Buburuze de mart-apr2013(8)!

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns EVA_1521 spune:

da fetelor
si eu vreau pe FB daca vreti...da mara suntem 3 fete pe 15 martie ...clar vom avea o zi de birthday memorabila in 2013

17+ gemeni
Clexane 0,4 , Aspenter, Lutinus, Femibion 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kopilash spune:

Eiii deja ma incrunt pe aici..am scris 3 mesaje si nu a aparut nici unul

Ruxulic, Saluta-l te rog pe Zurli din partea mea si aminteste-ti cum facea pe fantoma prin casa cand era mic (asta sigur o sa te faca sa zambesti). Pupici dulci lui Tudor (nici nu-mi vine sa cred ca are 5 ani). Ai anuntat familia?Toate bune la voi? Cred ca Vlad e super incantat de al doilea bebe.Sa stii ca imi e dor de tine si ma gandesc des la voi.
Noi suntem bine...mai e o saptamana pana la scanul urmator ..cel de 20 de saptamani. unde teoretic am putea sa aflam ce o sa avem dar....noi tot nu vrem sa stim asa ca tinem sa fie surpriza. Al meu sot a fost amuzant acumc ateva zile...a venit la mine cu o fata asa serioasa si a zis ca el nu mai crede ca fac fata (pana acum asa a crezut) ca acum crede ca fac baiat ...ca cica am o sarcina usoara...fie ce o fii....numa sanatos sa fie!

Invidiez pe fetele care se pot duce sa faca ecografii mai des si sa vada bebeii...eu am avut una la 12 sapt si pe urmatoarea abia la 20 si dupa aia cine stie cand. Va dati seama ca sunt nerabdatoare.

Ma trezesc si eu tam nesam...fetelor...cum vad si eu pozele cu burtici?...ca stiu in mare procedura sa pun poza mea si o sa pun una diseara .

Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cos_minutza spune:

Neatza!!!

kopilas ai PM.Intr-adevar noi suntem mai norocoase,putem merge mai des la eco.Tu il simti deja pe bebe nu?Hmmm nu esti curioasa sa afli totusi ce ascunzi in burtica?Te admir pt asta.Eu eram tare curioasa,nu ca ar fi avut vreo importanta,orice era binevenit numnai sanatos sa fie.ACum ca mi-am stisfacut curiozitate mi-e bine

Emilia ce vesti bune ne dai?

Va pup pe toate si va doresc o zi usoara!

Cosmi 16+
Multmesc Doamne si ajuta-ne in continuare


"Visurile noastre antreneaza simturile si simturile noastre ne conduc din nou catre visuri"
Amos Bronson Alcott

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danidani74 spune:

Buna dimineata burtici! O cafeluta, ceva? La mine e 7 ceasul si tre sa imi trezesc copila sa o trimit la scoala.
Kopilash, eu te inteleg f bine. Aceeasi dorinta neimplinita am si eu: acces la un eco cand am ceva...indoieli. Dar am mai trecut o data prin asta asa ca mi-am cumparat un fetal doppler si ma distrez ascultandu-i inimioara. Pe 13 am programare la scan-ul de 20 sapt. Prima intrebare? Fata sau baiat?
By the way, cred ca eu sunt mama tuturor: data nasterii 15/07/74. Ei?!? Ce ziceti?
17+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cos_minutza spune:

Dani,ce mai dai?Ca(,) cafeaua nu place la mine
Multi ani inainte,alaturi de copilasi tai

Cosmi 16+
Multmesc Doamne si ajuta-ne in continuare


"Visurile noastre antreneaza simturile si simturile noastre ne conduc din nou catre visuri"
Amos Bronson Alcott

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piscotel2011 spune:

Neata!

Spot la treaba Eva! Sa iasa cum vreti voi!

Emilia ce facusi la eco? Hai rapid la raport!

Sar'na de cafea! Poate mi se mai deschid si mie ochii.

Si io sunt ptr grup pe FB. Asa am si la buburuze de 2011 si e mai Private asa i usor de urmarit. Deci pro.

Am fugit.Poop.

Dana, Mami de Piscotel, Ioana-Alessia (11.01.2011) si17+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

Fetelor, raportez ca avem o fetita de 148 grame. Este probabil fetita (60-70% sanse) pentru ca placenta mea (tot joasa) si cu un extra lob ! (adica inca un motiv pt indicatie de cezariana) a obturat putin vizibilitatea (deoarece cordonul ombilical cobora printre picioruse spre placenta). Deci pana una alta avem baby girl si peste o luna la morfofetala de 20 sapt o sa vedem daca schimbam culoarea caruciorului sau nu.
Evident barbatu-meu a fost dezamagit, era cat pe aci sa ma cert cu el grav daca nu erau nasii cu noi dar pt ca am avut timp sa ma gandesc la problema din cauza ca n-am putut reactiona imediat de fata cu nasii am constientizat ca mai bine il las sa se obisnuiasca cu ideea, sa se nasca bebe si sa fie topit dupa ea pentru ca apoi sa constientizeze singur ce fraier a fost acum.
Va pup



16+
Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto, MTHFR C677T si A1298C heterozigote. Tratament cu Clexane 0.2, Aspenter 1 la 3 zile, Elevit 1 la 2 zile, Euthyrox 100, Medyn 1 la 2 zile, Magne B6, Vit C si Utrogestan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cos_minutza spune:

Emilia felicitari pt fetita.Acum sotzul sigur o sa se obisnuiasca si o sa o iubeasca enormPlacenta mai are timp sa se ridice
Piscotel

Cosmi 16+
Multmesc Doamne si ajuta-ne in continuare


"Visurile noastre antreneaza simturile si simturile noastre ne conduc din nou catre visuri"
Amos Bronson Alcott

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danidani74 spune:

Cos_minuta multumesc de intrebare. Fac bine. Merg inainte cu toate grijile si bucuriile pe care mi le ofera sarcina. Cand am fost la moasa acum 3 sapt am intrebat daca tre sa iau ceva vitamine. A ridicat din umeri spunand " nu neaparat. Daca vrei..." Asa ca... eu iau niste suplimente alimentare pt ca eu nu prea mananc regulat. In rest nu iau nimic. Nici n-as avea ce ca astia nu dau nimic de sustinere la gravide.
17+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danidani74 spune:

Emilia felicitari pt 60-70% fetita. Si spune-i lui tati ca fetele sunt fetele tatii si baietii sunt baietii mamii. . Emma e f atasata de "dad" cum ii spune ea. Iar el ii face toate mofturile.
17+

Mergi la inceput