Buburuze de mart-apr2013(8)!

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns arianna05 spune:

Ms de raspuns Nicole,la Murariu am fost si eu si e tare cumsecade si priceput


16+ cu Adelina Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

Mara, stiu ce vrei sa zici cu patentul. Aouch!
De la 8 luni incolo parca ar mai fi fost cum ar mai fi fost dar de acum de la 4 luni mi se pare cam prea devreme. Daca de acum incep sa mi se departeze oasele bazinului o sa ajung la 9 luni sa intru pe usa pe lateral.

17+
http://bazar.desprecopii.com/detail.asp?id=4886&n=LECTII-PIAN-CHITARA-CANTO
Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto, MTHFR C677T si A1298C heterozigote. Tratament cu Clexane 0.2, Aspenter 1 la 3 zile, Elevit 1 la 2 zile, Euthyrox 100, Medyn 1 la 2 zile, Magne B6, Vit C si Utrogestan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara-i spune:

Emi hai ca esti tare cu intratul pe usa
Capul sus, in curand orice durere va ramane doar o amintire

de Robert Andrei(18.05.2009) si 20+ Mara Gabriela
Invata sa-ti scrii durerile pe nisip si bucuriile pe stanca( Sf.Augustin)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piscotel2011 spune:

Neata!

Mama ce vrednice suntem la scris...nici n-am mai gasit subiectul de letargic ce e:))

Noi ca dupa weekend...is ma odihnita decat dupa weekendurile celelalte...explicatia la ora 10 eram in pat odata cu Piscoata si ea a avut vreo trei nopti mai bune...dar nu indraznesc sa ma bucur prea tare:) Alta viata!

In rest burticuta creste...tre sa ajung la ginecolog cu rezultatul de la eco si sa vedem ce mai trebe facut in continuare.

Pupici si o saptamana excelenta!


Dana, Mami de Piscotel, Ioana-Alessia (11.01.2011) si18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenaionascu spune:

Salutare burticute,

S-aveti o saptamana cat mai buna si placuta!
Si cum nevoile deschid subiecte de discutie, vroiam sa va intreb, cum dorimiti in perioada asta?

Am avut o vreme cand nu-mi gaseam postura buna si intr-un final am ramas la partea stanga, insa pernele nu pareau a fi de folos, pana cand,am gasit o metoda numai buna: 2 perne sub cap, una in spate, sa ma tina daca vreau sa stau putin pe lateral si una intre picioare, dar care sa nu se aplatizeze :)...imediat dupa ce am aplicat metoda asta, se pare ca am dormit mai bine...si totusi, ma gandesc sa-mi cumpar o perna de gravidute. Voi folositi asa ceva?
Am vazut ca sunt 3 forme: baston(ca un L), covrig si lacrima. Stiu ca depinde de fiecare, dar mi-ar placea sa stiu daca ati incercat si cum functioneaza?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piscotel2011 spune:

Eva ce mamica sexoasa esti! Imi place mult ultima poza pe picassa:D

Dana, Mami de Piscotel, Ioana-Alessia (11.01.2011) si18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxulic spune:

Ce fac fetele si burticile? Eu am fost vineri la ecografie si am mers cu ceva emotii ca aveam impresia ca sanii nu mai sunt asa de tensionati ca pana acum si cand esti cu morcovul la fund pe motiv de sarcini pierdute...sufli si in iaurt. Bebe este f ok, si avem proportia de 90% baiat.
Azi mi-am facut programare pt 21 sapt la Iosupsi astepteam. Burtica creste si il simt pe bebe de mai multe ori pe zi fapt ce imi tipareste un zambet vesnic pe fatza. Aaaa, eu ultima data am mancat cremvursti acum vreo 9-10 ani (cam asa ceva), ei bine, aseara pe la ora 23 mi-a trebuit sa mananca cremvursti. A facut barbata-miu okii ca la batracieni cand l-ma trimis la non-stop sa ia cremvursti. Ideea e ca nu am putut sa-l mananc, nu mi-a placut, dar am stat vreo 10 minute si l-am mirosit.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenaionascu spune:

Ruxulica,
Ce simpatica ai fost cu cremvustii, nu ti-au placut, dar i-ai mirosit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

Eu am perna de gravida. e poreclita omida roz si e cea mai buna prietena a mea noaptea si a sotului meu dimineata dupa ce plec eu la servici.

17+
http://bazar.desprecopii.com/detail.asp?id=4886&n=LECTII-PIAN-CHITARA-CANTO
Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto, MTHFR C677T si A1298C heterozigote. Tratament cu Clexane 0.2, Aspenter 1 la 3 zile, Elevit 1 la 2 zile, Euthyrox 100, Medyn 1 la 2 zile, Magne B6, Vit C si Utrogestan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxulic spune:

Chiar asa de minunate sunt pernele astea? Eu inca nu am probleme cu nani...ma frichinesc vreo 5 minute pana imi gasesc pozitia si gata. Chestia e ca arsurile ma deranjeaza rauuuu de tot, dar asta a fost neplacerea cea mare si la prima sarcina.

Mergi la inceput