Mamici si viitoare mamici de gemeni&tripleti (73)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Citat:
citat din mesajul lui anne`mary

Adde mai facem o incercare http://s511.beta.photobucket.com/user/anne-mary/library/mes%20garcons

pup fetele


sunt superbi! sa creasca mari si sa te bucuri de ei in fiecare zi!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diancic2002 spune:

Buna fetelor, ce faceti?
Anne, ce frumusei sunt baietii tai, la mai multe inga-uri, si sanatate
Noi nu prea avem noutati, am inceput sa spal hainele copilasilor, treb sa le calc deja si azi avem prima morfo de t3, revin mai tarziu cu detalii.
Va pupam si aveti grija de voi si de bebici
Apropo, Ralu cred ca e in spital, sper sa fie bine


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zuza_zuzi spune:

Buna ,
Vreau sa ma alatur voua, intrucat azi am vazut la prima eco de confrimare de sarcina ca sunt doi embrioni, in saculeti diferiti si acum la 6 sapt masoara 0.36 mm si 0.35 mmm. Mai am o fetita de 3 ani, care cred ca o sa se bucure nespus de "verdict".
O salut si pe amalia care s-a inscris mai devreme aici si cu care sunt "colega" la "burtici de iul-aug 2013".
O seara placuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lidia_88 spune:

buna fetelor,
Am facut eco miercuri si fetitele sunt bine una sta cu capul in jos cealalta nu si banuiesc ca nu mai are gand si loc sa se intoarca, la 30s una are 1381g si cealalta 1476g.
Ieri am ajuns si la camera de garda am avut o durere insuportabila pe partea dreapta la spate pe la sold indiferent cum stateam ma durea ingrozitot mi se taia si respiratia de durere,am sunat gine si a zis sa fac 5 zile injectabil no-spa cu scobutil dim si seara dar spre seara ma lasat detot durerea crek de frica injectiilor si la cat ma apasat pe burta dna de la spital sa vada si ea cum stau fetele am zis ca nasc acolo eu ma bucur ca nu am mai ajuns sa le fac, si ca mia trecut durerea, azi iar ma dor oasele intre picioare parca am facut spagatul, am avut o sarcina fara probleme si acuma dau si eu de greu si sotul se panicheaza si el.
Diancic bbii tai ce greutati au?sau intors?
Bun venit burticilor noi si o sarcina usoara
mamicile si burticile

UM 18.04.2012, DPN 23.01.2013 30+ Alessia Elena + Giulia Alexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tonia1 spune:

Lidia foarte bune greutatile fetitelor,cu colul cum stai?
Eu am 30 S si 4 Z si saptamana viitoare mergem la eco,la 29 s bebeii aveau in jur 1,200 Kg fiecare .Si pe mine ma dor oasele intre picioare de zici ca am facut spagatul.Tu contractii ai,ce medicatie ei?
Diancic ce faci,te-ai intors de la eco ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adde2510 spune:

Citat:
citat din mesajul lui zuza_zuzi

Buna ,
Vreau sa ma alatur voua, intrucat azi am vazut la prima eco de confrimare de sarcina ca sunt doi embrioni, in saculeti diferiti si acum la 6 sapt masoara 0.36 mm si 0.35 mmm. Mai am o fetita de 3 ani, care cred ca o sa se bucure nespus de "verdict".
O salut si pe amalia care s-a inscris mai devreme aici si cu care sunt "colega" la "burtici de iul-aug 2013".
O seara placuta!


Buna,

Bravo, felicitari! Eu sunt in 7-8 saptamani deja, deci tot iulie, la inceput. Dar am citit peste tot ca s-ar putea naste mai devreme, ma refer la gemeni.

Voi la inceputul sarcinii aveati burta? E normal sa se cunoasca? Nu la modul sa-si dea altii seama, dar parca ma mir totusi, m-asteptam sa nu se cunoasca deloc. Sunt la prima nastere.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amaliaro spune:

adde eu am 6 saptamani si se vede deja ma intreaba lumea daca sunt insarcinata am 58 kg 1.65
noi maine ne ducem iar la eco ne achiemat medicul din cauza usoarelor sangerari avem dezlipire de placenta (amica )speram sa avem vesti bune

amalia tsakoniati
6+

FactotII in stare heterozigota Pai1 4g/4g homozigot glicoproteina IA C807T in stare heterozigota

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diancic2002 spune:

Lidia, imi pare bine ca ai revenit pe forum , bine ca n-a mai fost nev sa faci injectiile. Greutatile sunt bune, in limitele normale cred. Ai facut morfo? Eu n-am mai facut morfo azi, doctorita a zis ca oricum fac o morfo la buc., si doar s-a uitat la copii si la col. Saptamana trecut fata era cu capul in jos si baiatu invers, azi amandoi erau cu capul in sus si picioarele in bazinul meu sau ceva de genu....ca mi-a zis ca e sarcina pelviana, dar mai au timp sa se intoarca, si cica mai au si loc, eu deja sunt enorma si credeam ca nu mai au loc dar vad ca au , cred ca sapt viit fac morfo de t3, zic cred...pt ca vine husbandul acasa si as vrea sa merg cu el la buc pt morfo, dar inca nu stiu cand vine, si preventiv m-as programa mai tarziu putin.
Adde, la mine a inceput sa se vada burtica pe la 14-15 sapt, atunci am facut prima poza in care se vedea burticuta, dar depinde de fiecare organism
Zuza, bine ati venit si sarcina usoara si la termen
Amalia, sigur va fi bine, si eu am trecut prin usoare sangerari, eram tare panicata, dar nu a fost nimic grav, mi-a scos aspenterul si a fost ok, sigur va fi si la tine bine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amaliaro spune:

Buna fetelor
Eu am fost la eco totul este ok dezlipirea sa mai inchis era 9.5mmsi acum dupa 2 zile este 8,5mm copii sunt mai mari si au crescu mult in nici 2 zile se vedea capusoarele lor
Fetelor am un medic de nota 10 nu mi a luat bani mi a dat analizele de facut sa aveti o zi frumoasa


amalia tsakoniati
6+

FactotII in stare heterozigota Pai1 4g/4g homozigot glicoproteina IA C807T in stare heterozigota

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lidia_88 spune:

Tonia colul nu stiu in ce stare mai este aflu peste 2 sapt knd ma duc la control la gine dar ultima oara era lung si putin deschis,si mia dat ginypral si pe langa el mai iau doar captafer.Doc care mia facut eco am int dak poate sa vada si colul si mia zis ca asta vede ginec meu ma si enervase ca ii era ei lene si era obosita.Contractii nu am si nici nu am avut si acuma ma ajuta si ginypralul sa nu am.
Ade mie mi sa vazut burta cam pe la 15-16sapt.
Diana morfo nu am facut si nu cred ca mai fac la eco mereu le masoara capul burtica femurul se uita la creier la vase la cordon si multe altele.

UM 18.04.2012, DPN 23.01.2013 30+ Alessia Elena + Giulia Alexandra

Mergi la inceput