Nou stil de viata - suntem niste frumoase :)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mik spune:


Buna dimineata, frumuseti !

Cami, auzi la tine cu copil nazdravan. ai sa vezi ca lucrurile nu se aranjeaza neaparat cu timpul. Da' baba frumoasa si copil cuminte mai rar.
Ce anume faci cu antrenorul ? Streching, yoga ? Te alearga ?

Zuzi, eu cred ca trebuie pierdute kg cit mai incet, daca se pierd 2 kg pe saptamina e deja enorm. Sa ne scrii ce si cum.

Delidana, ce culori se poarta la costume anul asta ? Al tau ce culoare e ?

Daniela, tu care esti pe drumuri, ai grija macar sa dormi corect si sa-ti poti face un ceai inainte de culcare. (si eu cind sunt in voaiaj ma umflu din diverse motive si acasa in 2 zile elimin surplusul).

Mihaser, cum mai esti ?

Tzuni, hai mai povesteste una-alta.


De duminica incoace amtinut-o in papa bun (cu masura) si oarece bun de baut. Ultima "reteta" faina : coctail din sampanie si suc de cirese (natural) cu foarte putina lamiie verde.
OO de ciocolata n-am mincat ca nu-mi plac.
Pasca a iesit minunat si repede, de atunci incoace am facut tot souiulde deserturi.
Nu va mai spun ca am sa-mi sarbatoresc si pastele propriu si pina atunci am sa tot fac cite o pasca.

Raport doar 0,5kg in minus, dar e bine ca s-a intimplat fara nici un efort. La zumba e din ce in ce mai fain (adica incep si eu sa ma misc in rind cu lumea).

Sa va mai scriu ca l-am inscris pe cel mare la liceu si pe cea mica la gimnaziu. Snif !

La noi e o vreme cumplita cu ceata, ploaie, frig, abia au aparut viorelele si citeva narcise. Ma intreb daca o mai vine ea primavara.

Va pup in grup si stau cu ochii de so-acra pe voi.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielag spune:

Buna ziua, frumoaselor!

Mi-am facut curaj si m-am apucat de taiat carbohidratii, asta ar fi a treia zi. Cantar n-am, o sa ma cantaresc saptamana viitoare. Ideea e ca ma simt mai bine, aveam momente cand ingurgitam ciocolata si covrigi si ma plangeam ca ma dor toate cele.

Mik, lasa pasca in pace, ca-ti saboteaza eforturile de la zumba. Cu ceaiul la hotel e complicat cateodata, unii au niste ceaiuri la plic groaznice. Dar intr-un hotel i-am convins anul trecut sa-si puna in meniu si ceaiuri de plante romanesti (de tei, de galbenele, de sunatoare). Nu stiu de ce e complicat sa iei niste ceaiuri de la plafar si sa le pui in meniu. Stiu multi care ar prefera un ceai de sunatoare in loc de ceaiul ala de fructe de padure pe care il vezi peste tot.

Zuzi, Cami, Delidana, Tzuni, cum sunteti?

Eu am plecat pe campia muncii, va pup pe toate.

Daniela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delidana spune:

Buna dragelor,

Zuzi, foarte frumos clipul, mi-au dat lacrimile.

Mik, spor la zumba.
Referitor la costum de baie, sincer n-am tinut cont de ce se poarta si ce nu. Eu vad ce-mi place, probez, daca pica bine il iau daca nu, nu. Uite ca am gasit o poza. Sutienul e ca cel din poza, slipul e 3 a poza de jos, nu cel gen pantaloni scurti, celalalt. http://www.timarco.com/eu/sloggi/swim/bikinis/sloggi-blue-leaves-ctowp-02 Mi-a placut foarte mult culoarea si nici nu-mi sta rau.
E bine ca am putut sa-l iau pe bucati ca eu port o marime la partea de jos si alta la cea de sus.

Daniela, cum te mai simti? Eu sint la a 5a zi fara cartofi, piine, orez si paste. Maninc cereale cu lapte de soia dimineata, cam astia sint singurii carbohidrati. Ma simt mai bine, parca nu mai sint asa umflata, dar parca nici nu sint complet satula. Ii dau inainte, sa vedem cit ma tine. Tu ce maninci?
Saptamina asta am reusit sa merg de 3 ori la yoga si ma declar multumita.

V-am pupat si va doresc un weekend frumos.







Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaser spune:

Hello,


Sorry ca nu am mai intrat...am fost super busy...Acum e vacanta...mai mai pot respira si eu!

Zuzi multumesc...nu stiu daca e de bine sau nu...Cri s-a acomodat ok aici, aproape ca i-a prins din urma pe cei din clasa lui...ceea ce e remarcabil...pentru ca nici nu are 1 an de cand a inceput sa invete engleza...Mie in schimb imi vine sa iau primul avion spre Romania...Imi e greu! :(

Fetele am vazut documentarul Fat, sick and nearly dead si mi-am comandat un aparat de facut sucuri de legume si fructe din ala slow...Vrem sa comandat si o banda de alergat...Voi ce aveti? Noi ne gandim sa luam marca Horizon Fitness...Ne-am uitat si la Proform...dar parca tot prima are review-uri mai bune!

Cu mancatul...mai moderat...nu prea am mai facut dulciuri si nici nu am mai cumparat...Am descoperit si eu Tabouli...si imi place fmult! In materie de desert am primit un cadou interesant de ziua mea - asta:
http://www.onsecondscoop.com/2012/08/red-mango-mixed-berry-parfait-review.html

Pot sa va spun ca a fost super! :)

Ma bucur ca a venit primavara...desi aici nu a nins...imi era dor de soare! :)

Va pup pe toate si va urez spor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaser spune:

Delidana spor la cura fara carbohidrati! Si eu ma chinui sa ii aduc cat mai aproape de minim si pe ei, si pe zahar...:)...La mine e mai greu ca nu mananc nici carne...si raman fara prea multe optiuni :)
Am vazut poza ta cu costumul de baie ...am crezut ca in loc de parfait am postat costum...tocmai imi cautasem un costum intreg pentru ca mergem la aqua parc joi si vineri!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dordia2000 spune:

Buna fetele.... Cineva mi-a atras atentia in seara asta ca ati intrebat de mine...si iaca aici sunt....
Nu sunt chiar absolventa dar sunt pe drumul cel bun... sper sa reusesc sa ajung acolo unde vreau...
Va pup si sper ca toate sunteti bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Zuzilici spune:

Buna seara tuturor!

Mik la mine poti trece 84.6 please. Spor la zumba si nu numai. Apropos se poate sa-mi dai si mie reteta de pasca daca-i asa rapida/ Vreau sa-i fac si eu lui F cand vine acasa.

Delia esti sentimentala ca si mine. Si eu am cand am vazut videoclipul. Dar erau lacrimi de bucurie si de-astea sa tot fie ca nu ma supar. Spune-mi ce-ti fac catelandri...tot 4 ai?

Mihaser copiii se adapteaza cel mai repede. Spune-mi tu iei ceva cursuri de engleza? ESL clases = English as of Second Language? Te-ar ajuta foarte mult sa stii. Si incearca sa mergi la librarie (biblioteca) sunt foarte multe carti ESL cu opere clasice pe care sigur le-ai citit in Ro. Acestea iti vor dezvolta foarte mult vocabularul.
Btw, daca vrei Horizon pot sa ti-l trimit pe-al meu ca eu nu m-am mai suit pe el de mult.

Apropos am in pc vreo 12-13 dvd de la www.youtube.com/watch?v=1W-aNTrq_a4" target="_blank">Insanity. daca cineva e interesat spuneti-mi si aranjam un transfer on line sau ceva de genul.

Hello, Dordia si multa bafta daca zici ca esti pe drumul cel bun. Ce-ti fac baietii? Violeta cum mai e? Poate o tragi si pe ea de 'maneca'?

Daniela success la taiat de carbohidrati. Ce mananci acum? Carne, legume si fructe? Am fost si eu pe-o dieta din aceasta in care mancam carne cu legume, fara sare, fara zahar, fara fructe (din cauza fructozei=zahar)....N-a fost prea usor dar a meritat efortul. Am slabit vreo 8 kg. Ma gandesc s-o mai tin o data, dar nu prea mai am tragere de inima = motivatie fir-ar sa fie...

Une femme tu cum mai esti? te tii de treaba?

Tzuni ce-ai patit? pe unde te-ascunzi? .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielag spune:

Buna ziua, doamnelor!

N-am mai scris pentru ca am fost in delegatie, acum ma intorc catre casa.

Zuzi, mananc legume, carne, lactate, nuci & Co. Ma rog, am mai scapat accidental la o bucata de lipie de casa. Fructe sunt si ele taiate, au zahar (am mancat un mar intr-o seara, ma apucase o criza de hipoglicemie). Am uitat sa-ti spun, mi-a placut tare mult clipul pe care l-ai pus, l-am si promovat (l-am trimis catre colegi).

Delia, nici eu nu ma simt complet satula de cand am taiat glucidele rele. Ba am avut si mici crize de hipoglicemie, dar sper sa se regleze pancreasul meu in 2-3 saptamani. Eu nu mananc nici cereale.

Miha, interesant desertul de ziua ta. Cu adaptarea, da, copiii se adapteaza mai repede. Iti trimit o imbratisare mare sa-ti treaca starea.

Mik, ai copil de liceu? Felicitari! Cu zumba cum mai stai?

Cami, ai rezultate dupa sedintele cu antrenorul?

Va pup pe toate, imediat nu mai am semnal.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

FTL :) eu nu prea mai intru pe dC, sa va dau rapid vesti, sanatatea e ok deocamdata, speram la o perioada cat mai lunga de remisie, eu sper la forever,
am un pic peste 63 de kg,
invat sa merg pe bicileta,
ma mai sui pe banda,
mai fac sport cu Zuzka
am zile in care nu mi-e foame= nu prea mananc, zile in care manac...si o iau usurel usurel cu slabitu, ca n-am voie rapid oricum.
cu dozele de cortizon din 2011 ajunsesm la 74 de kg....asa ca zic eu ca sunt pe drumul cel bun.

Va pup cu drag,
Tzuni,
si Ghe merge la pregatotoare din toamna.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lai spune:

Ziua buna si de la noi!

Mihaser, in ce coltisor de tara sunteti? Tin pumnii pentru o acomodare cat mai lina!

Mik, felicitari pentru puii tai mari - wow, unul la liceu si doi la gimnaziu!!

Daniela, spor la munci!

Delia, sa porti sanatoasa costumul!

Cami, spor cu antrenorul! Am incercat si eu varianta asta anul trecut si mi-a priit, chiar daca faceam doar o data pe saptamana, ceea ce in sine evident n-ar fi fost suficient, insa asta ma motiva sa fac in rest si singura si ma invata fel si fel de exercitii si-mi dadea idei constructive.

Tzuni, Mery este atat de scumpa!

Hopes, felicitari pentru fetita!

Zuzi, cand mai mergeti pe meleaguri cubaneze?

Sabina, bravo pentru sanatate, sa o tii tot asa!

Eu raportez 80kg care includ o burtica de aproape 37 de saptamani cu doi pui. De cand n-am mai intrat pe aici am fost mai mult insarcinata :) In ambele sarcini am fost ok cu mancarea, iar in prima si cu activitatea fizica, chiar mai bine decat de obicei, am facut yoga si gimnastica aerobica in apa pana la sfarsit; de data asta n-am mai putut decat la inceput, din trimestrul doi a trebuit sa tai activitatile fizice ne-esentiale si acum stau mai mult in pat. Mi-e ff dor de o zumba, de dans in general, de o plimbare cu bicicleta, de sarit intr-un picior, de alergat pe ficior-miu, dar mult a fost, putin a ramas, si sunt bucuroasa ca am reusit sa ajung pana aici cu sarcina.

Pup cu drag toate stilatele!

Mergi la inceput