FIV CU OVOCITE DONATE - Cap. 35

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miracol11 spune:

Fumi, mult noroc la eco...mai ai putin si te vezi si tu cu ingerasii tai!Doamne ajuta si sunt super optimista in cazul tau ca vii acasa cu gemenasi!!
amaliaro, ce face graviduta noastra cea mai proaspata??ma bucur ca esti relax,...asa zi trebuie te pupici si pe bebelini...care vad ca deja nu-i dau pace lui mami!
noi2, ma bucur ca esti bine, iti doresc o sarcina la fel de usoara in continuare...si sa mai vii cu noutati!
ioneane, te felicit in primul rand pt reusita ta, si ma bucur ca ai reusit acest lucru in tara, eu cand m-am interesat in romania, mi-au zis ca imi trebuie donatoare s-o duc de manuta, si sincer nu aveam pe cine...cu cine am vb in mare fara sa le dau detalii ca as fi eu cu pricina, nici nu stiau de asemena procedura....si m-am decis spre grecia cu donatoare anonima....nu regret nimic....am reusit sa raman insa s-a oprit in evolutie, asa ca ma refac si ma duc dupa pitici congelati....printre fetele care au scris aici, au fost f putine care au incercat in ro, insa doarun caz a fost fericit daca bine imi amintesc...fiecare dintre noi va avea reusita mult asteptata acolo unde ii este scris...sarcina usoara in continuare si te asteptam sa ne mai scrii!

Astept un "miracol" curand...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miracol11 spune:

sper,
Looana, mai ai putin si il ai pe beblinu in brate!!...Doamne ajuta!!
iri esti o graviduta curajoasa!multumesc pt gandurile bune

Astept un "miracol" curand...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miracol11 spune:

ruxi, multumesc si tie ...mult noroc si tie!

Astept un "miracol" curand...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amaliaro spune:

Buna dimi fetele!
Acum ne am trezit si noi
Noi 3 matusica de cumintei

Pupam toata gasca de matusici

amalia tsakoniati


FactotII in stare heterozigota Pai1 4g/4g homozigot glicoproteina IA C807T in stare heterozigota

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irilac31 spune:

Neata
Sper, nu conteaza outzele ci rezultatul final, nu stiu de ce ai impresia ca nu e bine sa scrii la noi daca inca incerci cu ale tale, atata timp cat te regasesti aici....In momentul cand vei fi pregatita atunci vei trece la o alta etapa, pana atunci fa ce-ti dicteaza inima. Eu m-am gandit la donate dupa primul fiv esuat dar cu toate astea parca tot mai speram ca voi reusi cu ale mele si am mai incercat. Apoi cand am ajuns la fundul sacului am zis sa incerc si varianta asta.
Ruxi, tu in ce stadiu mai esti?
Fumi, ce mai faci, pe unde esti?
Amalia, ...cand te apuci de crosetat . De azi banuiesc ca ar trebui sa se nideze grasunii, ii pupa " fata cu muraturile"
Miracol, imi pare tare rau ca a trebuit sa ai si experienta asta. Si eu sunt de parere ca e bine sa faci o histero cu 1 luna inainte de ET, din cate stiu se poate intampla ca dupa astfel de interventii sa ai sinechii. Te mai doare ceva acum, esti la servici sau acasa?
Noi2, deja 9 sapt? bravo, indata faceti DT
Looana, ce putin mai ai pupici la amandoi

Eu cred ca ma bag iar la somnic, ca parca inca nu a plecat mos Ene de la mine. O zi buna sa aveti



MTHFR A1298C genotip heterozigot; Factor XIII genotip heterozigot; PAI-1 genotip homozigot
31+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miracol11 spune:

iri, nu mai mai doare nimic!nu mai snagerez , si ma simt bine acum, doar putin ametita, a zis dr ca nu am voie sa fac febra si nici sa ma doara...daca apare vre-un simptom sa ma intorc de urgenta....insa Doamne multumesc sunt bine!
o sa vad cum evoluez...te pup si somn usor
cred ca si eu ma intind putin ca m-a luat si pe mine mos ene

Astept un "miracol" curand...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fumi spune:

si eu as vrea sa ma pun la somnic, dar din pacate sunt la lucru
Iri ,eu am inceput tratamentul cu estrofem, clexane, predninson
abia astept sa merg la eco in 29!
Miracol
Amalia, ai dormit bine?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ruxandrica spune:

Buna ziua la toata gasca,

Eu azi "cred" ca sunt in Z1 - momentan sunt in faza de maroneli, astept cu interes "inundatia".
In rest astept cumintica, mult a fost putin a ramas.
Wow Fumi, asa vrednica esti: Si estrofem, si prednison si clexane? Bravooo.
Uite ca mi s-a aprins si mie beculetul... eu n-am discutat cu doc mea cand incep prednisonul. O sa compun o scrisorica "de amor" Svetlanei, ca prea am lasat-o sa-si faca de cap saptamanile astea, sa nu creada ca o neglijez

Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodica.marin spune:

Fetelor bine v-am gasit in noul capitol cu vesti bune. Doamne ajuta sa o tineti(tinem) tot asa.
Ioneane si Amaliaro felicitari pentru bebici.
Miracol imi pare rau pentru ca a trebuit sa ajungi la chiuretaj, dar asta este ....mergem mai departe.
Va citesc in fiecare seara, dar nu am mai intrat ca nu prea mai am ce spune.
Am facut analizele pentru mutatii, dar nu am luat inca rezultatele(deocamdata stiu doar ,,golul'' din buzunar). Miracol si eu am dat tot asa mult sange.
Tusfri te sun deseara cand ajung acasa.
Va pup pe toate si va urez numai bine la burticile cu bebei si cele ce urmeaza sa aiba bebei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bichi spune:

Buna fetelor!
Apalina noastra nu a mai intrat de mult cred ca a avut mare intalnire si acum este ocupata si obosita cu si schimbatul pampersilor!
Noi2 ce bine ca nu ai simptoame deosebite si ca te simti bine!!!
Miracol iubita esti inca sub efectul anesteziei, de aceea te simti asa...
Fumi esti pe ultima 100 de metri, curand ne vei da si tu o veste mare, mare!!!
Ruxandrica dupa acest ciclu incepi tratamentul pentru transfer?!?
Matusico stai linistita in pat la caldurica sa se lipeasca bine grasuneii!
Sper iubita stai aici cu noi si povesteste-ne totul, suntem ca o familie, toate am trecut prin ceea ce treci tu, deci te intelegem!
Iri iubita sunt multe femei care in al III-lea trimestru se simt obosite. Odihneste-te cand simti nevoia, caci in curand te vei odihni doar cand te va lasa bebeul!

Noi suntem de 31+1 saptamani si in burtica am un adevarat razboi!
Nu dorm aproape deloc, la fiecare ora ma duc la baie pt. ca baiatul sta exact pe vezica, iar diabetul de doua luni de cand am inceput insulina mi-a transformat viata intr-un cosmar
Din cate am inteles de la gine la a 36 saptamana voi face cezariana deci mai avem putin...
toate fetele!

Mergi la inceput