Avem nevoie de rugaciunile voastre, va rog!!!

Avem nevoie de rugaciunile voastre, va rog!!! | Autor: Porumbita

Link direct la acest mesaj

Eu cred mult in putere lor si a gandurilor bune!

Asa ca va rog cand aveti timp si chef indreptati-le si catre socrul meu, Emil!

Are doar 57 de ani si e un ob deosebit! Imi doresc din suflet sa isi vada nepotii crescand!

Are pancreatita acuta deosebit de severa,e intubat si pe dializa la Floreasca;
trebuie sa reziste si sa nu cedeze/sa nu ii cedeze organele, sa reactioneze la tratament si sa se opreasca evolutia pancreatitei ca sa reuseasca operatia care acum nu poate fi facuta, nu are prea mari sanse, riscurile sunt mai mari decat beneficiile, nu ar rezista la anestezie generala!

Multumesc!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns muraturica spune:

Ma gandesc mult la situatia voastra. Sper sa il ajute gandurile bune si rugagiunile si sa isi revina.
Si eu sunt intr-o situatie similara cu bunica mea, dar la noi e altceva. E mai in varsta si nu cred ca mai sunt solutii. In schimb, pentru cineva atat de tanar poate gandurile bune ii vor aduce vindecare.
Multa sanatate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxypuy spune:

Sa va ajute Bunul Dumnezeu si Maicuta Domnului sa fie bine, sa ii dea putere socrului sa depaseasca criza si sa ajunga cu bine la operatie vezi daca poti sa ajungi la Radu Voda sa iei o iconita cu Sf Nectarie si o sticluta de mir de acolo ca este ocrotitorul celor in suferinta. Daca aveti timp puteti sa cititi Acatistul SF Nectarie la capataiul lui la spital sau voi acasa. Mie mi-a ajutat f mult si sunt convinsa ca numai cu ajutorul rugaciunilor mi s-a infaptuit minunea de a o avea pe Antonia in ciuda sanselor 0 date de medici.
Ma rog pt voi sa va intareasca Dumnezeu si pe dl Emil sa-l ajute sa se insanatoseasca repede

http://www.crestinortodox.ro/acatiste/acatistul-sfantului-nectarie-67076.html

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valentinag spune:

Doamne Ajuta sa fie totul bine!

De mancare
Dulciuri
Din gradina mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CorinaDani spune:

Porumbita, va fi bine. Si cumnatul meu a trecut prin asa ceva, in luna august. S-a pus pe picioare si s-a recuperat foarte bine cu ajutorul medicilor de la Fundeni. Nu a mai fost necesara operatia, cel putin pentru moment.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Sanatate multa si putere! Toate gandurile bune sa va insoteasca in aceste zile. Asteptam vesti bune!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns histamina spune:

Doamne ajuta!
azi e ziua tuturor sfintilor la noi.sa il ajute sa se puna pe picioare!
Dumnezeu si Maica Domnului sa il ocroteasca!

la manastire la Radu Voda costa 5 lei o cutiuta cu ulei sfintit de la candela sf Nectarie.face minuni.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingrid70 spune:

Sa ii de Dumnezeu sanatate! Stiu ca e o boala foarte grea, sper sa depaseasca boala si sa mai traiasca multi ani de acum inainte.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorenaflore spune:

Porumbita! Suntem alaturi de tine si ne rugam pentru socrul tau! Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lisssa_ana spune:

Porumbita multa putere iti doresc. Dumezeu sa fie alaturi de voi si socrul tau sa treaca peste aceasta incercare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackgirl0 spune:

Multa forta de recuperare socrului!

Mergi la inceput