FIV CU OVOCITE DONATE - Cap. 36

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Wish42 spune:

Lara multumim pentru noul capitol.
Sandy te rog mai stai cu noi,avem nevoie de sfaturile tale !!!
fumi cred ca esti cu comorile in burtica.Asteptam vesti bune,Doamne Ajuta !!
Ruxandrica sa inteleg ca ai amanat procedura?
Ai avut o fata care a inceput stimularea si a renuntat?Nu am inteles foarte bine.Cum de ai primit informatii despre mutatiile donatoarei?
cred ca e ceva ce am pierdut,ce zici cu cate intrebari te-am bombardat!

Offf,parca mai am asa mult timp de asteptat,in fiecare zi ma gandesc la asta,nu ma pot abtine si imi fac o mie de ganduri oare o sa am outze,oare o sa se prinda,oare,oare...?
Cind va citesc si sunt alaturi ma incarc cu energie si cu ganduri bune.Sper ca o sa fie bine si o sa vin si eu cu vesti bune.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raisa2012 spune:

WISH42,merg si eu la sfirsitul lui ianuarie! Am stabilit cu dr.Stepan,ca punctia sa fie 28 ianuarie.Poate mergem in aceeasi perioada.Pupici!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Wish42 spune:

raisa
eu am punctia pe 31 ianuarie!!!
yupiiii...ce tare ma bucur ca suntem apropiate ca perioada!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodica.marin spune:

Amalia multumesc pentru informatii.
Sandy multumesc, nu m-a programat Svetlana, de fiecare dta cand o intreb imi spune ca trebuie sa treca 3 luni. Sper sa nu te retragi. Te vrem aici.
nanne16 mi-a mai iesit antitrombina III 79%, iar valorile normale sunt > 80% si nu am facut factorul XIII.
Looana nastere usoara si iti multumesc mult de incurajari. Sper ca sa fie aceasta cauza, mi-a scris Svetlana ca va trebui sa iau clexene
Bichi multumim si sarcina usoara
Tusferi ce faci?
Va pup pe toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raisa2012 spune:

WISH42,ura!!! Vom fi impreuna pe baricade. Eu am fost in vara la Brno si am gasit o pensiune super ca pret si calitate chiar linga clinica. Daca vrei sa vorbim mai multe,trimite-mi adresa de mail sau nr de tel, pe mesaje private.
Va doresc o duminica placuta la toate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ruxandrica spune:

Buna fetelor,

Wish eu am solicitat expres ca donatoarea mea sa fie testata pt trombofilii si thalasemie, deci normal ca a trebuit sa fiu informata, doar am platit testele .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Looana spune:

Salut gasca
ce e cu linistea asta pe aici,asa din cind in cind mai scrieti cite un piculetz...plictiseala sau asteptati sa nasc eu
Matusico ce faci stai la somnic cu gemenasi
Rodicutza mai ai un pic cred ca in ianuarie incepi,nu?lasa ca e bine pina atunci ia acid folic cu metafolin si pregateste locusorul sa fie primitor pt
Ruxa pina la urma fai cu donatoarea aceasta cu mutatile la fel sau vrei alta....tu fa ce iti spune instinctul tau,eu una as face cu ea....important e sa ai tratament adecvat pt mutatie ta....iti tzin pumni si iti doresc din suflet sa fie bine din prima incercare.
Bebelinu meu Junior asa se impinge jos deasupra osului simt in vagin cum da cu capul zici ca trage cite un gol,il fac fotbalist nu va mai zis cei merge manutzele zici ca -si tricoteaza ca matusica noastra o caciulitza pt cind va fi afara....mosteneste ceva si de la matusica noastra la cit ne-am telefonat noi
Cine stie ce mai vine pe capul meu,oricum sa vina odata sper sa nu i-mi rupa membranele sa-mi de-a de stire asa incet nu sa ma ia ca din oala dar cit de mult misca totul e posibil.Dr mi-a zis ca vineri,sambata nu vine ca mai avea de coorit un pic dar de duminica incolo nu mai garateaza ramanine alegerea lui
Eu sunt pe faza asa ca urmaresc cit sunt acasa iar cind voi fi la spital va scriu ca am net pe tel.
Va pupacesc pe toate si o duminica placuta

Looana 39Sapt.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ruxandrica spune:

Looana bebelinul tau cred ca stie ca este urat si frig afara si d-aia nu vrea sa iasa .
Dupa indelungi parlamentari si analizat situatia, concluzia este ca marti plecam spre Brno. Stiu ca dpdv al sarcinii, pt mine e acelasi lucru, doar ca imi doream sa nu transmit mai departe "gena".
Plus de asta, nu-i puteam refuza sotului meu sa fertilizeze niste ovocite de 20 de ani :)) . Ma gandesc ca trebuie sa iasa ceva bun din toata chestia asta .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Looana spune:

Ruxandrica atunci sa fie cel mai norocos drum pt voi doi....si sa aveti noroc mult din prima incercare.E normal ca la o asa tinerica nimeni nu ar renuntza,e o calitate foarte buna si o sa ai embrioni de f.buna calitate.Trebuie doar sa fii pozitiva si sa te gundesti ca sansele sunt foarte mari de circa 60-70% din prima si mai ales ca faci ET cu .
O seara buna

Looana 39Sapt.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tusferi spune:

Rodica
Ruxandrica, nu stiu de ce intelesesem ca au testat-o pe donatoare inainte sa te programeze... Nu inteleg de ce au testat-o abia acum...
Deci amani?
Looana, hai ca noi facem galerie aici
Lara, mi-am luat inima in dinti. Poti sa ma treci pe prima pagina la gravidute
Va pup!

LE. Ruxandrica, acum am vazut ca pleci. Tin pumnii!!!

Mutatie 677 C>T in gena MTHFR in stare heterozigota, Mutatie -675 4G in gena PAI- I A in stare heterozigota, Mutatie fact. XIII - genotip heterozigot

Mergi la inceput