Buburuze de mart-apr2013(8)!

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns arianna05 spune:

Buna fetele,
Eu am gasit cartea "Mama si copilul" a lui Capraru pe net si sunt de-a dreptul fascinata de tot ceea ce citesc acolo,zici ca e un manual cu instructiuni de crestere a bebelusului :).Cred ca-mi va fi de un real folos,mai ales ca la noi este primul bebe si va fi mai greu.
Eu inca dorm foarte bine si fara perna,poate ma voi gandi s-o achizitionez mai incolo.Oricum,de cand a vazut al meu filmul cu JLo(The back-up plan),e foarte sceptic in privinta pernei de gravide:))



16+ cu Adelina Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

Doua ecografii in sarcina... mda... cumva pentru mine asta e de neconceput. Eu pana in ziua de azi, cand implinesc 18 sapt de sarcina, am facut 13 ecografii (din cauza temerilor mele de a nu pierde sarcina, temeri bazate pe istoric - mama mea a pierdut 6 sarcini in primele saptamani) si la 14-a va fi cea de 20 sapt.
Am si monitor fetal acasa, sa aud inimioara lui bebe tot pentru a putea sa stau linistita intre ecografii.
Cum s-a decis cezariana in cazul tau?

18+
http://bazar.desprecopii.com/detail.asp?id=4886&n=LECTII-PIAN-CHITARA-CANTO
Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto, MTHFR C677T si A1298C heterozigote. Tratament cu Clexane 0.2, Aspenter 1 la 3 zile, Elevit 1 la 2 zile, Euthyrox 100, Medyn 1 la 2 zile, Magne B6, Vit C si Utrogestan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danidani74 spune:

Imi pare rau pt temerile tale Emilia. Sa de-a Dumnezeu sa ramana in stadiul asta . Cezariana in cazul meu a fost usor de decis: prima sarcina a fost cez de urgenta ( suferinta fetala), da aceea acum am avut de ales intre cea naturala si cez. Alegerea mea este 90% bazata pe mentalitate tinand cont ca vin dintr-o tara unde o cez. presupune o a doua in mod automat. 10% vine din dorinta de a sti cand vine BB. Pe Emma am nascut-o la 40+. Nu cred ca pot trece din nou prin toat#259; asteptarea aia. Eu am CM f. neregulate si trebuie sa ma bazez acum ca si atunci pe calculele date de scan. E f. frustrant, crede-ma.

19 sapt azi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danidani74 spune:

Buna din nou. Voiam doar sa ma adaug ceva la mesajul meu anterior: decizia de a face cezariana a fost influentata si de recuperarea remarcabila de dupa. Am nascut duminica la 8 seara iar marti la 6 seara eram acasa, iar de joi am fost doar noi doua acasa in timpul zilei pt ca sotul a mers la servici de la 8-17 si nu mi-a fost greu. Asta nu inseamna ca incurajez cez. ci vb pt mine. Sper doar ca a doua oara va fi la fel.

19sapt azi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

E bine, ca si eu din cauza placentei mele dubioase o sa nasc tot prin cezariana si am tot auzit de recuperari dificile asa ca aveam nevoie sa aud si de bine.
Sper si eu ca temerile mele sa fie total nefondate

18+
http://bazar.desprecopii.com/detail.asp?id=4886&n=LECTII-PIAN-CHITARA-CANTO
Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto, MTHFR C677T si A1298C heterozigote. Tratament cu Clexane 0.2, Aspenter 1 la 3 zile, Elevit 1 la 2 zile, Euthyrox 100, Medyn 1 la 2 zile, Magne B6, Vit C si Utrogestan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicole_tm spune:

Eu ma pot considera (momentan) norocoasa. Nu ma doare spatele, nici bazinul, nu am arsuri, dorm fara probleme, fara perinute speciale, ma trezesc doar o data pe noapte, dar probabil de la cantitatea mare de apa pe care o beau... Pofte speciale nu am, pielea arata bestial (aveam ten mixt, acum e doar ten normal), mi-as dori sa ramana asa.

Scarile ma cam fac sa gafai (nu mai sunt asa de sprintena) si daca nu ar fi asta si faptul ca am un dovlecel ce creste burtica si uter si sani un pic durerosi cateodata, nici nu as zice ca sunt insarcinata.

Daca o tin tot asa, ma duc la lucru pana la 38 de sapt :)

16+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danidani74 spune:

Nicole, e#537;ti norocoasa. Bucura-te de perioada asta.
19sapt azi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pity27 spune:

Hello, girls!

Eu stau acas#259; de 2 zile pentru ca sunt racita.
Cu privire la ecografii, la Tudor a adus sotul meu acas#259; un ecograf si-l vedeam de 2 ori pe saptamana, acum sunt relaxata , mergem la eco la 3 saptamāni, ginecologul meu este cumnata mea:))

Aura, mami lui Tudor, 09.09.2010 si bebe Ioana 18 saptamāni si 3 zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cos_minutza spune:

Buna seara burtici!!!

Eu am inceput saptamana bine,ieri am venit la 9 seara de la serviciBine ca e o raritate ca altfel nu stiu cum as face fata

Pity esti o norocoasaVreau si eu cumnata din asta

Deocamdata si eu dorm bine,mi se pare prea mare investitia in perna de gravide

Va pup pe toate si va doresc o seara frumoasa!!!!



Cosmi 17+
Multmesc Doamne si ajuta-ne in continuare


"Visurile noastre antreneaza simturile si simturile noastre ne conduc din nou catre visuri"
Amos Bronson Alcott

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cos_minutza spune:

Dani, La Multi Ani printesei tale,sa creasca mare si sanatoasa


Cosmi 17+
Multmesc Doamne si ajuta-ne in continuare


"Visurile noastre antreneaza simturile si simturile noastre ne conduc din nou catre visuri"
Amos Bronson Alcott

Mergi la inceput