Toate forumurile Generatia 'Desprecopii.com' / Teme specializate  Gemeni, Tripleti sau mai mult...

Mamici si viitoare mamici de gemeni&tripleti (73)

Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator
Pag. din 51

catalinaexl

130 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns
La Multi Ani fetelor sa va aduca noul an numai bucurii si multa sanatate voua si familiilor voastre!!!!!
Mergi la inceput
dianaradoi
dianaradoi

129 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite dianaradoi un Mesaj Privat
adde, ma bucur ca te-ai simtit bine. sa zicem ca a fost un revelion prelungit. chiar meritai asta!

pupici

28 +
Mergi la inceput

Adde2510

124 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Adde2510 un Mesaj Privat
Citat:
citat din mesajul lui dianaradoi

adde, ma bucur ca te-ai simtit bine. sa zicem ca a fost un revelion prelungit. chiar meritai asta!

pupici

28 +

Da, asa e, chiar m-am simtit bine :) Ma bucur ca mi-am inceput anul in liniste si alaturi de persoane apropiate.
Mergi la inceput
Monas
Monas

606 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Monas un Mesaj Privat
La Multi Ani! cu sanatate!!!
Ioana: I hate you, I hate you ai mei u au dormi decat o noapte (el, ca ea a bifat mai multe cap coada) intreaga in veatza lui de pana acum. Bravo voua ca dorm, ca tare bine o sa fie asa.
Diana: eram ca o pepenoaica, si ma durea piele de la buric....simetam ca pleznesc si nu alta. Deci cred ca e normal.
Puii mei vorbesc de ne zapacesc.Iar la cumintenie fac doar cu randul, nu cumva sa stam relaxati vreo clipa.

mama de Eva si Fabian din 8 Martie 2011
Mergi la inceput
diancic2002
diancic2002

302 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luidiancic2002 Adauga semn de carte la raspuns Trimite diancic2002 un Mesaj Privat
La multi ani fetele!!!
Diana, si eu simteam ca se intinde buricul, dar incercam sa fiu mereu hidratata pe burtica, dupa dus simteam ca ma strange pielea de pe burta, treb urgent sa ma hidratez
Ioana, esti o norocoasa, abia astept sa povestesc si eu la fel :)

Mergi la inceput

anne`mary

1523 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite anne`mary un Mesaj Privat
reusesc si eu sa deschid pc-ul ca sa va salut. V-am citit de pe telefon dar nu vapot scrie. am vazut ca nu a nascut nimeni si ca ati fost cuminti voi si bbii.

Diana, sa nu exagerezi cu crema pe burta. Sa nu faci masaj sanilor sau sa te mangai pe burta pt ca poti declansa travaliu.

Monas, abia astept sa te prindem din urma

deci punem de o intalneala in primavara?
Mergi la inceput
dianaradoi
dianaradoi

129 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite dianaradoi un Mesaj Privat
anne, crede-ma ca pana acum nu m-am dat deloc cu crema. eu am avut contractii de la 16 sapt si de atunci m-au speriat doctorii sa nu ma ung deloc sa imi stimulez contractiile. Pana acum n-am nicio vergetura (pare a fi ceva in jurul buricului, dar asta e cea mai mica grija a mea).

pana una alta, azi am avut un control scurt si pare a fi totul in regula. din pacate aparatul la care am fost nu are softul de greutate, deci nu stiu cat au picele. stiu doar ca sunt dezvoltate simetric si aproape de termen (un 27s 5z cand eu am 28s si 1z).

poate ma bag si eu la intalnirea din primavara. chit ca vin o juma de ora doar sa va cunosc.

28 +
Mergi la inceput

adrianaady

2476 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite adrianaady un Mesaj Privat
O mare imbratisare pe anul 2013 dragelor
Diana ce vesti bune, bravo ! Sa stii ca nici eu nu m-am dat cu cine stie ce creme, ocazional asa, si pina acum nu am vazut nici o vergetura insa nu e timpul pierdut mai ales acum spre final...
Am fost si noi azi la control, la 34 de sapt si 4 zile fetele au in jur de 1900gr cea mica, si aproape 2500 gr cea mare; col inca inchis desi cea mare e cu capul exact pe el.
In rest burtica e destul de mare, ele f active in special seara si noaptea, dormim fff prost, e un chin sa ma intorc de pe o parte pe alta din cauza durerilor; dureri pe care le tinem sub control cu nospa si gynripal. Mult a fost, putin a mai ramasa

Mutatia protrombinica (factor II)- genotip heterozigot si MTHFR A1298C heterozigot Sarcina pierduta la 5-6s in ian 2009
Mergi la inceput

amaliaro

2245 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiamaliaro Adauga semn de carte la raspuns Trimite amaliaro un Mesaj Privat
Adryana felicitari pentru fetite cumintele si sa mai stea la mami in burtica macar 4 saptamani
Diana bravo vesti bune sa ai mereu

amalia tsakoniati
13+

FactotII in stare heterozigota Pai1 4g/4g homozigot glicoproteina IA C807T in stare heterozigota
Mergi la inceput
Tonia1
Tonia1

40 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui Tonia1 Adauga semn de carte la raspuns
La multi ani fetelor sa va aduca anul tot ce va doriti.
Am fost si noi la dr ,totul este bine,avem 37 s si 3 zile si mai stam o saptamana daca stau bebeii,nu am contractii,lichidul este destul,colul inchis ,tot ce ma streseaza sunt telefonele care suna in fiecare zi si ma intreaba cand nasti,n-ai mai nascut,cum mai rezisti ,etc.Ce sa fac daca eu le-am zis ca nasc mai devreme,nu credeam ca ajung asa departe,nu am cerclaj,nu am stat la pat,am mers la servici pana am intrat in prenatal,asa ca gravidutelor fiti optimiste si o sa duceti sarcina la termen.
VA PUP.
Mergi la inceput
Pag. din 51 Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Subiect inchis
Mergi la:
Forum DC © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com