Fluturasi dragalasi de mar-apr 2011 (26)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Neata!

am intrat pe forum si cand am vazut ca ultimul mesaj este d ela Ursulet, zic hai ca ne anunta ca e Lidia la spital
Oricum am inteles ca daca nu vine de buna voie azi, maine sigur iese

Am pus cateva poze cu finii de la cununia civila sa vedeti ce par "infoiat" am avut In seara asta vin din nou finii cu poze de la nunta, deci maine va pun poze si cu rochia minune...de care n-am avut parte

Va pup, sa aveti o zi frumoasa !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

Morning!

Azi am fost lenesa, ma- lasat Nick sa dorm mai tarziu, a luat piscoata si s-au dus la joaca in living si eu am dormit pana la 10.45 nu mi-a venit sa cred cand a vazut cat e ceasul

ursuletule, mi-ai dat emotii , si eu ca si mada, am crezut ca vii cu vesti si cand colo nimic atunci ramane pe maine sigur nu ?

Mada, asteptam pozele de la nunta chit ca nu prea ati avut voi timp de petrecut cu ei atunci

Laura, m-ai lamurit de tot m-am dus pe gugal sa caut sa vad un convertor cat ar insemna 13.5-14 cm pai eu te intreb marime si tu imi spui cm? puteai spune si tu acolo 21-22...ceva de genul, nu 14 cm oricum , amu`-s lamurita...

Ma duc sa imi mai fac o cafeluta si apoi sa dau papa la piscot si sa o pun la nani si dupa ce s-o trezi as vrea sa trag o fuga pana la Ikea sa vedem daca nu incepe ploaia iar ca a turnat cu galeata de dimineata continuu

O duminica frumoasa !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

N-am plecat inca

imi beau cafeluta si m-am gandit sa dau cateva linkuri de fashion pentru inspiratie la fete

http://www.glamourmagazine.co.uk/fashion

http://www.look.co.uk/

http://www.elleuk.com/

http://www.instyle.co.uk/

astea asa cateva, va uitati voi pe acolo la fiecare categorie ce se poarta, cum se combina...cum si ce se poarta in materie de machiaje, coafuri, culori... eu oricum nu ma uit dupa revistele de fashion, eu sunt mai demodata, mai baba sa zicem asa, mie trebuie sa imi placa ceva si sa imi stea bine, nu ma intereseaza moda, ca aia o vad pe strada de cum ies din casa, mai ales aici in Londra, te duci un pic in centru si vezi care mai de care mai ciudati imbracati, coafati si machiati acum nu ma mai uimeste nimic, dar imi aduc aminte cand am venit aici in Londra prima data am ramas ca la dentist, mdeah... eu comunista , ce stiam ?

acum sa dau cateva situri de magazine pe unde ma mai duc eu sa ma uit, asa mai des si de buzunarul meu , au lucruri frumusele si accesibile ca pret :

www.dorothyperkins.co.uk

www.wallis.co.uk

www.next.co.uk

www.riverisland.co.uk

www.hm.com

www.topshop.co.uk

www.newlook.co.uk

la siturile astea cred ca vi se vor deschide cate un pop up in care sa va intrebe sa alegeti tara care va intereseaza si puneti acolo Great Britain, ca sa vedeti ce se vinde si poarta la Londra ...mai sunt si alte magazine, dar astea cred ca-s cele mai importante


fug ca urla mandra, ma duc sa ii dau papa, mama denaturata ce sunt io... stau pe forum in loc sa granesc copchilu`



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Strumph, hai ca mi-ai dat tema pentru acasa cel putin pentru toata sapt viitoare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns djlaura01 spune:

strumphitza cam asa 21-22 dar am zis cm ca sa e mai sigur masurat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns djlaura01 spune:

strumphitza termina cu site ca mor ......vb aia nu am banii de o cifla si stau sa ma uit pe acolo te

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MaryM85 spune:

BUNA FETE DRAGI! ROXY mersi ai intrebat de noi! Noi suntem bine, ma minunez cum creste si spune tot mai multe cuvinte. IRINUCA am plans cand am citit mesajul tau te inteleg perfect, si mie mi-a fost greu la inceput, dar vad ca e bine si fara mine alaturi, primele zile ma imbratisa cand veneam acasa, dar acum doar ma pupa si atat. Caut sa imi petrec cat mai mult timp cu ea cat sunt acasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Mary, chiar ma gandeam la tine... acum seara....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

catank, am facut placinta ta cu branza de data asta...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

ce faceti fetelor?

noi stam la caldurica, in pijamale si lenevim Anastasia este calare pe birou si deseneaza

irinuca cand am citit mesajul tau...tare greu mi se pare momentul....
parca as crede si eu ca ar fi fost mai bine pentru voi, cum a zis si madutza, sa stea cu voi, s-o fi dat la cresa si gata. asa, era cu voi zi de zi, chiar daca numai dimineata si seara. oricum, greu cu deciziile astea...cresa, bunici...dar fiecare ia decizia cea mai buna pentru familie.
adevarul este ca nici eu n-as lasa-o la bunici permanent, departe de noi. asta a fost doar parerea mea., sa nu te superi pe noi ca zicem

ailed totul este sa te trezesti la realitate, cum se spune, si sa-ti dai seama ca viata este minunata. si asa-i,trebuie sa ai putere sa fi alaturi de cei dragi, nu sa slabesti zi de zi...pentru ce? ca doar nu-ti da nimeni premiu si nici nu esti vreun fotomodel, nu? altele sunt prioritatile in viata asta, trebuie sa te bucuri de viata

djlaura cred ca difera copiii..unii cu cat sunt mai mari cu atat sunt mai caposi si nu vor sa inteleaga ca mami trebuie sa plece la seviciu si plang iar unii cu cat sunt mai mari cu atat vor intelege mai bine ca mami pleaca la serviciu sa faca bani de papa si ceva bun vom vedea noi cum vor fi copilasii nostrii

strumphitza pai asa-i, pana vin eu cu reteta... oricum, toate sunt cam la fel, totul este sa bati bine de tot albusurile, apoi incorporezi restul foarte usor sa nu se lase....apoi pui fructe de care vrei
azi am mancat la mama strudel cu mere
nu stiu daca o sa ma uit pe site-urile alea....pentru ce? sa-mi bag unghia-n gat?
cu toalele...sunt scumpe dar calitative, intr-un fel merita sa ne luam pentru ca le purtam cativa ani (la pantofi, cizme nu-i valabil la mine) paltoanele, gecile, hainele de piele, costumele, sacorile le iau sa le port cativa ani nu la anul sa le arunc si astfel merita sa dai mai mult pe ele.

mary deci tu te-ai obisnuit cu serviciul dar tu parca nu stai 8 ore, nu? conteaza si asta. ce face puiuta? mai face nazbatii?



Mergi la inceput