Fluturasi dragalasi de mar-apr 2011 (27)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Va pupez..
Miki, ce-mi place ca ne-ai mai scris... sa-ti fie de bine vopsitul....
Strumph, esti tare mami, pai cu cati km faci tu in 50 min..... nu te prind in veci...
Yasmy, de cand am vazut prima oara turnata m-am gandit ca merge cu dovleac...mi-ai realizat visul... cu cremesul nu mi-ai facut pofta, ca astia au aici peste tot cremsnit...
laurica, a fost bine la mami , nu?
cami, bravo pentru ca poti sa tii tot postul, eu cu carnivorii mei n-am cum...,o sa tin vinerea si meircurea si cand oi mai putea.... oricum daca aude al meu si ai mei de acasa, de vreo restrictie alimentara la mine, ma vedeti batuta... ca m-au tinut toti intr-o sedinta la telefon saptamana trecuta.. "sa pun mana sa mananc, ca sunt ca o stafie"
Simo, pai daca tu esti batrana, eu ce sa mai zic... mmm?, draga, femeia e ca vinul, cu cat trece timpul peste ea, cunoscatorii apreciaza calitatea ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Seara buna mamicile mele frumoase si dragi! Am revenit si eu dupa o lunga absenta si sa stiti ca f greu m-am abtinut sa nu intru, dar timpul imi era limitat.Am studiat pentru un nenorocit de examen si astept rezultatul, ca nu sunt multumita de cum m-am prezentat, dar abia asteptam sa scap ca am slabit enorm:am 45 de kg, sunt o schiloada si nu ma suport, dar asa sunt eu cand sunt stresata si obosita ca toata ziua cu Rares, la pranz daca apucam sa citesc o ora si apoi ce mai citeam noaptea si atat cat puteam.A fost o perioada f grea, sper sa se finalizeze cu bine, daca nu , nu stiu ce ma fac, dar ma rog, vom trai si vom vedea.

Strumphy ha,haha, am intrat mai devreme decat te-ai fi asteptat. Oricum m-am gandit la voi toate, dar in special la Sophia a ta, care e delicioasa in costumul de vrajitoare.Sa iti povestesc si cum am vazut-o: si anume Rares al meu care e toata ziua cu itouchul in mana a intrat pe facebook, insa a si copiat poza in telefon.Cand m-am uitat intr-o zi la pozele mele, am ramas tampita sa vad ca e si poza cu printesa ta. Nu are gusturi rele deloc fi-miu, ce sa zic.

Maduta, Miki la multi ani si de la noi cu intarziere. A fost si ziua finutei mele si abia maine ma duc sa ii iau cadou, ca nu am avut cu cine sa il las si tati a busit masina, asa ca e cu un jaf de masina de la munca doar cu 2 locuri in fata, deci nu ne putem cara si cu printul dupa noi.

Maduta sambata ma gandeam la tine. AI inceput listele de sarbatori? Eu ma tot gandesc ce sa cumpar pentru copilasii nostri, Rares si Naty, iar pentru Rares ma gandesc sa ii iau un trenulet electric,iar pentru Naty inca nu stiu, dar am timp, bani sa fie, ca ideile imi vin garla.

Delia si la tine m-am gandit mami si chiar acum ma gandeam ca tare mi-au lipsit scrierile si sfaturile tale, tu esti mereu cu produsele naturiste.

Lavi nici pe voi nu v-am uitat si sotul ma tot intreaba de voi, dar i-am zis ,ca nu am mai apucat sa intru.

Pe scurt m-am gandit la voi toate.

Sa va spun si despre printul meu frumos. NU vorbim f multe, dar vorbim cate una , cate alta, mai mult pe limba lui, insa construim turnuri inalte de 15-20 de piese si se ridica in picioruse sa le puna. E innebunit dupa niste carticele mici, ma alearga cu ele prin casa si aratam cu degetul de zeci de ori.

Offf, acum plange ca e f mucios. Daca nu il linisteste sotul meu, trebuie sa fug eu la el. E f mucios si nu prea poate respira.

de acum nu mai lipsesc, intru pe cat pot.

va pup si va imbratisez pe toate cu mare drag

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Am citit din urma pu#539;in si am vazut ca a#539;i intrebat de noi.Va multumim tuturor ca v- a#539;i gandit la noi, din suflet.
Strumphy superbe geanta si paltonul
Lidia,felicitari mami,bine ai venit bebe Bogdan
Lavi,sa traiasca si sa fie sanatoasa Yasmi si la fel si Lucas,imi pare f rau pt el
Roxy pup 2 fete frumoase
Delia pune mami mana si papa.Eu asta am facut acum 5 minute,2 felii de pizza si o ciocolata Albeni ca si dupa mine cad toate,oribil,pielea si osul,asta sunt
Miki la multi ani mami
Laura,Off mami imi pare rau ca o duceti a#537;a rau,dar stiu ca in Sinaia salariile sunt f mici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Sigur ca mi- a disp#259;rut mesajul,e un bou si imi scrie si cu diacritice unele cuvinte,offf si nu se intelege mesajul
Cami,vb ta mami ,m#259; dispar#259; bolile astea,sa speram ca nu vor lua nimic fetele
Si eu as vrea sa il duc pe Rares o zi doua pe sapt la o gradi particulara,dar asta la anul si doar daca reu#537;esc sa m#259; angajez ca a#537;a ne vom permite
Irinuca,pfuu eu nu as fi rezistat fara Rares,iar de el nici nu mai vb.Vineri am avut examen si cand am ajuns acasa nu stai pe unde sa m#259; mai mangaie si pupe cand m- a va ut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

buna dimi!!

andreea doamne ajuta sa fie bine!! auzi ce ma gandeam eu....ne intalnim la vara in concediu??? nu neaparat pe litoral la noi...ce zici??

delia

simo, cand te citesc.....asta mi am dorit eu dintotdeauna sa ma fac....nu stiu de ce nu am cugetat mai bine la momentul potrivit... insa acum nu as mai lua o de la capat cu scoala...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

Morning!

o galeata de cafea va rog ! intravenos iar s-a trezit piscota din ora in ora azi noapte mi-s super chiauna si vlaguita

yasmi, pe mine nu ma pupi nu ? nu ti-am spus eu ieri sa nu mai pui poze cu dulciuri? asa ne-a fost vorba? la cat dulce faci, nu stiu cum nu te-ai facut cat mine uper covorasul si pustii asa dulci cum stu ei la povesti acolo

andreea, imi pare bine ca ai aparut mult mai devreme decat ziua ta astept sa ne spui rezultatul al examen si sper sa fi meritat sa slabesti atata sa fii piele si os tare rare cu poza piscoatei stie baiatul a butona, dar si mai destept cum a copiat el poza cu o piscoata dulce tu cand te reintorci la munca, la anul cand face Rares 2 ani ?

Ailed, si aseara am ajus pana la Westminster si inapoi, adica nu chiar pana acasa , ramasesem suspendata undeva la jumatatea durmului am bicicilat numai 21 km in 43 min si am ars 1-60 calorii as fi facut mai mult dar sunt foarte obosita cu trezirile piscoatei


uitasi sa va zis de isprava lui Nick de ieri va spuneam ca a luat-o pe sophia cu el pana la magazinul ala sa isi faca bicicleta si e cam departe , in cartierul vecin.. nu numai ca le-a luat 4 ore sa vina si inapoi, dar a luat-o de manuta sa mearga pe jos... abia la 4 au ajuns inapoi, ea super obosita, trecuse de mult ora ei de nani de pranz...si nu e obisnuita sa mearga asa mult pe jos, dar cea mai tare faza, cand am deschis usa la intrare m-am speriat... era uda din cap pana in picioare, cazuse intr-o balta pe o strada l un km de casa noastra, si asa au mers ei pe jos in ritmul ei pana acasa si un frig de au mama... cizmulitele ude, fara basca in cap, hainuta uda...am luat-o sus direct sa o schimb si spal era asa rece saracuta si ma gandeam ca raceste sau mai stiu eu ce i s-o intampla, pana acum vad ca e ok.. dar i-am facut o morala cat casa lui Nick !! cum naiba sa ajunga in balta, el unde era ? stiu eu unde, el ducea bicicleta si pe ea o urmarea numai cu privirea cred... si nu a avut timp sa reactioneze ca ducea bicla si nici pe sus nu a laut-o rapid sa vina acasa sa o schimb sa nu stea uda tata timp ep frigula la, ca mai mult de 7-8 grade nu erau, poate chiar si mai putin i-am facut capul calendar ieri dupa amiaza de ma stie de acum cat o trai si a acceptat spasit ca a gresit

ma bag sa imi termin cafeluta si sa ma duc sa imi fac alta, pe banda rulanta le servesc azi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

strumf uite cel mai mare este pt tine!!! cu intarziere si cu scuzele de riguare se accepta??

vaiiii de rasu' plansului ce am citit de nick si piscotica...cred ca faceam si eu ca trenul...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns djlaura01 spune:

buna dimineata

ailed_dota a fost bn,cam scurta vizita dar frumoasa

mandreeac da sunt mici salariile pai el are 10 mil vechii din care chiria este 5milionae si 300 lei vechiifara utilitati

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda15 spune:

Buna dimineata,

am dus copilul la cresa desi mai are ceva muci dar putin de tot,febra nu a facut deloc si sper sa fie pe gata raceala asta.
Imi prind asa de bine orele cand Alex e la cresa ca asa apuc sa fac destul de multe:platit facturi,curatenie(asa ca am renuntat la tanti care venea saptamanal,o mai chem la spalat de geamuri si la curetenie asa mai generala),plus ca am timp sa invat zilnic pt cursul de olandeza pe care-l frecventez.

Vai Strumph,ce patanie cu piscoata si tati vostru!Bine ca nu a racit dupa ce a stat atata uda in frig.

Ma pun sa mai bag o cafea si sa citesc pana plec dupa flacau.

O zi faina sa aveti!

fericita de Alexandru (11.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Eu azi am dormit pana la 10..... si ma invart prin casa....
andreea, tinem pumniii sa fie bine
, Strumph, e posibil ca piscoata sa fi facut febra musculara si sa o doara piciorusele , tb sa-i fi dat niste nurofen ca-i facea bine si raceala si de febra
anda, asa e cand esti singurica in casa ai spor...
mada cefaci?
yasmy,buna dimi!
eu azi imi iau scutire ca am multe de facut
puup


Mergi la inceput