Fluturasi dragalasi de mar-apr 2011 (23)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

deea cate oale si ibrice ai mai ars tin minte exact ca si anul trecut si in sarcina ai ars ai mare grija.
si nu mai pune zahar in apa la fiert ca nu-i sanatos deloc. zaharul se pune direct in cafea. cand este gata. nu ma intreba de ce ca nu mai stiu exact ce fenomen are loc acolo

madutza noi am dat drumul o singura data drumul la centrala, in ziua cand am facut aerisirea la calorifere. in rest nu a fost nevoie, inca este bine. blocul nostru este foarte gros, tine si caldura iarna si racoarea vara

mary vad ca ai acceptat jobul, bine ai facut. abia astept sa ne zici cum este. in ce domeniu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

catank la ora aia nu dormeai? dar ce-ai avut de n-ai putut dormi?

bb_yasmi sa luati decizia cea mai buna legat de polipi.

mary cu hartiile nu este chiar usor, este foarte mare responsabilitate. pare usor la prima vedere mie inca nu mi-e dor de servici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yvyana spune:

Roxy numai noi mai bantuim pe aici! Eu am trimis buburuza afara cu tati si-mi rezerv o ora de rasfat: o baie fierbinte cu muuulta spuma, apoi mani si pedi si o masca; asta e mega rasfat
dar simteam nevoia sa stau un timp numai cu mine ca a fost tare energica L saptamana asta si nervoasa rau, zilnic m-a cadorisit cu cate o criza de nervi




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

catank ai mancat varza....uraaaaa bravo, inceputul este mai greu



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

yvy noi suntem toti 3 acasa, buburuza se joaca cu tati, mai vine pe la mine...eu am deja o masca pe fata o masca de morcov ras inainte o puneam zi de zi , acum nu mai am chef zi de zi...dar ma stradui sa nu sar

noi am fost azi la un shopping mic, ne-am uitat iar de oglinda la baie dar nu am gasit inca nimic care sa ne placa tare de tot. maine merg cu Anastasia in capatul celalalt al orasului, pe langa ai mei, sa ma uit si in magazinele de acolo.

catank sunt super pozele tare mult mi-au placut... m-am uitat cu Anastasia si cand a vazut poza cu Ioana si piticotul acela a sarit sa pupe monitorul asa mai pupa ea toti piticii, maimutoii, bucatarii din fata restaurantelor, revistele...unde ii vede ii si pupa

ce sa fac de papa pentru seara asta? voi ce dati la puiuti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

am uitat sa va zic ceva important a facut Anastaisa primul pisu la olita, azi dimineata a facut si acum cateva zile cativa stropi dar azi a facut un adevarat pisu
deja a inceput sa arate pampersul cand face si dupa ce face zice pisu incet, incet reusim....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yvyana spune:

Citat:
citat din mesajul lui roxy_s

yvy noi suntem toti 3 acasa, buburuza se joaca cu tati, mai vine pe la mine...eu am deja o masca pe fata o masca de morcov ras inainte o puneam zi de zi , acum nu mai am chef zi de zi...dar ma stradui sa nu sar

noi am fost azi la un shopping mic, ne-am uitat iar de oglinda la baie dar nu am gasit inca nimic care sa ne placa tare de tot. maine merg cu Anastasia in capatul celalalt al orasului, pe langa ai mei, sa ma uit si in magazinele de acolo.

catank sunt super pozele tare mult mi-au placut... m-am uitat cu Anastasia si cand a vazut poza cu Ioana si piticotul acela a sarit sa pupe monitorul asa mai pupa ea toti piticii, maimutoii, bucatarii din fata restaurantelor, revistele...unde ii vede ii si pupa

ce sa fac de papa pentru seara asta? voi ce dati la puiuti?

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)



Roxy si a mea tot cu morcovi este: o lingura de suc de morcovi, o lingura de suc de lamaie, o lingurita de iaurt, o lingura de drojdie praf; cum e aia cu morcov ras ca asta a iesit cam lichida, nicidecum nu e pasta
Tot caut o masca naturala care sa-mi fie pe plac, chiar mamici ziceti-mi si mie daca stiti vreuna care are succes!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

salutare feteleeeeee

ce activitate frumoasa pe aici
eu nu am avut timp sa intru ca azi am gatit toata ziua
am facut curat etc.
si uite asa a trecut ziua

am citit si eu despre mada
si credeam initial ca e o gluma sau ca nu e adevarat
nu credeam ca asa ceva e posibil
doamne fereste pe toti copilasii
mada maine il pomeneste sotul pe cristi la slujba
sper sa fie bine si sa nu mai aveti astfel de intamplari
va imbratisez pe toti
cat despre stresul vostru de acu inainte cu voma sau diareea e normal
se va mai estompa cu timpul dar nu vei uita niciodata de stres
eu de aia sunt asa cu mucii
am ramas marcata rau
poate tu treci mai usor peste
poate esti mai puternica
te pup mult

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

fetele am pus poze din vacanta de vara in sfarsittttttttt
cine doreste sa le vizioneze e poftit
maine sterg jumate din ele
ca sunt prea multe
va pup si va urez o seara placuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Salutare!

Tot eu fara somn cu pofta de viata. Ei, glumesc, nu mai stau mult. Am muncit mult azi, soata si mai si...mai pe seara am fost invitati la niste prieteni veniti din buc. au casa pe aici...si abia ne-am intors. Ioana doarme, soata la fel, a picat frint si eu cucuvea

cami- am vazut foto cu voi...Frumoase foc, una si una... Dar stii de ce-am ramas socata? jucariile din acea camera unde erau fetele sunt ale voastre?sau de la gradi? indiferent de variante mi se par exagerat de multe Gresesc?
roxy- sa mai mami nu am somn. Acum as dormi dar ma simt asa...nu stiu cum sa explic...dornica de a acumula info...imi e ''sete'' de lucruri nestiute inca...Am acea senzatie-traire de dinainte sa o am pe I...Aveam f multe nopti albe ...Dar oricum, e de bine
Legat de omletica-clatituta...a ta e mai mult omletica...a I e mai mult clatituta...oricum, gustul il schima virful de lingurita cu miere cred.... si eu cum painica nu-i dau neam, din acesta cauza pun 2 lingurite nu linguri de faina secara...aia seamana a tarate. Rau nu-i face, e buna ptr tranzit... Ma gandeam ca e prea ''grea'' asa simpla...repet, I paine nu papa

Eu masca imi mai fac cu drojdie, miere si galbeus. Sau struguri, miere ... Sau lamaie, miere si morcov. Acum mi-am luat argila-pudra...ce-i drept e mai mult ptr tenul gras cica...dar rau nu face
Aaa si cu ulei de masline la orice...galbenus, cu miere...astea imi sunt de baza. Eu ma simt ok!

madutza-ce face Cristinelu?tu?voi?
alydin pacate asa se intampla...urasc si eu acest lucru...dar odata si odata... tot se intampla.Sanatate maxima!
strumpy- esti suparata pe noi, sau? Fetelor voi stiti ceva de strumphy?

Mamici, v-am intrebat si eu de un dr....nu cunoasteti?
Pana una alta va pup, va spun somn usor sa sa auzim numai de bine!
p.s. maine plec la cumparaturi dupa cele necesare ptr baie...ahhh urasc asta dar dehhh

Mergi la inceput