Strugurasi de sept-oct 2011**Primul capitol!**

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns zubi spune:

olla fetele
sunt racita cobza...si vreau peste vreo ora sa mergem totusi in oras cu baiatul ca e tare frumos afara...dar eu am urechile infundate capul..vocea gatul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kora_B spune:

Seara buna, fetelor!
la noul capitol

Anca, felicitari ptr sarcina2! Imi pare rau ptr problemele cu soacra, important este ca si sotul tau e alaturi de tine

Ups...s-a trezit Dimitris suparat si nu vrea la tati ci ma striga pe mine!

Va pup si revin si eu cu povesti despre sarcini

Noapte buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pinkysor spune:

Buna dimineata! fetelor!!!

Bine v-am gasit in casuta noua! Lali, felicitari pentru casuta asta asa frumoasa! Multumim ca te ocupi

Eu am uitat ca ne mutam in cazuta noua.... Bine ca v-am gasit

Anca, felicitari! Sa ai parte de o sarcina usoara, sa fie bebe sanatos si sa te bucuri din plin de perioada asta minunata! Abia astept sa te vad cu burtica

Hayat, multumesc! Nu am reusit sa-ti raspund dar am notat!

Despre noi nu prea am noutati, Danny are tot doi dintisori, dar se vad cei de sus Merge singur foarte bine, de fapt aleaga , dar cred ca am mai zis
Plecam in weekend in Fr, sper sa fie totul bine! Mi-am si luat o rochie pt botez, e rosie, abia astept s-o imbrac. Dupa ce ne intoarcem mai mergem la un botez, vara mea a nascut in oct, deci o sa avem doua saptamani pline. Sotul a fost racit, acum sunt eu... sper sa nu raceasca si puiutul.

Va pup pe toate Dupa astea doua saptamani o sa intru mai des, nu de alta dar o sa pot lucra si de acasa din cand in cand, de fapt de asta am acceptat jobul, sper sa imi placa... de fapt o sa vad



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Ce liniste e azi!

Va pup,azi nu am miscat fundul din casa , ne-am odihnit in familie.

Zubi,cum esti? Tot racita?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns May3 spune:

buna. noi tot racite.eu doar cu tuse. Beatrice cu mucisori si tuse.

fetelor, de ce sughita copiii?
azi a sughitat de 3-4 ori in situatii diferite, adica ba inainte de maa, ba dupa, ba in timpul, ba de-abia schimbata descutec, deci nu uda. de frig nu ii e frig sigur...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dbunny spune:

zubi si pinky sanatate!

lali teodora umbla? ca nu ma istiu cine umbla cine nu...ce le mai dai de cina??

Eu am facut ghiveci din ceapa, ardei, vinete, Noa papa, Dani nu.deci pt cina tre sa inventez alte cele. A papat fata o juma de mandarina, bucatica cu bucatica

stiati ca mandarina:
- intareste sistemul imunitar
- contine acid folic si provitamina A, mai mult decat orice citric
- continutul in vit C faciliteaza absorbtia fierului de catre organism
- contine potasio, magneziu si calciu de asemenea
-contine fibra, insa pt asta trebe mancate ca fruct, nu ca suc(pectina locuieste in membrana dintre felioare)
- este considerata bronho-dilatatoare, ajuta rinichii, curata ficatul si panceasul
- coaja de mandarina are proprietati anticancerigene


doamnelor, poftiti la mandarine cu mic cu mare!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dbunny spune:

may Noa a sughitat cand era bebe mic, din cauza refluxului, manca rapid. Si tusea poate sa-i provoace sughit, daca zici ca sunteti betegute, poate fi si efect secundar al vreunui medicament...

remedii: sa-ti tii respiratia sau o gurita de apa, al noi functioneaza asta cu ...apa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bujo spune:

Citat:
citat din mesajul lui May3


fetelor, de ce sughita copiii?
azi a sughitat de 3-4 ori in situatii diferite, adica ba inainte de maa, ba dupa, ba in timpul, ba de-abia schimbata descutec, deci nu uda. de frig nu ii e frig sigur...

...........................................
mamica de www.youtube.com/BeatriceAna2011" target="_blank">Beatrice-Ana - 26.09.2011
..........................................
zebraroz.ro


Diafragma lor nu este suficient dezvoltata si face spasme. Sughitul poate fi cauzat de o inghititura prea mare de lichid sau hrana, inghitirea aerului pe langa hrana sau rasul, cand iar se inghite aer.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Neatza...

Am pus poze pe FB si in grup cu handmade-uri

Si Elena mai sughite, insa nu am depistat cauza.. a ba da ..cand rade cu pofta 90% din cazuri soldeaza cu sughit.. uneori trece cu lapte/apa alteori nu..

INTREBRE?
Copii vostri sunt sperieciosi? Elena se sperie f des si tare.. acum nu suporta barbatii straini, cum se aropie un barbat de ea plange, de aude zgomot puternic pange, de vrea sa puna mana pe furculita (de ex) si ii zic ca nu e voie ca inteapa, daca i-o arat inca o data se sperie, clipeste, trage manutele, incghide ochii..Daca se face noapte brusc.. etc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluca050 spune:

Neata mamicilor.
Vad ca ati fost active in week-end .
Sei sunt superbe "hand made-urile" .
Si Edi se sperie usor mai ales cand se apropie de el o persoana straina, cand vede aspiratorul pentru ca o data i-am dat drumul langa el si s-a speriat rau, cand dau drumul la mixer,.... dar cred ca e normal la varsta lor,iar lucrurile noi pe unii dintre ei ii sperie, depinde si de modul cum percep acel lucru, persoana.... Nu cred ca trebuie sa-ti faci griji.

De sughitat la meu sughita des insa nu m-am preocupat sa vad care ar fi cauza si-i trece cu putina apa sau ceai.

La capitolul dinti si stare proasta anunt ca avem gura plina de dinti si masele, au erupt multe odata si inca ii mai ies si saracutul sufera. Dupa o saptamana de agitatie si nemancat ieri a inceput sa-si mai revina, l-am scos si prin parc la copii , a papat niste covrigi si putin piure acasa . Crunta perioada asta....

Mia fetelor dupa subiectul cu soacrele ati atins un altul "sensibil", libidoul . Eu stau bine la capitolul acesta cu toate ca de multe ori desi vrem... pana culc copilul, pana pregatesc hainele si pachetelele pentru a doua zi, pana facem baie... ne apuca somnul si mai trece inca o zi fara ...... Dar per total nu ma plang.

Pupici si sa auzim numai de bine

Mergi la inceput