Strugurasi de sept-oct 2011**Primul capitol!**

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns racheel spune:

Sei de ce naveta sau gradinita particulara?Nu mai vrea sa stea mama ta cu ea?Sau i-a zis ca vrea sa o ia la ea?Dintre naveta si gradinita particulara as alege gradinita.

Eu nici gradinita particulara nu-mi permit.Dar in loc de ea as alege bona.

Eu am salariu ffff mic.Mai mic decat o bona daca dau la o parte banutii care ii dau pe naveta. In Craiova bona este 700 lei si mie cam atat imi raman bani.Pai mai bine intru eu in concediu fara plata.... dar nu ne permitem din salariu sotului si rate si intretinere si bani pentru haine si mancare si...
De asta la noi singura varianta este sa o duc la bunici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns klau_ditza spune:

Ma gandeam si eu la subiectul bona / cresa.
daca ar fi dupa mine l-as lasa cu bona pana la 3 ani. dar acum sa vad daca imi permit, ca de la 2 ani adio stimulent de la stat.
Pana la toamna viitoare mai vad. Oricum, nu il vad prea repede dezvatat de pampers si sa pape. singur. Un puturos mic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns klau_ditza spune:

Aunt obosita. Verbul "a vedea" apare de x ori in postul de mai sus.
Deci clar nu mai vad

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racheel spune:

Ingeras, Maya este adorabila si o adevarata domnisoara iar Sasha este un scump sia re ochi superbi

Alaya,Noura este o scumpa


Klau, de ce a murit tatal tau?A fost bolnav?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_toma spune:

raluca de mic am refuzat sa il legan, si chiar am avut scandal cu toata lumea care avea tendinte de leganat.Si l-am invatat sa se culce langa mine.asa face si acum eu ma uit la tv si el se culca , odata chiar a adormit cand eu vb la telefon.

Asa ca o sa imi fie mult mai usor sa il culc in patul lui mare decat in patut, ca o sa stau cu el pana adoarme (adica maxim 5 min), mai nou cand ii este somn vine si pune capul pe mine si imi arata ca vrea sa faca nani.

anca_toma mamica fericita a lui Iancu Matei (13.09.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Creola spune:

Buna seara,

Anca toma - fain ca iti adoarme langa tine ,tu uitandu-te la tv...eu m-am cam plictisit sa stau degeaba ,uneori si cate o ora .Sa nu mai spun ca mi s-a intamplat de nenumarate ori sa adorm langa ea ,asa nemachiata si in haine de casa
Si Elisa s-a ales cu cateva cucuie,unul mare si vanat chiar saptamana trecuta...ea alearga mult si se impiedica...saracuta a dat in dunga de la canapea cu fruntea ,s-a umflat instant ,saracuta a durut-o f tare deoarece mi-a facut criza de apnee,iar eu eram langa canapea,sezuta jos pe covor
Cum e Iancu?Ziceai ca ti-a fost mamos,oare nu-l paste vreo raceala ?Cand sunt raciti sau daca ii deranjeaza ceva sunt tare mamosi.


Seidana- si noua ne este dor de voi Daca puteti ,intoarceti-ne vizita!

Pinkisor -cum a fost in Franta?Cum s-a comportat Dani,i-a priit schimbarea de mediu?Acum imi amintesc ca esti prinsa si cu un botez ,dupa astept sa-mi dai de stire cum facem cu intalnirea



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Creola spune:

D-bunny - si eu ma consider o mama dependenta de copii,intotdeuna am fost asa.Cat a fost Sarah sugar nu puteam sta mai mult de 2 ore undeva ca incepeam sa-mi fac griji.Sa nu mai povestesc de prima excursie si... tabara.In tabara a fost prima data vara trecuta ,eu gravida fiind cu Elisa.Am bocit de numa si mi-a parut rau ca am lasat-o.Imi venea sa urc in masina si sa merg la ea.L-am terorizat cu telefoanele pe proful cu care au fost.Saptamana trecuta,fiind in vacanta s-au dus pentru 4 zile ,cu clasa si invatatoarea la Praid ...si acum ,a treia tabara, am stat ca pe ace...nu la fel ca la prima dar tot i-am simtit destul lipsa.

Raluca -si eu astept cu nerabdare sarbatorile de iarna.Ce frumoase sunt,preferatele mele...imi plac luminitele de pe strazi,familia ,prietenii care te colinda,colindele care le auzi la usile tuturor si oamenii ,parca sunt altfel ,cred ca in aceasta perioada reusim sa uitam problemele si sa zambim mai multSi daca mai e si zapada...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns klau_ditza spune:

pentru toata lumea
RACH au fost ceva probleme si. o hemoragie interna
ANCA si eu am refuzat leganatul. Al meu doarme in patut in camera noastra. In pat mi-e frica.... nu vreau sa il adun de pe jos la cat se foieste.

O zi linistita va doresc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns klau_ditza spune:

Mi-ati deschis apetitul pentru sarbatori
CE CADOURI LUATI STRUGURASILOR???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluca050 spune:

Neata fetelor, haideti la o barfa la o cafeaua....

Anca esti o fericita ca adoarme langa tine asa de repede. Edi doarme singur ziua in camera lui in patut cu paturica in brate, la fel facea si seara insa de cand a fost o data racit si i-a fost rau noaptea nu mai vrea sa se culce decat leganat, probabil a ramas cu frica de noapte cu toate ca in camera are lumina de veghe, nu stiu.
Dar nu ma deranjeaza asa de tare avand in vedere ca-l adorm in cateva minute dupa care il pun la el in patut.Astept sa creasca si sa scapam si de acest "viciu".

Klau si eu ma gandeam ce sa-i cumpar de sarbatori, chiar nu am idee. De mos Nicolae o sa-i pun dulciuri de casa in ghetute

Mergi la inceput