Jocul cu carti - capitolul 6!

Raspunsuri - Pagina 24

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Marox spune:

Doar n-o fi Scufita rosie?!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corap spune:

chiar ea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marox spune:

Gustul vestimentar ,OK pt indiciu, dar calatoria prin tubul intunecos si flexibil? Ca parca lupul a mincat (doar) bunica?

........
Aventurile unui catelus in cautarea zgardei pierdute.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corap spune:

cum, mai, le-a halit p-amandoua. nu stii ca raspunde la ? da' de ce ai o gura asa de mare - ca sa te pot mancaaaaaaaaaaaa maaaai bbiiiiinee - si o haleste.
fata se reuneste cu bunic-sa (in varianta originala definitiv).
in varianta soft exista un vanator / taietor de lemne care aude lupu' sforaindu-si digestia si face o incizie pentru a le livra vii si nevatamate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marox spune:

Cre' ca d'aia nu-mi mai aduc aminte, ca s-a terminat prost!

Mai dau un indiciu? Numele catelului este una din poreclele pe care francezii le-au dat nemtilor in timpul celui de-al doilea razboi mondial.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

tre sa zic ca io ma gandisem la Alice, da nu se pupa cu padurea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana_Pos spune:

Citat:
citat din mesajul lui Marox
Mai dau un indiciu? Numele catelului este una din poreclele pe care francezii le-au dat nemtilor in timpul celui de-al doilea razboi mondial.



Fritz?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marox spune:

Ntz! Fridolin! Nu-l cunoasteti pe soricarul istet si simpatic, caruia stapinul Willy i-a facut cadou de ziua lui o zgarda? Si cum Fridolin o pierde, pleaca in cautarea vacii Lisa care l-ar putea ajuta s-o gaseasca. Cum e o carte necunoscuta pe aici, fiind germana, n-am gasit nici un francez suficient de cult sa-mi explice de ce era neamtul poreclit fridolin (pe linga fritz, boche, doriphore - asta e o insecta, care maninca tulpinile de cartofi).

Mai pun o ghicitoare: un baietel adorabil, frumos si iubit de toti, datorita unui concurs de imprejurari, este nevoit sa locuiasca cu bunicul lui, un batrin ursuz.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana_Pos spune:

Micul lord sau Micul Lord Fauntleroy.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana_Pos spune:

M-ai facut curioasa cu Fridolinul si Google nu mi-l dezvaluie. More details please!

Mergi la inceput