M-am hotarat.............adoptie(83)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Monique77 spune:

Citat:
citat din mesajul lui loriana74

Vom vedea saptamana viitoare . Va trebui sa-mi fac o lista de intrebari , sa nu uit cumva ceva important.Daca pe langa intrebarile legate de sanatate si , eventual , cele legate de mama , mai aveti idei -ajutati-ma va rog!


eu zic sa intrebi si de personalitate/comportament/trasaturi de caracter
eu consider ca sunt importante de stiu pentru ca, ami apoi, comparativ, la vizite ulterioare sa poti face o evaluare proprie a unei eventuale relatii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monique77 spune:

Citat:
citat din mesajul lui loriana74

Vom vedea saptamana viitoare . Va trebui sa-mi fac o lista de intrebari , sa nu uit cumva ceva important.Daca pe langa intrebarile legate de sanatate si , eventual , cele legate de mama , mai aveti idei -ajutati-ma va rog!


ce varsta are fetita?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns malex spune:

felicitari loriana, in sfarsit......sa fie cu noroc!
Spune-ne ce varsta are copilul si din judet e!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns malex spune:

A, voiam sa-tim mai spun un lucru, noua ne-au spus de la directie ca din lista de 10, tu chiar daca esti pe locul 10 poti fi prima care vede copilul. Cei de la directie nu iau lista in ordinea in care vine de la ORA. S-ar putea ca pe lista aceea sa apar si eu, de ex, dar sa se considere ca nu ne potrivim cu copilul.Adica la nivel de directie se rearanjeaza ordinea in functie de compatibilitati.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loriana74 spune:

Pitica este din Bucuresti , are 2 ani. Au mai vazut-o si altii inaintea noastra...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sunshine2012 spune:

Loriana, Doamne ajuta, sa fie intr-un ceas bun! Nu te necaji ca au mai vazut-o si altii, probabil pe voi va astepta pitica!
Cand mergeti sa o vedeti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loriana74 spune:

Probabil pe sfarsitul saptamanii viitoare o vom vedea , nu stiu inca. Am emotii , dar incerc sa raman cat mai cerebrala. Va tin la curent!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sunshine2012 spune:

Dar dosarul fetitei, eventual poza cand veti vedea? V-au spus ceva despre ea, detalii?????
Iti tin pumnii!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns malex spune:

Daca tot e din Bucuresti, de unde esti si tu, nu prea inteleg de ce dureaza asa mult

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmencat spune:

Felicitari!
Intreaba de obiceiurile ei alimentare, program, adica orele de mancat/dormit/jucat, cu ce ii place sa se joace, daca are vreo jucarie preferata, daca doarme singura sau cu cineva, intreaba de medicul ei de familie, de bolile pe care le-a avut pana acum si cu ce a fost tratata, daca are alergii la ceva, intreaba care este persoana preferata de ea din familia in care este, adica incearca sa afli despre ea, despre personalitatea ei.
Ar fi minunat daca ar avea o jucarie preferata, daca ar dormi cu o jucarie sau o paturica, pentru ca asta i-ar face mai usoara tranzitia la voi. Ar actiona ca un element de stabilitate in viata ei.
Nu are importanta ca au mai vazut-o si altii si nu s-a legat nimic. Daca e copilul vostru veti stii.
Va doresc sa fie bine. Doamne ajuta!

Nu te ingrijora de ceea ce gandesc oamenii, nu li se intampla prea des.

Mergi la inceput