ce ardeleanul pleca, femeia i se adreseaza barbatului:
- Mai Pista, de ce ai fost neam prost si nu i-ai spus unde-i gara?
- Tot se lauda ca de 2000 de ani sunt aici si nu stiu unde e gara?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura78nico spune:

Se duce tiganu la dentist:

- Buna ziua, domnu’ doctor, am venit la dvs sa ma controlati la dinti, la gingii, ...

Se aseaza tiganu pe scaun, se uita doctoru in gura lui si zice:

- Pai bine mai tigane dar ai toti dintii de aur ce sa iti fac?

- Puneti-mi o alarma, domnu’ doctor.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura78nico spune:

O blonda se duce la un hotel sa-si ia o camera peste noapte.
Receptionerul ii spune ca nu mai are decat un pat liber, dar cu trei
barbati in camera. Fiind iarna si neavand unde sa doarma, femeia
accepta. In camera, unul dintre ce trei barbati ii propune un joc.
Daca raspunde corect la o ghicitoare, o vor lasa sa doarma. Daca nu, ii vor putea face ce vor ei.
Ghicitoare: "Ce e mica, are coada, rontaie alune, si traieste in padure?"
Dimineata, femeia de serviciu intra in camera unde doi dintre barbati erau dezbracati la fundul gol si lesinati, iar al treilea, in genunchi, o ruga pe blonda:
- Te rog eu mult, zi "veverita"... te implor... zi "veverita"



Mergi la inceput