Fluturasi dragalasi de mar-apr 2011 (27)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

buna, buna dimineataaa!!!

lparpala este un scump si un frumos bb alexandru!!!

strumf, scumpica foc piscotica!!!

despre pampers....facem si la toaleta si la pempe....la toaleta facem atunci cand cere " mami, fac piciu...a baie!" in reat, spre rusinea mea nu am reusit sa ma mobilizez mai serios...
am reusit insa sa reincep sa fac sport!! m au ambitionat ancuta si delia




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

delia ai intrebat ce am mai gatit ieri...nimic seara am facut gratar de pui cu cartofi prajiti si salata pt sot (pt mine fara cartofi ) si in rest ce am avut facut la copii (ieri i am tinut pe amandoi acasa)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Neatza!
yasmy, pup, ma bucur ca te-am facut sa te reapuci de sport, si eu fac zilnic abdomene si genoflexiuni, cu zaharul in schimb e greu de lasat.. desi stiu ca e posibil de cand eram gravi..., in schimb m-am abtinut asa mult atunci ca acum e tare greu...
eu azi vreau sa fac fasole batuta cu carnati si muraturi.. la fete nu stiu ce le dau.... cred ca incerc sa-i dau Andrei spanac... :), desi prevad ca il pap eu pana la urma...
Andreea dc nu dormi la ora aia?
Lidia , ei un baiat.... frumoss, am eu o vorba cu cei mici care sunt asa frumosi, ca sunt facuti din dragoste.
LAura mi-a placut link-ul de pe facebook cu curatenia( pe ala l-ai gasit dupa ce ai facut curat, nu?
strumph ce faci?
Mada, azi ce ai in program?
Roxy, Catank, pe dc nu mai intrati?
irinuk, hai ca-i joi , maine te duci la Daria
Sa-mi laud si eu copila.. a dormit toata noaptea...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

Morning!

SA laud si eu piscoata dar in speranta ca nu-si pierde naravu` al bun nu s-a trezit deloc azi noapte ! oaaauuu ce bine a fost! iar am inceput sa uit cum e sa dormi toata noaptea de cand cu trezirile din ora in ora de mai mult de o sapt eu cred ca ei ii ies si restul de masele, alea 4, care ar trebui sa iasa dupa 2 ani, ca ea are restul de 16 iesiti, deci...alt motiv sa tina mana in gura zilnic nu are, da o baga pe toata nu a facut asa nici cand era mai bb acu cred ca o baga pe toata sa ajunga mai la spate acolo

eu tot umflata ma simt si si arat, ca m-am spalat pe fata si cand m-am sters ma dureau ochii/pleoapele si ma vad si la fata si maini cum sunt painicica si nici pp nu fac, decat f putin si concentrat desi beau apa/ceai/cafea....

Mada, pe geam ai ce ai tu si ceva in plus sa vad daca reusesc sa fac poza azi sa iti arat, dar tre` sa day un lustru la geam mai intai ca sar stropi de apa de la chiuveta ca e geamul chiar la chiuveta

Ailed, deci fara zahar nu se poate nu ? ieri am calcat stramb si am mancat kurtos si un covrig ca am gasit de cumparat, buni dar nu ca la noi, dar mai bun decat nimic

yasmi, deci numa Ancuta si Dela te-au ambitionat la facut sport iar uh ? da cine isi da duhul pe bicla si traspira cu spor si mai si sperie lumea pe Fb cu poze si kilometraje?

Andreea, cred ca nu gasesti ce sa pui pe tne ca daca ai slabit asa tare, curg hainele pe tine poze cu Rares cand ne arati ?

Lidia, un scump bebe Bogdan!! sa traiasca si sa creasca mare sanatos da pozici impreuna cu surioara Diana nu le-ai facut acasa ? hai ca stiu ca ai

Laura, sa te duci la posta sa vezi daca nu a ajuns pachetul din Englezia si daca il primesti azi, astept pozici cu daria costumata si incaltata de iarna

ma bag sa imi beau cafeluta ca ma bruiaza si piscoata ca nu stiu ce vrea, imi tot aduce telecomenzile, si numa vreo 3 sunt si nu stie care-i buna , una de tv, una de aia de digi box si una de dvd... eu nu sle stiu, stiu numai 2-3 butoane mari si late, cum sa deschid, inchid si/sau dau drumul la dvdd ul cu desene animate

revin mai tarziu daca nu plec in oras ca a luat barbatu salariu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Neata mamicilor!
Delia,pup mami.M- am uitat cu sotul la un episod din Homeland ,insa am asteptat ceva pana s- a copiat!
Yasmi Bv mami ca faci sport.Ar trebui sa m#259; apuc si eu sa imi #539;intit musculatura,dar am o Lene ca la 7 Rares ne- a dat Trezirea
Lidia intru si eu acum sa iti vad printul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

strumf cu tine eram obisnuita deja!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Dorina,da asta e pb si suntsuparata pe mine,a#537;a ca am inceput sa mananc mai mult.Pun in seara asta ca am in laptop
Lidia f frumos Bebe Bogdan
Maduta a#539;i fost superbi la nunta toti 4
Irinuca e dulce rau Daria,mai ales cu basca
Catank e frumoasa Ioana si iti seamana leit
Lavi ce bine iti sta a#537;a tunsa,f frumos iar puiutii au crescut si sunt la fel de frumosi
Laura,ce a crescut pitica si ce blonda cu ochi albastri frumoasa e.Ai reusit sa vinzi ceva din ce ai facut sau ai facut doar pt printesa?
Yvy am vazut poze cu Larisa,mama ce par frumos si bogat are,de mul nu am mai vazut un copilas cu atāta par.
Nu mai stiu ce am vazut,revin
Delia unde ai vazut poze cu Sophia?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Roxy ce a crescut Anastasia ,ce frumoasa e,seamana cu mami.Imi place cum te- ai tuns.De peisajul de toamna nu mai zic,e divin.Vreau o poza cu Anastasia sa vad cat i- a crescut parul.Ce zici?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Delia,pe cand poze cu nazdravana Dodo?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Strumph, fa-ti un ceai concentrat de urzica, maces, codite de cirese, matase de porumb, coada calului... era bine daca aveai un furosemid ceva asa de urgenta... ai suparat tu rinichii cu ceva.... offf, lasa saraea azi de tot si bea multa apa..
Andreea, pe fb am vazut poze cu Sophia
yasmy

Mergi la inceput