Copilasi iubiti de Sept-Oct 2010(16)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pianna spune:

Neatza la amiaza!!

Noi suntem la bunici, am venit pt o nunta. Ma bucur ca e ff fain afara.
Cami, acum e bine, inca luam antibiotic si mergem constant la control. A fost o otita care a degenerat in mastoidita. Am scapat la limita de interventie chirurgicala ....
Am slabit vreo cateva kile bune, sunt mai slaba decat eram inainte de a ramane gravida...
Multa sanatate copilasilor bolnaviori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doina_1984 spune:

Buna

Ana, multumesc pentru poza :) data viitoare faci pachet ca nu mi-a trecut pofta doar cu privitul :D
Camisv, si eu am constatat ca sarcinile cu greturi sunt de fetitze :D dar parca nu mi-e asa rau :)) Acum serios - chiar mi-e indiferent ce va fi, sanatos sa fie. Pt Matei ar fi bine sa fie tot baiat ca sa aiba un partener de joaca. Cu maseaua, acum sunr mai m sunt mai bine, sper sa treaca fara interventie.

Andreea, la dr. Lutescu Ioana, ea mi-a urmarit si prima sarcina.

pianna, multa sanatate! Din ce cauza s-a agravat?

O zi buna!

Mami lui Matei Mihai (26.10.2010) + 8s+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_25 spune:

Neatza! haideti la cafea!
De azi ma bag iar la dieta mai am ceva kg in plus de care vreau sa scap
DOINA poti face si tu prajitura! e atat de simplu de facut,si nici nu trebuie coapta!

Ana si Maia Elena(24.09.2010)
Poze
Cum s-a nascut Maia -www.desprecopii.com/info.asp?id=2654" target="_blank">Articol
Bazar umanitar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_25 spune:

Buna dimineata! Unde sunteti fetelor??

Ana si Maia Elena(24.09.2010)
Poze
Cum s-a nascut Maia -www.desprecopii.com/info.asp?id=2654" target="_blank">Articol
Bazar umanitar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camisv spune:

'neata!

Ana, eu imi desfac "bigudiurile" de la nervi, ca asta a fost preocuparea copilului in ultimele zile. N-a mancat aproape nimic, mi-a comentat la orice tentativa de a-i da ceva siropuri, a marait la orice etc. Astazi l-am trimis totusi la gradi, poate vine infometat de acolo si reusesc sa-i dau ceva sa manance. Cred ca iesim din iarna, eu "coafata" bine la nervi si el "costeliu"!
Acum citesc de sirop de catina cu miere, cica ajuta la imunitate si creste si pofta de mancare. Am tot amanat analizele, ca cica traumatizam copilul, dar nu se mai poate!
Sper ca restul copiilor sunt bine si am luat noi toate mofturile

Camelia,mami de Tudor (10/9/10)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea88 spune:

Buna ziua doamnelor!

Eu am facut curat,o ciorbita ....
Am fost ieri la doctor la control suntem sanatoase tun...Mi-a recomandat un vaccin pneumococic Prevenar 13...si sirop septilin 3 luni pt imunitate.

Elenys se uita la desene...de 2 zile nu vrea sa doarma la pranz...zice ca e ziua ea noaptea doarme

Va doresc o zi frumoasa!!

https://picasaweb.google.com/101222113583431248528/SeptembrieOctombrie2012

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mari-Mariuk spune:

Buna ziua.
ANA, eu am fost la munca, nu mi-am luat concediu chiar de sunt cei mici in vacanta, ca mai am cate ceva de facut/pus la punct prin clasa.
Noi am fost aseara la control la medicul de familie si rezultatul: trebuie sa luam antibiotic deoarece tusea persistenta duce la alte complicatii si deja se auzea ceva la plamani...nu grav, nu de tinut in casa, dar e ceva... Asa ca 5 zile bagam iar augumentin pe gat, nu mai vrea, e satul de seringa dozatoare/lingurita cu sirop...tipa sa nu i-l dau, dar nu avem ce face, il inghite fortat micutul meu.
Pentru imunitate eu ii dau imunorezistent junior. Sper sa isi faca efectul si dupa ce terminam si tratamentul asta sa nu ne mai ,,lipim'' asa usor de tot felul de viroze...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doina_1984 spune:

Buna ziua!

Camisv, Mariuk, multa sanatate copiilor si rabdare voua

Camisv, si Matei este agitat si face fitze la mancare dar am descoperit azi ca ii mai iese o masea si sper ca agitatia sa fie provocata de ea.

al meu copil nu mai vrea sa manence fructe :((( a prins gustul mainii prajite cu unt si miere sau cu cascaval. daca ii dau un fruct ia 2-3 guritze si gata :(((

O zi buna!

Mami lui Matei Mihai (26.10.2010) + 8s+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pianna spune:

Raportez PRIMA zi de lucru! Ca sa o citez pe Cami, m-am intors acasa cu "bigudiuri"..... Nu ofera nimeni nici un snaps?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cameluska spune:

Buna fetelor,

pianna, spor la treaba la servici, si adaptare cat mai usoara. Las ca zilele urmatoare va fi mai bine.

mari, sanatate lui Vladut, sa-i treca tusea cat mai repede. Ioana de abia asteapta sa-i dau siropel cu seringa, cum tuseste putin zice "mami sunt bolnava, da pilu (=siropel) la ioana".

camisv, a tinut figura, cu infometatul? Sa stii ca in weekend nici ioana nu mai vrea sa pape ce-i gatesc, am noroc ca macar in timpul sapt papa la gradi, cel putin supa/ciorba deloc nu vrea acasa.

Halloween party



Mamica fericita de Ioana Adelina [10.09.2010]

2 Ani si 1 Luna

Mergi la inceput