Copilasi iubiti de Sept-Oct 2010(16)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mari-Mariuk spune:

Buna dimineata si de la noi.
Am avut mai mult de jumatate din noapte facuta alba...a tusit V, a vomat iar din cauza tusei (ca tusea si in timpul ala a vomat) dar spre dimineata s-a mai linistit si ne-am odihnit putin. Pare mai bine azi, sper sa fie de folos ceaiul in care am pus sirop de ridiche neagra si cateva picaturi de propolis... intru acum sa caut remedii naturiste pentru tratarea tusei, ca mi-e groaza de medicamente....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancamak spune:

Felicitari Doina, sarcina usoara !
Sanatate multa piticilor. Noi deocamdata suntem bine.
Ofer totusi o cafeluta pentru cine doreste!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancamak spune:

O eleva mi-a spus ca matematica va fi in curand precum limba latina, adica limba moarta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camisv spune:

Mari, lui Tudor i-am dat cand a tusit sirop "Prospan" din plante. Mai da-i suc de ridichie neagra, ca sigur ajuta. Mai stiam si de ceai de ceapa, in care pui si nuci cu coaja cu tot.
Anca, trista gandire mai au tinerii din ziua de azi

Camelia,mami de Tudor (10/9/10)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mari-Mariuk spune:

CAMISV, ii dau asa ceva si pare ca e mai bine, nu a mai tusit asa mult ca ieri. Si a mancat putina ciorbita in care am pus o lingurita de mujdei. Acum doarme, iar langa el am pus o ceapa taiata stropita cu putin otet, ca cica ajuta la desfundarea cailor respiratorii si fluidizeaza mucusul. E imbracat bine, i-am pus si caciulita pe cap deoarece la noi inca nu se da caldura, abia pe 30 se face proba la instalatii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicopic spune:

Citat:
citat din mesajul lui doina_1984

Multumim mult pentru urari!!! :*
Va servim cu o felie de tort cu Spiderman (preferatul lui Matei) si cu un pahar de sampanie pentru mamici.
Mami lui Matei Mihai 26.10.2010

Asa da cadou felicitari Doina! sarcina usoara si poate o surioara pt Matei

Nico, mami Larisa15/09/10

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicopic spune:

Multa sanatatate bolnaviorilor Vladut si Tudor! sa va faceti bine cat mai repede!
Am obs la L o umflatura putin mai jos de barba (ca un ganglion.. dar sub barba??!) nu stiu ce poate fi; daca nu trece pana maine, mergem la dr


Nico, mami Larisa15/09/10

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doina_1984 spune:

Buna seara!

Nicopic, Anca, multumesc pentru urari.
Ana, multumesc pentru retete :* o sa improvizez maine ceva si va anunt ce a iesit :)

Mami lui Matei Mihai (26.10.2010) + 8s+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doina_1984 spune:

Nicopic, s-ar putea sa fie un ganglion mai ales daca a fost racita de curand. Multa sanatate!

Mami lui Matei Mihai (26.10.2010) + 8s+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea88 spune:

Neata! Va las cafeluta/capuccino pt dimineata!

Suntem in randul bolnaviorilor, tuse, febra, ragusita abia vb...maine dimineata la doctor mergem...
La cta ploua:(
Va pup ma duc la

https://picasaweb.google.com/101222113583431248528/SeptembrieOctombrie2012

Mergi la inceput