Delfinasi jucausi de iulie-august (94)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns tanti spune:

Hai Alice soacra ta este o bomboana pe langa cea a Adrianei


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaBuc spune:

alice, pe scurt: dupa ce m-am cununat cu barbatu'meu am devenit brusc "nenorocita de nevasta'ta"; la 36 saptamani era sa o nasc prematur pe Rebeca din cauza ei, la 5 luni ale Rebecai am pierdut laptele dupa ce m-a enervat cumplit. Pe Rebeca a vazut-o 15 min (pe ceas) la 2 saptamani dupa nastere, la botezul Rebecai a venit dupa ce a urlat fi-su la ea. Pe Natalia nu a vazut-o niciodata pana ieri. Fireste ca din punctul ei de vedere eu sunt in continuare "nenoricita de nevasta", eh! sunt multe de spus...

La Multi Ani fericiti! pentru mamica ta


Mamica de Rebeca Stefania - 03.07.2010 si Natalia Ioana - 06.02.2012

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

multumesc!

suuuper soacra..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mycya spune:

Citat:
citat din mesajul lui Otiliav
Mycya, ce va doriti acum?


tot o fetita
dar presimt ca nu va fi cum doresc eu

si 14+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mycya spune:

Citat:
citat din mesajul lui adrianaBuc

Citat:
citat din mesajul lui Mycya

momentan am 13 saptamani si 5 zile iar DPN dupa UM il am pe 13 saptembie dar se pare ca bebe e mai mic cu o sapamana si voi naste dupa 20 mai.
si 13+


M-ai omorat! Cred ca ai amestecat lunile: deja pe 13 sept bb2 va fi mare!


Mamica de Rebeca Stefania - 03.07.2010 si Natalia Ioana - 06.02.2012


vroiam sa scriu 13 mai

si 14+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

Neata!
Bianca, cand mergi la control iar? La eco adica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumblebee spune:

Neata!!

Vai, Laurika ce trece tmpul! Pregatim motatele!!
Pup cu drag toate gravidutele!!!

Paula, cum mai e la gradi? Si Vic dupa o saptamana de stat acasa, la ntoarcere, facea mai mult pe el decat la wc , dar dupa saptamana aia nu a mai avut niciun accident, si nici acum dupa vacanta nu a mai fost reticient pana acum.

Pentru ca zilele astea ma si vedeam stand acasa, chiar ma gandeam daca sa-l mai duc la gradi, ca inca mai lacrimam si noi dimineata, dar il voi duce, nu vreau sa dam inapoi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumblebee spune:

Din categoria perle:
Cand face vreo pozna, rupe ceva, zdrobeste vreun fruct il auzi: Ce ciudat!

Aseara isi bea laptele si ma intreaba: Lapte soia?
Nu mami, e lapte de vaca.
Vaca e tzicata(stricata)!

Mor de dragul lui, cand il cert ma ia cu manutele de fata si imi spne Da, mami. Nu suporta sa fiu suparata pe el, dar se mai intampla sa ne mai razboim (dar mult mai rar in ultima vreme, asta dupa ce o luna de zile la noi in casa era mai mult razboi decat pace si noi ne-am impus sa nu mai raspundem oricarei rebeliuni cu mustrare si tragem aer adaaaaaanc in piept, numaram pana la 10 (1000), e mult mai calm cand noi suntem calmi).

Cand mai spune el poezioare, cantecele, trece dintr-unul in altul uneori si mai iese ceva de genul: Sunt babat si s-a dus colo sus in gradina la Miau Miau.
Cel mai tare e cu pisicuta pis pis, te-am visat in vis, te spaai, te pteptenanai, funda sie puneai.
La bate vantl frunzele, la noi mosul taie mnemnemne.
Acuma numara si in engleza , ii place fai, nai si six
Are o gingasie si e atat de adorabil ca noi suntem in extaz mereu in prezenta lui.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cris2010 spune:

Buna dimineata, mamici!

Haideti la o . Alice, una in trei culori?

Bumblebee,. Mi-ai dat emotii cu 1+ de la semnatura. Am intrat si am vazut ca sunt poze.

Noi am fost plecati la tara de miercuri. In sfarsit am botezat finutul. Daca se mai amana, nu cred ca mai faceam fata la un asa drum lung sa conduc.
De luni am intrat in CM, dar mai trec pe la munca pana pe 1 decembrie.
Burtica creste pe zi ce trece, ma doare pielea din jurul buricului. Nu-mi amintesc sa fi avut problema asat in prima sarcina. E atat de intinsa ca am impresia ca va crapa la atingere. In rest toate bune si frumoase, mai putin noptile cand ma chinui sa gasesc o pozitie de somn cat de cat confortabila. Doar pe parti mai pot dormi si ma trezesc pentru fiecare intoarcere de pe o parte pe alta.

SN e o vorbareata. Ii turuie gurita non-stop. Si a devenit atat de pupacioasa (inainte te rugai de ea mult si bine sa-ti dea un pupic). E tare afectuoasa cu Anna din burtica. O mangaie si o pupa. Si e tare geloasa pe tati cand pune mana pe burtica. Imediat ii da mainile la o parte si o imbratiseaza protectoare. Sa vedem cum va fi cand va iesi Anna la lumina.
Si am inceput sa experimentam si noi tavaleli pe jos si crize de personalitate. Intrebarea zilei 'ce e asta?'. Si vrea sa vada absolut totul. Cand o aud 'vreau sa vad'... nu se multumeste cu explicatii verbale.

Edit: am sters paragraful cu chilotii.




Mamica Nataliei, 30+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumblebee spune:

Vaii, m-am prabusit de ras, ce tare e SN, vrea ea sa vada tot.
Si V mai are momente cand trage de hainele mele sa ma dezbrace, dar incep si eu sa-l dezbrac, il gadil si fug.
Sa stii ca eu si la Vic am experimentat asta cu pielea f intinsa, ii simteam si degetelele cum le tinea langa buric.

Mergi la inceput