Piersicute de iulie august (6)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns michelle1981 spune:

Ha ha, parca vorbesti de mine, rocsy!
Nici eu nu ii sterilizez suzeta, doar o clatesc cu apa plata. Iar de atins, tot asa, sa nu fie bolnavi, desi cu virusii adusi de Bianca de la gradi am tot fost mucoase. Iar daca o ating cu mainile nespalate, o spal daca vad ca vrea sa isi bage mainile in gura si gata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns r_ocsy spune:

Din seria, perlele copiilor sunt mai bune decat bancurile , sa mai rada si altii ca eu rad de ceva vreme :
Sotul meau aseara a mancat usturoi si azi dimineata cand s-a trezit s-a intersectat cu Sofia inainte de a ajunge la baie; s-a aplecat saracul sa o sarute si sa ii spuna dimineata iar d-ra la taxat : "puti a caca, cacaciosule"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns r_ocsy spune:

Citat:
citat din mesajul lui michelle1981

Ha ha, parca vorbesti de mine, rocsy!
Nici eu nu ii sterilizez suzeta, doar o clatesc cu apa plata. Iar de atins, tot asa, sa nu fie bolnavi, desi cu virusii adusi de Bianca de la gradi am tot fost mucoase. Iar daca o ating cu mainile nespalate, o spal daca vad ca vrea sa isi bage mainile in gura si gata.

*************************
Mami de www.pregnancy-duedate.com/tickers/ffa0jvmdze07utwv.png" target="_blank">Bianca Maria (04.08.2010) si www.pregnancy-duedate.com/tickers/82hpv757d0kzi4t9.png" target="_blank">Clara Ioana (30.07.2012)


De crocobalaurii adusi de la gradinita nici nu mai vorbesc, ca si noi am fost virusati de d-ra in prima saptamana de gradinita, praf am fost toti . La fel si eu cu spalatul manutelor Nataliei mai des, ca daca s-ar putea ar sta non-stop cu ele in gura.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria0408 spune:

Miha fffff buna si necesara cafeaua.


Iiuli tu ii dai LP de mananca asa de regulat?

Noi avem intre 8-10 mese din care 2/3 noaptea. Este o doua noapte in care se trezesc amandoi de mai multe ori asa ca nu am dormit decat 3 ore drept pentru care sunt zombi

Laura sunteti bine?

Kimmy la mama ta ai net sau pretenenta lui Silviu ne lasa cateva saptamani fara vesti? Ati terminat bagajele, cred ca sunt ffffffffffff multe....

Ada bravo lui Tudor si tinem pumnii lui Nectarel sa nu faca febra.

Noi la primul copil am fost mai stresati cu musafirii, plecatul de acasa sau cu dezinfectarea lucrurilor, acum am vazut ca lucrurile nu sunt chiar asa drept pentru care am primit vizite fara numar, mergem peste tot cu el inclusiv magazine, am plecat la drumuri lungi si este mai bine ca la Ana care mult timp nu vroia sa stea in masina mai mult de 10 minute caaltfel urla, nu adormea decat daca era liniste totala etc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vera_l spune:

buna dimineata,
dau si eu capucino
noi ne trezim de 2 ori peste noapte insa piciul meu mananca dormind,nu-i vorbesc sau bag in seama pt ca si eu motai iar dimineata imi pare ca nu m-am trezit deloc
vreau sa va intreb ce vaccin ati facut picilor in brat ca noi nu avem asa ceva?

Ali:ce frumos,abia astept sa ajunga si piticul meu sa faca ce zici tu,eu deja ma topesc de fericire cand ma atinge cu manuta pe fata(din greseala)
aveam mai mult de zis dar am uitat,mai revin
o zi frumoasa tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria0408 spune:

Miha, Rocsy vad ca am scris ac.lucru. Noi am primit o enteroviroza dupa prima luna de gradi......

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ARUBA spune:

Fetelor, am comis-o! Nu stiu cum cand si de unde, dar am racit destul de rau, imi curge nasul robinet si ma simt slabita tare. Ieri numai in pat am stat, iar bebe cu sotul sau cu mama. Eu doar am alaptat-o dar cu masca pe fata. Sunt panicata sa nu ia si ea raceala. Am auzit-o tusind o data dimineata, plus ca atunci cand i-am scos mucisorii erau cam aposi asa si transparenti. De obicei ea avea cate unul alb care bloca o nara. Sper sa nu fie racita, febra nu are.
Eu bag sucuri de fructe, ceaiuri, miere, catina si alte de-astea, sper sa treaca repede.

Michelle, Rocsy: e ft bine cum ziceti voi, eu nici la primul copil nu sunt asa panicata, dar suzetele le cam sterilizez.

Iuli: si noi tot 6-7 mese avem, dar sa vad cu stagnarea asta ca imi sta pe cap

Laura: vrem vesti despre Andreiutzu

Ada: ce picior de iepure, iubita? De-ala adevarat?

Vera: nasoala situatie cu autoinvitatul. La partea cu nasii eu sunt de parere ca trebuie evitat raul de la inceput, respectiv avut mare grija pe cine alegi, exclus persoane mult mai in varsta ca pana la urma se produce ruptura asta, si degeaba ii mai alegi. Dar de multe ori lumea nu are prieteni apropiati casatoriti si asa te pricopsesti cu nasi pe care nici macar nu ii agreezi... si care totusi nu au nicio vina.

Roxy: ft nasol cu preotii aia ca ti-au stricat ziua cea mare a fetitei

Danett: am patit si eu faza aia, am si povestit. Cred ca avea gaze fetita. Mie acum mi se demufeaza de 100 de ori dupa primele minute de supt ca lumea, ... incepe sa lase sanul si sa se smiorcaie; mai ia cateva guri, iar il lasa, iar se smiorcaie. Uneori cand o ridic ragaie, alteori nu...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria0408 spune:

Vera este vorba BGC care se face in trei zile de la nastere

Si noua ne-a spus pediatru ca vigantolul se schimba la 20 de zile.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dannett spune:

Buna dimineata si de la noi! Eh, nu ne-am trezit chiar acum. Pe la 10 cred..
A adormit in sfarsit pe la 2 dupa ce am pacalit-o si a supt. Aveam sanul stang pietroi, nush de ce nu prea ii mai place sa suga din el. Cred ca e pozitia de vina..faptul ca o tin si eu mai greu pe bratul stang. Pana acu o alaptam 90% intinsa pe pat si era usor. Acum vad ca de nervi vrea doar in bratele mele sa suga.
Nush ce sa zic daca erau gaze in stomacel. La cat am plimbat-o in pozitie verticala ar fi trrebuit sa iasa.
Aruba, daca incercam sa o remufez urla nu scancea. Fatqa cu personalitate am, ce mai...
Sper numai sa nu fi racit..sa nu fi luat ceva de la dr desi nu am stat deloc in sala de asteptare.

R_oxy super m--am amuzat de perla micutei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali24 spune:

Salutare.
Aruba insanatosire rapida si tinem pumnii sa nu ia si piersicutA
Laura te asteptam cu vesti
Si EU vad ca nu mai sunt asa stresata ca la primul cu sterilizat luat in brate...etc.

EU sunt happy ca m am cantarit dimineata si aveam 78kg.yuppiiiiprobabil multe o sa radeti de mine cum ma pot bucura la 78kg cand voi va Invartiti pe la 50 -60kg dar avand in vedere ca am ajuns la 101-102kgin sarcina si ca nu am tinut cura sa slabesc e super bine.urmatorul target e 75 apoi vreau sa schimb prefixu din nou

Mergi la inceput