Buburuze de mart-apr2013(9)!

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nicole_tm spune:

Haha, ce povesti cu soacre!!!
Eu am noroc, soacra-mea e super ok. Drept e ca nu ne vedem des ca sta cam departe, dar cand a fost in vizita ma ajuta cu ce putea, avea grija sa nu obosesc (desi nu stiam ca sunt gravida... nici eu nu stiam inca!), dar veneam de la lucru rupta.
Acum, de fiecare data cand vorbeste cu el, ii spune sotului meu sa aibe grija de mine, sa faca treaba in casa, sa ma ajute si sa ma lase sa ma odihnesc

In ceea ce priveste bebe, al meu/a mea are deja o personalitate proprie. La 5 dimineata sunt treaza (de cele mai multe ori reusesc sa adorm dupa, relativ repede), si simt cum face tumbe prin burtica.
Are deja o pasiune pentru tati, invariabil, cand el pune mana pe burtica isi face simtita prezenta (de asta ma gandesc ca e fetita, deja vrea sa faca impresie). Evident, el e topit, instant, cu un zambet larg pana la urechi ce nu i se sterge vreo jumatate de ora dupa.

In rest, crestem simtitor, nu ma intereseaza Apocalipsa, am alte treburi acum, mult mai importante !!

Emilia, rasufla usurata ca a plecat soacra si sper pentru tine sa nu revina prea curand!
Casandra, felicitari pentru apartament!
Aruam, ai grija de tine, ramai optimista!

Va pup pe toate !!



17+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tusferi spune:

Emilia, mi-a crescut tensiunea citind de soacra ta...
Soacra-mea, ca cea a lui Nicole... M-ar tine in puf, dar din pacate e departe... Cand merg la ei sau vine la noi, nu ma lasa sa misc un deget si asta dinainte sa fiu insarcinata... Acum ca sunt si insarcinata, cred ca daca i-as zice la 1 noaptea sa imi faca o supa, ca mi-e pofta, ar zbura spre bucatarie...
Doamne, sper sa nu ajung ca soacrele astea, mame de baieti care au pretentii sa le "slugareasca" norele
Casandralin, felicitari pt apartament! Sa il stapaniti sanatosi!!
Nici eu nu-mi bat capul cu Apocalipsa. Cred ca este o prostie. Daca chiar se intampla, nu-mi ajuta cu nimic sa ma consum dinainte, ca tot n-as avea ce face. Buncar nu imi fac.
Va pup

Mutatie 677 C>T in gena MTHFR in stare heterozigota, Mutatie -675 4G in gena PAI- I A in stare heterozigota, Mutatie fact. XIII - genotip heterozigot

17+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cos_minutza spune:

Ce-mi place ca s-a mai animat pe aici

Eu sunt cam rupta.Am colega in concediu de mai bine de o saptamana si taman acum sunt toate lucrurile urgenteSaptamana trecuta o singura data am venit la timp acasa.Asta da program de gravide nu?Fac amr si la zilele pana se intoarce colega.Mai am 2 zile

Cu Apocalipsa ce sa zic?Numai Dumnezeu stie cand o fi si daca chiar va fi vreodata.Nu-mi place sa ma uit sau sa citesc despre ea.Ne traim viata asa cum o avem si ne pregatim de venirea lui bebe

SOACRELE????Hmmm,a mea e destul de buna insa mai scoate cateodata unele perle de-mi sta mintea-n locDa' cine o baga-n seama oare?Ce-mi place la ea e ca si recunoaste ca degeaba-mi zice ca doar doua urechi am eu

Aruam suntem alaturi de tine sa stiTrebuie sa fii optimista pt bebelusul tau.Doamne ajuta

Pup burticile si buburuzele miscarete




Cosmi 18+
Multmesc Doamne si ajuta-ne in continuare


"Visurile noastre antreneaza simturile si simturile noastre ne conduc din nou catre visuri"
Amos Bronson Alcott

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cos_minutza spune:

Neatza!!!

Cafelutza e gata

O zi frumoasa!!!



Cosmi 18+
Multmesc Doamne si ajuta-ne in continuare


"Visurile noastre antreneaza simturile si simturile noastre ne conduc din nou catre visuri"
Amos Bronson Alcott

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

Lucrul bun si de apreciat la socrii mei e ca i-au luat casa lui barbatu-meu si nu trebuie sa ne chinuim cu rate sau prin chirie.
Si au promis ca ne ajuta cu bani pentru lucruri pentru bebe (carucior si altele asemenea).
O sa revina peste 3 saptamani la control dar cred ca o sa stea numai o zi. Sunt rupta, imi vine sa dorm cu capul pe birou si aseara barbatu-meu mai avea chef si de nebunii, eu rupta fiind am zis un pas vehement, nu cred ca s-a suparat da' sigur nu i-a convenit cine stie ce. Dar sincer nu ma simteam in stare.

19+
http://bazar.desprecopii.com/detail.asp?id=4886&n=LECTII-PIAN-CHITARA-CANTO
Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto, MTHFR C677T si A1298C heterozigote. Tratament cu Clexane 0.2, Aspenter 1 la 3 zile, Elevit 1 la 2 zile, Euthyrox 100, Medyn 1 la 2 zile, Magne B6, Vit C si Utrogestan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danidani74 spune:

'Neata fetele. Zi mare pt. noi. Avem scan dupa amiaza. Emotii mari. Emma abia asteapta sa afle daca e BB sister ori BB brother. Fug sa duc copila la scoala, apoi ceva cumparaturi, apoi ceva mancare si revin. Am fost si la midwife ieri. Am aflat ceva interesant. Va spun mai tz. Suspans?!
20 sapt astazi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cos_minutza spune:

Da Emilia,chiar e un lucru foarte de apreciat.Si noi avem casa de la ei,nu e chiar cum am fi vrut noi insa am renovat-o pe placul nostru si cum zici tu,Slava Domnului nu avem rate pe zeci de ani la banca.
Avem si noi carut asigurat de soacra,patut de mama.Hainute deja am primit si mai capat si de la cumnata-mea lucruri gen. cadita,cantar etc.

Legat de nebunii vad ca al meu s-a obisnuit cu perioada cand aveam interzis ca acum nu prea isi cere dreptulNu ca nu ma bucur,va spun sincer ca nu am nici un chef.La inceputul sarcini aveam chef dar nu aveam voie acum am voie si nu am chef



Cosmi 18+
Multmesc Doamne si ajuta-ne in continuare


"Visurile noastre antreneaza simturile si simturile noastre ne conduc din nou catre visuri"
Amos Bronson Alcott

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cos_minutza spune:

Dani deci de astea te tii?Tii aci burticoasele in suspans?
Bafta si te asteptam cu vesti bune

Cosmi 18+
Multmesc Doamne si ajuta-ne in continuare


"Visurile noastre antreneaza simturile si simturile noastre ne conduc din nou catre visuri"
Amos Bronson Alcott

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aruam spune:

Buna dimineata burtici,
Multumesc pt mesajele de incurajare
De abia astept sa ma duc la urmatorul eco. Sunt sigura ca totul o sa fie bine.
eu nu-mi gasesc o hainuta mai grosuta de iarna care sa ma incapa si acum si ma tarziu cand o sa fie burtica mai nare.
Am cautat din alea gen dolly largute de sub sani,dar momentan nu am gasit nimic.

PCOS , 4 IA nereusite , MTHFR C677T homozigot PAI 675 heterozigot 4G/5G trat Elevit 1/zi, Magne B6 1/zi ,acid folic 5mg /zi, Arefam 200mg /2 zi
FIV1 la Giulesti nereusit
insarcinata natural in a 2-a luna dupa FIV
23+
Multumesc Doamne

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arianna05 spune:

Neata buburuze,
Eu zic sa va bucurati de soacre,cat le aveti.Nici a mea nu a fost foarte buna,dar acum cand nu mai este,ma gandesc ca era buna si asa rea cum era:(.Noi,ca niste tineri rebeli ce eram,ne doream sa fim singuri sa facem ce vrem si cand vrem,fara sa ne sufle nimeni in ceafa.Ea a murit anul trecut si acum cand imi dau seama cat timp imi ia sa fac mancare,curat sa spal si sa calc imi doresc sa mai fie cu mine si sa ma cicaleasca dar sa ma ajute la toate treburile.Dupa ce a murit,uitam sa facem multe lucruri,ca dusul gunoiului,sa luam paine,etc lucruri pe care inainte le facea ea.Plus ca noi vom fi singuri cu bebe ca ai mei sunt foarte departe si n-o sa am nici un sprijin,nici macar o zi sa ma mai odihnesc si eu(nu ca acum as avea).Am doi barbati pe cap,care mananca,murdaresc si stau:) iar eu tre sa le fac pe toate(cred ca asta este antrenamentul).Totusi,cand va veni bebe,imi va fi muuult mai greu,sper sa ma obisnuiesc repede:)
Asa incat fetele apreciati ce aveti cand aveti,asa bune,rele ca poate va vor fi de ajutor cand nici nu va astepati:)
Aruam,totul va fi bine,sunt convinsa:)bucura-te de sarcina ca ai sa regreti mai tarziu ca nu te-ai bucurat de fiecare moment din cauza gandurilor negre.
Eu de abia astept ziua de vineri sa-mi masoare colul si sa-mi spuna ca totul e ok



17+ cu Adelina Ioana

Mergi la inceput