Delasare feminina

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mianna spune:

Citat:
citat din mesajul lui jenn
Despre silicon in sampon ,ce stiu eu -e recomandat celor cu par uscat/deteriorat cum zice si linkul pus de mianna,dar nu e recomandat pt par care se ingrasa repede pt ca incarca firul.Multe sampoane au chiar pe ambalaj scris mare "fara silicon".


mey, io n-am idee daca sampoanele mele au sau nu silicon, dar stiu ca am folosit o singura data un sampon fara silicon, care stimula cresterea parului, numit Alpecin (A, sau C, nu mai stiu). imi amintesc ca scria pe el ca, datorita faptului ca nu contine silicon, e recomandata folosirea unui balsam cu silicon - si aveau dreptate (eu oricum folosesc balsam) fiindca fara balsam mi l-ar fi lasat aspru si incurcat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela77O spune:

Citat:
citat din mesajul lui helbi

- O femeie nemachiata, e ca un barbat care nu s-a ras. Machiajul oefra mai multa "credibilitate" unei femei.




hai mai,pai inseamna ca eu mi-s calugar!!!

MIHAELA DE ANDREEA(03.04.1997) SI MIHAITA(25.09.2003)
Blogul lui Mihaita
Prietenii lui Mos Craciun
A&M


Viata...






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mianna spune:

Citat:
citat din mesajul lui helbi
- Daca lucram de acasa (cazul autoarei subiectului) procedam in felul urmator: dimineata ne imbacam ca si cind am pleca la serviciu. Apoi deschidem calculatorul, ne facem treaba, pina la o ora (17 de ex....sau ea amai dat un ex.: pina bate "clopotul" la biserica din colt (de obicei ora 18)) cind, inchidem calculatorul si ne schimbam in hainele de casa. In felul acesta, schimbindu-ne hainele, delimitam femeia "casnica" de femeia "muncitoare" (intelegeti ce vreau sa zic, dar alt cuvint nu-mi vine in cap), precum si sfera: trecem de la "birou" la "odihna si relax" bine meritate, dupa o zi de munca.



wow! as fi curioasa daca ii reuseste cuiva chestia asta

eu am lucrat de acasa iarna trecuta, din motive de nescos masina din parcare o luna; bine, munca mea presupune si deplasari, pe care le faceam - in Bucuresti cu taxiul, in tara cu avionul. si e posibil sa repet figura si iarna asta. insa nu ma vad imbracata in hainele de birou - in primul rand, chiar daca am birou cu scaun corespunzator, eu stau cu laptopul pe canapea; in al doilea rand am pisici, si nu-i deloc indicat sa stau in preajma lor in tinuta de birou. iar de machiat nu ma machiam - cand stau in casa las tenul sa respire.

si da, stateam in pijama - sau in halatul de baie dar dupa cum am spus, mai aveam si deplasari. n-am simtit lipsa "ingrijirii" (in ghilimele, ca ma consider ingrijita si cand nu-s machiata si imbracata in taior), ci a socializarii cu colegii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns helbi spune:

Mihaela, nici eu nu ma machiez decat ff rar. Tipa spunea insa (si chiar ne-a pus 2 poze una linga alta, cu 2 tipe: una machiata si una nemachiata, ambele cam 30-35 ani), ca machiajul te face sa arati mai "proaspat", mai bine (si vezi ca asta scriu si fetele care nu s-au machiat zilnic pina acum, ca imediat ce si-au pus machiaj au fost remarcate si complimentate)...si asta itzi confera mai multa siguranta de sine; ceilalti vad o femeie puternica, competenta. (ideea e cred, nu ca una nemachiata nu e competenta, ci ca una machiata e mai usor remarcata)

Asa o fi, nu zic nu.......noi am fost 140 la Workshop, jumate sau chiar mai mult, au fost barbati si, dupa reactia lor, inclin sa cred ca tipa nu batea chiar cimpii.

Eu am intervenit acum, numai pt a intari (in urm aacestui Workshop) sfaturile care iau fost datei Saskyei, si anume, ca lucratul de acasa nu ar trebui sa te adu ain situatia de a te neglija si a nu et mai place pe tine, doar pt ca altii nu te vad.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela77O spune:

Citat:
citat din mesajul lui helbi

Mihaela, nici eu nu ma machiez decat ff rar. Tipa spunea insa (si chiar ne-a pus 2 poze una linga alta, cu 2 tipe: una machiata si una nemachiata, ambele cam 30-35 ani), ca machiajul te face sa arati mai "proaspat", mai bine (si vezi ca asta scriu si fetele care nu s-au machiat zilnic pina acum, ca imediat ce si-au pus machiaj au fost remarcate si complimentate)...si asta itzi confera mai multa siguranta de sine; ceilalti vad o femeie puternica, competenta. (ideea e cred, nu ca una nemachiata nu e competenta, ci ca una machiata e mai usor remarcata)





Andreia,stiu ai perfecta dreptate!si e normal sa fie asa,eu ma uit la mine,in putinele dati in care ma machiez,fie doar si cu un rimel si un gloss,vreau sa-ti spun ca pana si Mihaita vede diferenta!ma priveste altfel!

MIHAELA DE ANDREEA(03.04.1997) SI MIHAITA(25.09.2003)
Blogul lui Mihaita
Prietenii lui Mos Craciun
A&M


Viata...






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ina.click spune:

Citat:
citat din mesajul lui ramiris

Citat:
citat din mesajul lui ina.click

la subiect, voi incerca sa imi fac o programare la dermatologie ca nu se mai poate. mi s-a acrit de acelasi focar de cosuri, fix in aceeasi regiune de luni de zile. teribil de inestetic si nu merge cu ce am incercat eu, creme anti acnee, gomaj.....SPIRT, in disperare de cauza. teribil de inestetic. Cu machiaj peste se acopera dar apar si mai multe.

De cate ori deschid fereastra...


Si eu am fost cu copilul (10 ani) la dermato pt cosuri si i-a dat effaclar (si pentru spalat pe fata si crema) si s-a rezolvat. Am o colega de serviciu careia i s-a prescris acelasi lucru si s-a rezolvat si la ea. Chiar sunt curioasa daca si tie tot Effaclar iti prescrie.
Oricum, fi-miu e mandru ca e singurul din clasa fara cosuri, la el trag toate fetele :). Si e mandru de mine ca m-am gandit sa-l duc la dr. "nu ca mamele colegilor mei" :).



pai hai ca aflam in seara asta, am obtinut programare acu la 18:00

De cate ori deschid fereastra...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

Hai cu raspunsul de la dermato eu sunt buboasa din liceu, am avut o scurta pauza cand am fost gravida prima oara de ma minunam si eu, dar a tinut putin. Niciun dermatolog n-a reusit sa ma vindece asa incat cred ca e ceva hormonal.

www.obiectiverealiste.blogspot.com" target="_blank">Obiective Realiste
Androix Bijoux

Niste copii si toti copiii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ina.click spune:

....nu inteleg ce scrie :|

scrie ceva de genul
UMIDOX 100 mg 2p / zi 7 zil 1 p / zi 10 zile
si
ZINNORY T si mai departe dumnezeu cu mila.
Anyways un produs = pastile, celalalt = solutie de aplicat. Lasa ca desluseste farmacista maine

De cate ori deschid fereastra...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rall spune:

Zineryt, un antibiotic (eritromicina, cu efect împotriva bacteriei Propionibacterium acnes) + zinc. Mie nu mi-a folosit, bacteria capata f repede rezistenta si... ai ajuns de unde ai plecat.

Posibil la tine sa functioneze, cine stie
La mine s-a rezolvat cu Brevoxyl (are avantajul ca bacteria nu devine rezistenta la ea).

Sper sa treaca




>>>Continuare

Mergi la inceput