Trombofilia, o cauza a infertilitatii - 74 -

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns betty200 spune:

Multumesc mult Alex, esti o adevarata enciclopedie medicala.

10+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns myhadavid spune:

fetelor, azi beta e 46.7, de la 44.3...deci nu s-a dublat....nu stiu ce sa fac

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MariaBcf spune:

Myhadavid daca poti sunati Dr Gine vezi ce zice , ai inceput Clexanul?rezultatul Beta nu e ok.,

Sarcina oprita din evolutie noiembrie 2011- 5 saptamani, iulie 2012 - 6 saptamani.Mutatia PAI 1 - homozigot. Mutatia MTHFR C 677T- heterozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MariaBcf spune:

Myha ai facut Beta la acelasi laborator unde l-ai facut primul Beta? orice S-ar intampla trebuie sa fii optimista ( capul sus si mergi mai departe)

Sarcina oprita din evolutie noiembrie 2011- 5 saptamani, iulie 2012 - 6 saptamani.Mutatia PAI 1 - homozigot. Mutatia MTHFR C 677T- heterozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns myhadavid spune:

la acelasi laborator am repetat analiza. Am vb cu doctorita de la cabinet (cea pe care o cunosc...ea abia a terminat rezidentiatul anul acesta...a zis sa mai continui daca tot le am si sa mai repet unul...dar din pacate pana in 27 lab nu e deschis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MeAlex spune:

Myha, continua cu clexane, utrogestan (obligatoriu vaginal, as zice 600 mg, la 8 ore) si femibion (nu stiu daca iei, e un complex de B-uri).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns myhadavid spune:

iau de prin august femibion, magne b6, ac folic si aspenter si in loc de utrogestan mi-a dat lutynus..care cica se absoarbe mai bine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MeAlex spune:

Da, am mai auzit de lutynus ca s-ar absorbi mai bine, dar nu am folosit. Nu stiu cat lutynus ar trebui sa iei. Eu as lua mai mult decat se da in mod normal, ca sa ajut sa se prinda bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns myhadavid spune:

mi*a dat 3/zi...1 are 100 mg progesteron..o sa pun vreo 5, doar ca ar trebui sa stau mai mult in pat, sa nu curga inapaoi...oricum, au revenit durerile de spate, ieri am exagerat cu umblatul prin frig

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MeAlex spune:

Myha, cel putin in perioada asta ar trebui sa stai mult in pat si sa nu mai iesi in frig. N-am idee cum se da lutynus, stiu ce concentratie are, dar ma gandesc ca daca se absoarbe mai bine, de asta s-or recomanda 3/zi. Pentru Utrogestan, in situatii de criza, se dau de la 600 pana la 1000 mg pe zi. Parerea mea e ca trebuie pus la intervale egale, adica chiar si noaptea.
Nospa si MagneBg relaxeaza uterul si previn contractiile pe care nu le simti acum, le percepi ca pe dureri menstruale mai puternice.
Doamne ajuta!

Mergi la inceput