Catelusa mea tuseste

Catelusa mea tuseste | Autor: angelique_19

Link direct la acest mesaj

Azi de dimineata am auzit-o prima data tusind,am crezut ca s-a inecat si cum ea sta ziua numai pe afara si noaptea nu prea vrea in casa cand e cald nu am supravegheat-o.Pe seara am auzit-o de mai multe ori si mi-am dat seama ca tuseste.Ce pot sa ii dau ca pana luni nu o pot duce la veterinar?In rest este jucausa,nu zace este la fel ca intotdeauna.Acum am bagat-o in casa dar stau cu frica in san ca sunt insarcinata si poate iau ceva de la ea.Este posibil?


33+ cu Stefan Lucian

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Offf stressul asta ... sunt convins ca nu "iei ceva".

Insa sa duceti catelul la veterinar sa-l asculte. Probabil a racit.

www.facebook.com/marius.pernes.3" target="_blank">Destinul meu este de a fi "noi" pentru totdeauna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ch_dana spune:

Ca si la oameni, nici la animale nu se dau medicamente "dupa ureche". Daca nu poti astepta pana maine, exista veterinari care vin acasa (cel putin in Bucuresti).

Nu iei nimic de la ea, probabil a racit cu vremea asta schimbatoare. Cel mult iei tu un Oscilococcinum, desi banuiesc ca nu-ti tuseste in fata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelique_19 spune:

Multumesc de raspunsuri,chiar nu cunosc nici un veterinar care sa vina acasa,eu stau intr-un oras mai mic asa ca mai astept pana maine.Nu tuseste prea rau dar mai bine decat sa i se inrautateasca starea o voi duce maine la veterinar si noaptea cand e mai frig nu ii mai dau drumul afara decat sa isi faca nevoile.Cu toate ca nu prea vrea in casa acum nu am ce sa ii fac.

33+ cu Stefan Lucian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

cuze, dar aia cu "sa iei ceva de la caine" a fost... De unde ti-a venit asa o idee?;))
Nu e prea bine ca tuseste; intai verifica daca nu i-a ramasa ceva in gat si de-aia tuseste, sa-l elimine. Daca nu, verifica-i febra: vezi cum ii este nasul. Daca e fierbinte (si uscat) si atunci cand vine de afara, are febra. Nasul cainelui tre sa fie mereu rece si umed (doar cand e trezit din somn poate fi cald). Nu-i da nimic dupa ureche.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelique_19 spune:

Ilinca nu cred ca s-a inecat ca de aseara nu a mancat nimic,are si febra,urechile sunt mai fierbinti,burtica si cand m-a lins era si limbuta fierbinte.De tusit, tuseste mai mult dupa ce latra dar nu exagerat.Oricum maine il trimit pe sot cu ea la veterinar.

33+ cu Stefan Lucian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Probabil a racit. Va avea tratamentul prescris de medic.

www.facebook.com/marius.pernes.3" target="_blank">Destinul meu este de a fi "noi" pentru totdeauna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingridnen spune:

ce-ati facut, e mai bine catelul ?

Ingrid si Cristi 9 ani

Mergi la inceput