Intrebare

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ela_04 spune:

Am uitat ce e cel mai ciudat.
Cand baiatul cere ceva ce nu are voie de ex telefonul meu, si nu primeste incepe sa planga. Atunci incepe si fata imediat!
Deci cum plange el ...hop si ea! De fiecare data
Atunci ies din camera si "le spun" cand o sa fi-ti pregatiti sa vorbim civilizat fara urlete sa ma chemati!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larasarit spune:

N-am reusit niciodata sa le adorm in acelasi timp asa ca m-am lasat pagubasa..cand am fost in vizita cateva zile si n-am avut de ales, nu aveam doua camere la dispozitie, cred ca au fost 30 de min de fataiala in pat cu lumina stinsa si era ora destul de tarzie..

Mie nu imi pare ciudat, cred ca baiatul plange destul de tare, ea nu isi da seama motivul pt care el plange si se sperie oarecum, zic si eu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ela_04 spune:

Sa sti ca ai dreptate!
Ei...partea draguta e ca baiatul se opreste din plans si se uita curios la ea. Apoi se opreste si ea :)
Apoi fiecare isi reia jocul sau jucariile.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ela_04 spune:

Eu am norocul ca asta mica e tare somnorici asa... e ca taica-su... daca ar putea nu s-ar da jos din pat
Asa ca seara mai ales nu am nici o treaba... ziua insa a inceput sa fie naspa si la mine ca fata are un somn pe la 10 pana la 11 chiar si 12 uneori. Deci isi face siesta si se trezeste cam pe la ora mesei in jur de 1 bag supa. La 2 e ora de somn a baiatului insa ea e in plina verva.
Daca vad ca baiatului nu ii este somn ...nu fortez nota. Adica fara urlete si scandal..il las in pace si la 8 e in pat doarme.
Daca vad ca ii este somn... o i-au pe fata si o bag la san... nu mananca ea mereu dar are o ocupatie clar. Daca o las in patutul ei incepe sa vorbeasca de numai doarme nimeni.
Inca nu am plecat nicaieri cu fata ... am fost la maica-mea de Craciun dar a stat numai cu tatza in gura si nu a dormit deloc. Cum o puneam jos incepea sa planga. Pe la 5 -6 am plecat acasa unde a dormit bine merci in patul ei.
Asta e. Bine ca am citit pe aici din timp ca unii copii sunt mai anxiosi in vizite sau cu alte persoane ca daca ma raportam la frati-su ziceam ca are copilul ceva.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ela_04 spune:

Si acum piesa de rezistenta! Marul!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larasarit spune:

Cat de haioasa e! Daca a ajuns ceva mar si in burtica e minunat

Mergi la inceput