Toate forumurile Desprecopii.com: liste de discutii  Discutii generale

Taxa auto suspendata

Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  

monica-elizabet
membru veteran monica-elizabet

18590 Mesaje

Link direct la acest mesaj  Arata profilul  Visiteaza pagina lui monica-elizabet Adauga semn de carte la mesaj Trimite monica-elizabet un Mesaj Privat  Reply with Quote

Taxa auto suspendata

Buna ziua,

Inca de ieri au aparut primele zvonuri prin ziare
Cum sunt prinsa in "problema" si maine ar trebui sa rezolv problema taxei de prima inmatriculare m-am gandit sa va intreb si pe voi

http://www.libertatea.ro/detalii/articol/taxa-auto-a-fost-suspendata-419632.html

http://www.ziare.com/articole/recuperare+bani+taxa+auto

va rog frumos sa ma lamuriti si pe mine, eu maine sunt programata sa achit taxa auto-sect 5 .

Tipa de la ghiseu mi-a spus chiar azi ca in continuare se respecta achitarea taxei.

La politie, inmatriculari Pipera nu raspunde nimeni la telefon, de 2 zile sun, la Udriste nu stie nimeni nimic mi-au spus sa sun la Pipera.

Pe de alta parte daca nu achit taxa ma duc degeaba la Pipera ca nu imi inmatriculeaza masina(luata de pe plan local Dacia) daca nu am toate taxele platite si saptamana viitoare imi expira cele 30 de zile in care pot circula cu numerele provizorii.

Ce Dumnezeu sa fac? nah ca iar m-am nimerit in perioada asta tulbure in care nimeni nu stie nimic

Am deschis subiectul aici la generale fiindca inteleg ca ar fi de interes general, cei care au achitat aceasta taxa isi pot recupera banutii.

Monica-Elizabet

www.reteteinimagini.com" target="_blank">Retete in imagini

(0 aproba) (0 dezaproba) |

irinabobe

2884 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite irinabobe un Mesaj Privat  Reply with Quote
eu am platit-o prin 2010 noiembrie, tare as fi curioasa daca o pot recupera fara instanta bla bla...

mamica de Rares 21.02.2010

Editat de - irinabobe on 24/10/2012 18:45:02
Mergi la inceput

eumada

5597 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luieumada Adauga semn de carte la raspuns Trimite eumada un Mesaj Privat  Reply with Quote
Eu in 2010 la sfarsit....o carutza de bani...oare o pot recupera fara instanta?

Madalina

Copiii gasesc de toate Ón nimic. Adultii, nimic Ón toate."
Mergi la inceput
ddana
ddana

426 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite ddana un Mesaj Privat  Reply with Quote
Transmit si eu mai departe ceea ce mi s-a spus: taxa abrogata se refera doar la masinile care au fost deja inmatriculate o data in Romania. Pentru cele la prima inmatriculare, taxa ramane.
Mergi la inceput
monica-elizabet

18590 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui monica-elizabet Adauga semn de carte la raspuns Trimite monica-elizabet un Mesaj Privat  Reply with Quote
da, asa este cum zice ddana, azi am platit taxa

Monica-Elizabet

Mergi la inceput

ingridnen

3207 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite ingridnen un Mesaj Privat  Reply with Quote
Nu cred oricum ca platesti prea mult pentru Dacia noua. Ti-au facut deja un calcul ?
Eu anul trecut am platit la Renault cca 70 Eur.

Ingrid si Cristi 9 ani
Mergi la inceput
monica-elizabet

18590 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui monica-elizabet Adauga semn de carte la raspuns Trimite monica-elizabet un Mesaj Privat  Reply with Quote
da,nu a fost prea mult... am platit deja 312 Ron...

dar am uitat sa va zic, un domn se interesa deja astazi cum sa-si poata recupera banii pe taxa platita acum cateva luni. Avea un morman de hartii si hartiute(venise pentru mai multe masini) cereri(cei de la circa financiara sector 5 nu aveau tipizate) si a trebuit sa scrie de mana cererile dar omul in baza celor scrise in presa a lasat actele sa-si recupereze banii...cei de la ghiseu se faceau ca ploua si il plimbau dintr-o parte in alta...ba la registratura, ba nu stiu unde...of...tara lui Papura Voda

Monica-Elizabet

Mergi la inceput

eumada

5597 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luieumada Adauga semn de carte la raspuns Trimite eumada un Mesaj Privat  Reply with Quote
Ha?70 de euro?

Eu am platit in 2011 in februarie 500 de euro...

Madalina

Mergi la inceput

ingridnen

3207 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite ingridnen un Mesaj Privat  Reply with Quote
500 Eur pt masina noua ? Poate are capacitate cilindrica foarte mare, altfel nu-mi explic...

Ingrid si Cristi 9 ani
Mergi la inceput
monica-elizabet

18590 Mesaje
si ca sa continui
azi la Pipera la inmatriculare daca nu aveam taxa platita...nu o inmatriculam...deci nici gand sa se respecte taxa suspendata

in schimb o prietena din targu mures a recuperat inca de luna trecuta, banii pe taxa platita acum 4 ani

eumada...500 de euro sper sa-i poti recupera

Monica-Elizabet

Mergi la inceput

eumada

5597 Mesaje
Pai intreab-o cum a procedat si spune-ne si noua.

Madalina

Mergi la inceput
  Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
Mergi la:
Forum DC © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com