Contracandidatul lui Voiculescu

Contracandidatul lui Voiculescu | Autor: Mickyyy

Link direct la acest mesaj

www.evz.ro/detalii/stiri/ARD-l-a-desemnat-azi-pe-contracandidatul-lui-Dan-Voiculescu-1008129.html" target="_blank">Iulian Craciun

Citat:
Premiera in politica romaneasca. Povestea tanarului curajos care se bate cu Voiculescu la alegeri. Cand iti propui sa ai atitudine de invingator, doar cerul e limita ta”, spune Iulian Craciun, tanarul care are curajul sa-l infrunte la parlamentare pe mogulul Dan Voiculescu. Vorbele vin de la un om ce sufera de o boala teribila, ce l-a condamnat sa-si traiasca viata imobilizat intr- un scaun cu rotile. Cand ai "Atrofie Spinala Musculara Tip 3" esti aproape “leguma”, pentru ca nu poti face nimic de unul singur, ci depinzi de ceilalti din jurul tau. Dar nu este si cazul lui Iulian, care in ciuda tuturor greutatilor intinse de viata a reusit sa-si intemeieze o familie, sa devina tatal unei fetite de doi ani si sa-si deschida o mica afacere Nu aateapta pomana de la stat, ci plateste taxe si impozite tuturor bugetelor de asigurari, din afacerea lui din domeniul IT-ului, programare mai exact


Credeti ca are vreo sansa?!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mickyyy spune:

Uite si un articol mai vechi, despre el, dinainte de-a intra in politica:

O poveste de viata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ch_dana spune:

Eu zic ca, daca oamenii din colegiul ala au ceva in cap, ar trebui sa aibe 99% sanse...din pacate noi nu suntem in acel colegiu ca sa il votam.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns turturica spune:

Impresionanta poveste, eu l-as vota daca as sta in sectorul respectiv. Dar nu stiu ce sansa are in fata mizeriilor pe care le poate isca Voiculescu, masina lui de propaganda si banii functioneaza mult prea bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valentinag spune:

Sa vedeti acum atacuri si mistouri din partea trustului!

De mancare
Dulciuri
Din gradina mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ch_dana spune:

Chiar si in Romania, trebuie sa fii nebun sa faci misto pe seama unui astfel de om, cu o astfel de poveste...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deborah77 spune:

N-au curaj sa faca misto, alta este strategia. S-au desfasurat aseara la Realitatea, si arunca candidatura lui in derizoriu. Adica: da, dom'le, un om deosebit, dar ce poate el sa faca? Macar de-ar fi fost independent, dar asa...tot grangurii cei mari or sa-i spuna ce sa faca. Ca doar el, ca Parlamentar, n-o sa voteze de capul lui, ci cum ii ordona sefii de partid.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ligeea spune:

Pai da , ca la noi daca il arati pe Stepehen Hawking pe strada zic ca e prost facut gramada ca nu se duce la Primarie sa-i dea si lui un bon de 200 lei pentru cumparaturi la Real cum a facut Negoita cu handicapatii zilele trecute in sectorul 3...
Iar pentru rusul ala de la Sankt Petersburg ,,sictir nebunule cum sa nu iei tu milionu(si-asa esti prost ca daca erai destept nu spuneai la toti ca ai rezolvat problema lu Poincare ala si faceai pe sest o a bula timpului si castigai la bani la bursa cacalau ....da asa stai in apartamentul ala de doua camere aurolacule is uita-te la capabilii aia de Abramovivi sau Doronin care si-a luat-o pe bunaciunea de Naomi "

Macar daca ziceai ca ai fost ranit la revolutie sa vorbesti cu domn Dogaru sa iei si tu o pensie babana ( adica ca erai ilegalist de mnic ca Pistruiatu vreau sa zic ) de da asa , cu ce sa ne ajuti pe noi?
Cu munca??? -munca e pentru tractoare coane Fanele !!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Ei bine, oamenii din colegiul ala sunt in fata unui examen, fara sa vrea.
Oamenii cu handicap sunt, in Romania, cel mult ignorati sau priviti cu curiozitatea copilului in vizita la Zoo.
Pe de alta parte, Voiculescu este dovedit securist, ba a trebuit s-o si recunoasca oficial, cu ocazia depunerii candidaturii.
Imaginati-va oamenii din colegiul 8 care trebuie sa aleaga intre un om pe care-l dispretuiesc (ca asa au fost educati) si un securist care s-a dovedit si malefic pe deasupra.
As vrea sa cred ca il vor alege pe primul, macar pentru ca nu ne-a dovedit nimeni ca in doua picioare se poate face mai mult pentru alegatori decat intr-un fotoliu, chiar cu roti.
Fara sa vrea, alegatorii din acel colegiu vor deveni o radiografie destul de fidela a societatii romanesti, ne vor arata tuturor directia in care cei ce voteaza doresc sa se indrepte Romania.
Fara sondaje, fara talkshow-uri, fara greve, fara dat ochii peste cap.
Pur si simplu.

Rufus, Tora si iadele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ligeea spune:

Eu as fi gata sa pariez cam tot ce am ca va iesi Voiculescu cu mare scor.
Da am o intrebare -de ce nu l-au plasat pe acest domn intr-un colegiu un de sa aiba sanse reale, ar fi cateva ?
Mie candidatii toti pe Bucuresti mi se par extrem de slabi e un non combat evident.
Ceva de genul-oamenii capabili ii ducem in provincie sa ia colegiile si la Bucuresti ca aia e prosti si nu mai lupta le dam ce ramane pe fundul oalei .
Politica asta de stanga sau de dreapta la noi e mare curva .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ch_dana spune:

Citat:
oamenii capabili ii ducem in provincie sa ia colegiile si la Bucuresti ca aia e prosti si nu mai lupta le dam ce ramane pe fundul oalei


Care oameni capabili...? Eu as zice ca dimpotriva, au fugit toti care au "tinichele de coada" din Bucuresti (alde Udrea & co, nu vezi ca nici macar Cacara...aaaa...Antonescu n-are curaj sa candideze aici), ca stiau ca in Buc n-au sansa in veci. Au pus oameni "de umplutura", dar vorba lui Rufus, e un test...pentru bucuresteni in primul rand.

Eu incerc sa gasesc informatii despre oamenii din colegiul meu dar, in afara de Sandra Pralong care are o oarecare notorietate, e greu...

Mergi la inceput