Carti din copilarie

Carti din copilarie | Autor: terry

Link direct la acest mesaj

Ajutati-ma va rog sa dau de o carte:)Caut de ceva vreme cartea "Secretul celor doua Lotte" de Erich Kastner.
Am sunat la editura Rao care a tradus-o la un moment dat (ei au intitulat-o Secretul celor doua fetite), dar e epuizata, la bibliotecile la care am intrebat nu o au, librariile nici atat, pe internet nu e, la Anticariat n-am gasit-o.O are cineva?Imi aduc aminte de ea ca am citit-o cu mare placere la varsta pe care o are acum fiica mea. In lista de lecturi pentru gimnaziu pe care a primit-o fata mea e si aceasta carte si imi doresc sa o citeasca si ea, dar s-o si am si s-o recitesc si eu.Multumesc

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anuscha2009 spune:

Asta a fost cartea mea de capatai in copilarie, nu cred ca o mai am din pacate, o sa o mai caut, dar nu stiu sigur. Am citit-o pana i s-au rupt foile, asa mult mi a placut.

Este cu doua fetite Lotte si Louise care erau surori si s-au intalnit in tabara si si-au schimbat identitatea Asa-i? Am impresia ca s afacut si film.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns terry spune:

Cand am vazut 1 raspuns, credeam ca...a dat norocul peste mine:))Nu mai retin daca si-au schimbat identitatea.
Erau 2 gemene care fusesera despartite cand parintii lor au divortat.
S-au regasit la o scoala si si-au dat seama ca sunt surori.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_09 spune:

Citat:
citat din mesajul lui anuscha2009

Asta a fost cartea mea de capatai in copilarie, nu cred ca o mai am din pacate, o sa o mai caut, dar nu stiu sigur. Am citit-o pana i s-au rupt foile, asa mult mi a placut.

Este cu doua fetite Lotte si Louise care erau surori si s-au intalnit in tabara si si-au schimbat identitatea Asa-i? Am impresia ca s afacut si film.

ANNA
Da,e film,joaca gemenele Olsen in el.



Cris ,mami de pui nazdavan,Sebi ,www.eticker.co.za/tickers/7raxakae7qnsuro8.png" target="_blank">14.05.2010


Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns terry spune:

cartea e carte...nu se compara cu filmulmerci de link dar fii sigura ca am sapat tot netul...si asa cum scrie acolo: Acest anunt a expirat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana vio spune:

Citat:
citat din mesajul lui cris_09

Citat:
citat din mesajul lui anuscha2009

Asta a fost cartea mea de capatai in copilarie, nu cred ca o mai am din pacate, o sa o mai caut, dar nu stiu sigur. Am citit-o pana i s-au rupt foile, asa mult mi a placut.

Este cu doua fetite Lotte si Louise care erau surori si s-au intalnit in tabara si si-au schimbat identitatea Asa-i? Am impresia ca s afacut si film.

ANNA
Da,e film,joaca gemenele Olsen in el.



Cris ,mami de pui nazdavan,Sebi ,www.eticker.co.za/tickers/7raxakae7qnsuro8.png" target="_blank">14.05.2010





Eu cred ca era Lindsey Lohan in dublu-rol.
Este si un film de desene animate. Cred ca german.

edit. http://www.imdb.com/title/tt0120783/
http://www.port.ro/secretul_celor_doua_lotte_das_doppelte_lottchen/pls/fi/films.film_page?i_film_id=107788




Alexandra Maria
14.12.2007

Mergi la inceput
Mergi la inceput