Alaturi de IULIA! Ghiocei martie-aprilie2009 *453*

Raspunsuri - Pagina 29

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Imi transmiteti si mie emotia cu alegerea cadoului perfect, mai ca-mi pare rau ca am zis "pas". Sint si curioasa tare -mai tare ca...altii - care sint perechile anu' asta.
Doresc multa inspiratie Mosului.

***

Floric, imi pare rau ca te-ai necajit dar sint de parere ca daca macar pe una dintre tufete o simti prietena, forumeala isi are inca rostul dincolo de "buna ziua".

***

Cuscra, cit pe ce sa ma dezamagesti ca imi parea ca "te infoi" degeaba; noroc ca ai revenit la sentimente mai bune. Mie imi placi asa -perfecta! - cum esti si, dintr-al meu punct de vedere, tie nu ti s-ar shede bine...simpatica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gina2008 spune:

Buna ziua!

Bre', nu va mai certati ca acum vine Mos Nicolae si vede ca nu sunteti cumintele si... ioc cadou!

Calin, un baietel nazdravan si mamica lui

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gina2008 spune:

Trebuie sa pup SPIRIDUSA (si cei doi SPIRIDUSI MICI si dragalasi)... am primit o "sarcina" atat de frumoaaaasaaaa!!! Sper sa n-o dezamagesc!

Calin, un baietel nazdravan si mamica lui

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gina2008 spune:

Tufetele toate!

Nu am disparut, dar am avut o perioada atat de aglomerata, agitata care a inclus din pacate spitale si din nefericire un deces... Apoi, Calin a tras o raceala veritabila si l-am tinut acasa multishor... In fine, acum ma pregatesc eu de un "eveniment" spitalicesc. In urmatoarele 2-3 saptamani, sper sa trec cu bine si de asta.

Incerc sa nu ma plang (desi titlul de "plangacioasa" clubului cred ca l-as merita pe drept ) sa imi mentin tonusul ridicat mai ales ca urmeaza o perioada extrem de draga mie: Sarbatorile de iarna!

Calin, un baietel nazdravan si mamica lui

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gina2008 spune:

Ina, imi pare tare rau ca trebuie sa incerci astfel de sentimente. Si imi pare rau ca nu am cum sa te ajut.

Floric, desi s-a "stins" oarecum "conflictul" si chiar cu riscul de a te supara inca o data, tre' sa-ti zic ca si mie mi se pare uneori ca ai asteptari prea mari de la Rares. Relaxeaza-te tu putin si lucrurile vor merge spre bine.

Bebe felicitari! Imparti asa un aer entuziast si relaxat! Imi place!

Am admirat pozati frumosi. Si Rares, si Sophiphi, si Olga, si Ada. Adela, Ana... nici nu mai stiu, sper sa nu fi scapat pe cineva. Si oricat de subiectiva as fi, AVEM COPII FRUMOSI!

Pisik, bafta la eveniment! Si la cat mai multe.

Calin, un baietel nazdravan si mamica lui

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bianca2503 spune:

Ina, io nu am inteles ceva. Voi aflati de serbare cu 3 ore inainte?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gina2008 spune:

Eu am inceput lucrul la "bilantul" anului 2012. De fapt, l-am inceput la cateva luni dupa ce am fost demisa. Acum sunt la trasul concluziilor. Mi se "arata" foarte clar ca trebuie sa imi schimb meseria. Am si o idee incotro sa ma indrept. Tot ce mai imi trebuie e putin elan, niscaiva bani, un dram de noroc si multa, multa sanatate! Pentru mine asta a fost un an al multor sentimente care s-au sedimentat, asezat, clarificat. Si pentru ca ma raportez la majoritate, as putea sa spun ca sunt (si suntem) bine. Cu toate problemele dintre noi, cu lipsa banilor care se acutizeaza...

Ne-am incercat norocul iar cu plecatul din tara. N-a mers. Husband a avut alt interviu pentru Munchen. Pe primul l-a picat pentru ca era prea tanar. Acum a fost respins pentru ca e cam emotiv. Mai incercam poate o sa iasa pana la urma.

Calin, un baietel nazdravan si mamica lui

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Salutare!!!

Multumim Roro pentru implicare!!! Eu inca sunt in ceata cu cadoul, dar sigur o sa-mi vina o idee.

Bebe felicitari pentru fetita

Ina imi pare rau ca nu ai participat si tu si imi pare rau ca te-ai necajit de dimineata. Da chiar asa, nu va anunta si ei din timp ca aveti serbari? Nici mie nu imi place sa mi se faca program cu cateva ore inainte, mai ales daca am altceva programat pt acea zi, ba chiar urasc sa-mi schimbe cineva programul. Dar tinand cont ca este vorba despre Ian si eu as fi reactionat la fel. Important este ca au mers pana la urma, asa ca nu te mai consuma

Gina desi stiu ca nu toate sunt roz, imi place calmul tau. Cu siguranta vor veni vremuri si mai bune



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gianina34 spune:

buna dragelor,

veniti la o cana de cafea/ceai?
pupacesc burticoasele

si pe inapreda, ca stiu cat de tare te-ai necajit cu serbarea

si pe gina ca-mi place noua atitudine

si ... pe toate tufetele mele dragi

eu raportez prima zi stata acasa m-am apucat de dimineata sa ma lupt cu frigiderul si congelatorul; rezultatul: electrocasnice sclipitoare mai putin un raft de sticla care s-a facut sandari pe gresie
am facut ordine, am strans rufele uscate, ma pregatesc sa intind prima masina de rufe si sa mai pun una pana plec la coafor
am semipreparat mancarea lui micshu de diseara, sper sa nu ma intarzii prea mult prin oras
(...am raspuns la telefoane, am trimis mail-uri, am incropit o situatie...de astea de rutina, dupa cum se vede)

imi pare rau ca am aflat tarziu de lista Mosului, dar la anuuuuul




Gianina - mami de micsunica-balerina Andreea - 13 aprilie 2009
avem 3 anisori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Citat:
citat din mesajul lui Bianca2503

Ina, io nu am inteles ceva. Voi aflati de serbare cu 3 ore inainte?


De serbarea de acum 2 saptamini, as fi aflat de pe feisbuc, daca nu aveam o prietena care lucreaza la Casa Sindicatelor
N-am discutat "problema" serbarior cu dna. directoare dar am impresia ca face unele serbari "doar" de dragul copiilor, pentru placerea lor si NU intru mindria parintilor.Si, cu toata frustrarea mea de a nu-mi vedea puradelu' "in actiune" (mai ales ca totul se desfasoara in afara camerelor), mi se pare o initiativa super. Pentru ca aceste "spectacole pe NV" implica multa munca, daruire si..drag de copii. Nu ma vorbesc de partea materiala (inchiriatul salii decoruri).

De serbarea de astazi, dna R. a aflat ieri dupa masa cind s-a dus dupa el. Era un afis pe usa dar, credeti-ma, nu stiu cind a fost pus. "Serbare pentru bunici" mi se pare din nou o initiativa super si am reactionat gresit din motive de...dor pentru ca Ian nu are nici o bunica si ce l-ar mai fi iubit/dragalit si falit cu el amindoua! (in capul meu cretin, imi imaginez ca l-au vazut )
Colac pese pupaza, tata nu se simte bine si nu a participat nici el.
Iar rautatea din mine s-a condimentat cu oftica si ciuda ca dna R. e bunica lui Ian, desi stiu ca il iubeste si, intr-un mod ciufut, ii sint recunoscatoare ca are grija de el.

Serbare cu parintii vom avea de Caciun dar, chiar daca anuntata din timp, va fi o surpriza totala pentru parinti, incepind cu tematica si decoruri si terminind cu costumul si poezia odraslei din dotare.

Mergi la inceput