Colectia de toamna-iarna 2005 (41)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mandyksch spune:

La Multi Ani fericiti, cu bucurii si multa sanatate pentru toti copilasii colectiei!.
Din pacate suntem foarte prinsi cu tot felul de activitati, scoala, extra-scoala, serviciu, casa, nu mai apuc sa intru nici sa citesc decat f rar. In plus aici ziua e asa de scurta si se intuneca atat de repede ca seara nu imi doresc decat sa ma bag in pat si sa dorm.De aceea abia astept sa vina Craciunul si Anul nou, sa dorm, sa ma uit la un film bun, atat imi doresc.

Noi suntem bine, Kriszti s-a mai cumintit, s-a adaptat foarte bine, e foarte sociabil, ii place la scoala, ceea ce ma bucura foarte mult.
Trebuie sa ii rezolv zilele acestea vaccinul de la 7 ani.Inca nu stiu cum, deoarece schema de vaccinare de aici difera de cea din Romania, si in mod normal ar trebui sa continui schema de vaccinare din Ro, nu le pot face alandala.

Azi vrem sa mergem dupa pranz la Targul de Craciun care a inceput ieri. Dupa cate am citit pe Net este printre primele 10 targuri de Craciun din Europa, nu am mai fost pana acum la nici unul asa ca suntem curiosi, si in plus abia asteptam sa simtim spiritul Craciunului!
Va dorim numai bine si sanatate copiilor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns meems spune:

Amalia, La Multi Ani fericiti!!!
Alinush, sa-ti traiasca missa!

Iris, La Multi Ani fericiti!!!
Cristina, sa-ti traiasca micuta dansatoare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissy77 spune:

La multi ani Iris!
La multi ani Amalia!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

La multi ani, Vladut pentru ziua de ieri!
Xandra, mai intra sa ne povestesti despre voi!

Bb_alinus, ce mai faceti, ce vacanta mai pui la cale?

Corap s-a reparat Andrei?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corap spune:

andrei e bine.
eu nasol . angina herpetica. oribil. scrisem mai mult, am pierdut.
nu pot vorbi, am ajuns la urgente ca nu puteam respira. de-astea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Aoleu, Cora, nici nu stiam ca poti face herpes pe amigdale, banuiesc ca e oribil si probabil nu ai mare lucru de facut decat sa astepti sa-ti treaca.

mandy, ma bucur ca s-a cumintit Kriszti, de fapt banuiam ca va fi asa, ca a fost doar o reactie de adaptare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia74 spune:

La multi ani sarbatoritilor (mai ales cei carora nu le+am urat pe fb sau personal) si multumi de urari!

corap, stiam ca erai bolnava (de la mama/soacra ta, cine a fost sambata cu anais?), dar asa rau a fost? naspa...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Feli, hello, bine ai revenit!
cum a inceput Ilinca scoala?

Despre noi daca vreti sa cititi:
Amisor asta e durere. A descoperit mersul in picioare tinuta de manute, it' s great fun! Se straduieste si sa mearga de-a busilea, sta in 4 labe si isi tot deplaseaza fundicul dar nu-i iese.

Mai nou se trezeste noaptea si suge. Ziua nu se omoara, imediat se intrerupe din supt cand vede ceva interesant. Mie mi se tot angorjeaza sanii ziua pt ca noaptea suge mai des, ziua v-am zis. Si mai are si 2 mese diversificate ziua care scad si mai mult pofta de lapte. Nu mai iau nimic pt cresterea lactatiei.

Nici dupa mancare nu se omoara. Mananca dar nu se omoara. Crestea ea dar incet, avea 7290 aseara, e cu vreo 300g in urma Nataliei la aceeasi varsta, asta e. de la Silvia nu am pastrat referinte din pacate :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia_daniela spune:

La multi ani tuturor sarbatoritilor Ilina, Amalia, Iris, Albert, Vladut! Sa fiti sanatosi si sa aveti parte numai de bucurii!

cora, sanatate maxima iti doresc! Refacere rapida!

Lavi, ce frumos povestesti despre Ami!

Adelina, sarina usoara in continuare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitaco spune:

La multi ani !!! Ana, Andrei, Ilinca, Amalia, Iris, Albert, Vladut si anticipat .... Rachel Georgia!
Sa fiti sanatosi si sa aveti parte numai de bucurii!

cora, sanatate multa si refacere rapida!

Lavi, ce frumos povestesti de Ami!!! Sunteti cu adevarat o familie implinita si fericita.

Adelina, sarcina usoara si la termen.

Mergi la inceput