Piersicute de iulie august (6)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ali24 spune:

am mai uitat ceva...balanta vi a trecut albeata din gurita?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mygirl spune:

Ali, nu e vorba de concurenta :). Eu fac de placere cand am timp, ptr cadouri la prietene si obligatii...si cand imi mai comanda cunostintele. Am o prietena care vine cu solicitari - am rochia asa, as vrea accesorii ptr ea si ii fac in functie de ce i se potriveste. Materie prima se gaseste multa pe net, tb sa dai cautare. Eu de pe simoshop.ro am tot luat, sunt seriosi, in general sunt de calitate dar am luat si multe lucruri inutile. Pentru curioase ca sa va faceti o idee, am si site facut de sotzul meu (hobby-ul lui):
http://www.joystore.ro/index.php
A ramas in constructie, ca niciunul din noi nu a mai avut timp de el. Torturile sunt facute de vara-mea - s-a apucat tot in concediul ptr bebe de ele ptr un venit in plus.
Petru fetele de pe Facebook, am acolo un album Hobby.
Asa ca Ali, dc te pot ajuta cu ceva poti sa ma contactezi si pe mess, oanarules@yahoo.com.

Si da, alaptez si nu cred ca afecteaza cu ceva, la Alexandra m-am apucat de sala la 2 luni si am alaptat-o exclusiv pana la 5 luni jumate. Si fitnessul cu bebe e foarte distractiv.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana3110 spune:

Balanta, nu e nici o problema cu regurgitatul lichidului transparent. e absolut normal.

10 ani de incercari pentru a avea un BB
FIV 2 reusit decembrie 2011 Budapesta, dr Peter Kovacs

PAI 4G/5G homozigot, FXIII heterozigot, Tiroidita hashimoto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adarev spune:

Ola, Ola! Am citit rapid si acum sa vad ce mai tin minte. Rocsy , imi pare de otita fetitei. Cred ca te-ai speriat. Eu sunt oricum moarta de frica din orice. Laura, mi-e dor sa te aud. Astept sa te intorci din concediu. Carmen, asa este. Ai dreptate cu aranjatul. Te simti altfel cand mai iesi. Vera, daca ai nevoie de ajutor cu plcere. Dana, e frumos foc flacaul. Balanta, ti-a raspuns si Ioana, nu este nicun fel de problema. Mygirl ti-am vazut pozele din concediu. Sunteti o famile frumoasa , ca de altfel toate fetele de aici.Delia, tu esti clar eroina. Vorba fetelor. Mie-mi este greu cu doi si am si ajutor. Mai bine bag capul in nisip.Ali, vezi si tu de ce te apuci, o sa ma uit si pe site-ul lui Miygirl ca eu sunt fan cumparaturi de podoabe.La progrese, ne intoarcem de pe spate intr-o parte, ne tinem capul.etc Va pup si mai intru.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ARUBA spune:

Fetelor am avut o noapte horror cu o criza de insomnie de la 3 , cand a trebuit sa pun pompa , pana la 7 jumate nu am mai reusit sa adorm. Acum sunt zombie, noroc ca Grace e pasnica si se uita la carusel de vreo 35 min, gangureste la ursuleti.
Mie mi-e rau de somn, dar nici nu poate fi vorba sa dorm cand doarme ea, mi-am luat gandul de la asa ceva pt ca are si ea acel 'senzor' si mai rau ma enervez.
Am convenit cu sotul sa o scoata el in parc dupa amiaza, si atunci voi dormi eu.
Si pe mine ma tot intreaba sotul cand facem al doilea copil dar eu am devenit cam reticenta, nu stiu cand ma voi simti 100% in stare. Ziceam ca ii facem la diferenta de 2 ani, dar acum am dubii si nu stiu ce sa zic, parca as mai sta sa imi revin.
Fetele cu 4 copii sunt un mister si pt mine, nu stiu cum si unde gasesc resursele de energie, dragoste si rabdare pt toti, dar in mod cert ele merita respectul nostru. Eu m-as incumeta la asa ceva doar daca as avea cate o superbona la fiecare si resurse financiare suficiente. Cred ca e extrem de costisitor sa le asiguri o educatie ca lumea, vacante si activitati de tot felul.
Balanta tu ai fi super curajoasa sa te apuci de bb 3, mai ales la ce sarcina grea ai dus, daca ar fi sa stai la pat atatea luni, cine ar sta cu gemenii?
Dana: e frumos rau fii'tu asta!
Fleur: ce dolofanel e Ericutul! si ce serios e in ultimele poze
Laura: bine ca i-a placut lui Andrei vacanta, o sa vezi ca doarme mai mult si cand va intoarceti, la noi asa a fost dupa saptamana la tara
Carmen: maine o sa experimentez si eu mersul la birou, ma duc sa imi inchei trimestrul si sa fac declaratiile fiscale pt firma mea, ca laptopul meu a decedat zilele trecute si mai am programele instalate doar pe cel de la birou, asa ca imi voi petrece juma de zi acolo. Imi fac si manichiura si parul azi, ca sa nu ma priveasca lumea cu mila pe acolo :))))
Mygirl: frumoase poze, cred ca a fost de vis revederea cu sotul, pacat ca a plecat iar. El lucreaza cumva pe o nava de croaziera?
Ali: si mama ii mai zice fetitei "hai la mama" dar nu ma deranjeaza, asa e ea, ft mamoasa. In schimb aia cu lasatul copilului la ei daca plecati a fost maxima
Ioana: inainte intrai mai des, ia sa iti mai faci timp si pt noi

Eu tre sa ma ocup zilele urmatoare sa imi fac pasaport ca il am pe numele vechi si apoi sa reiau procedura de viza pt State, a trecut cineva prin asta? Am viza pe pasaportul vechi si e valabila inca 8 ani, dar am inteles ca tre sa merg iar la interviu, ca nu o transfera automat. Daca stie cineva detalii pls help.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adarev spune:

Mygirl, foarte frumoase podoabele. Vreau si eu. O sa te contactez la adresa ta de acolo? NZiceam si eu ca mai vreau o fata, dar, mi-a trecut cheful. Am uitat sa-i spun lui Fleur, de Ericutul ei care-i tare dulce. Tudor, mie-mi spune pe nume si lui barbatu-meu la fel. Parintilor mei le spune mama si tata si socrilor la fel. Mie chiar imi place ca ma striga asa. Azi, am fost dupa el la scoala. vai, ce s-a suparat ca l-am asteptat in fata clasei. DEee, suntem domnisori de acum. I-am spus ca o sa vin sa-l astept cu Nectarel in brate acolo.Maine merge la vaccin si avem si noi 5 kg.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fleurdelise spune:

Buna fetelor,

Ali, m-ai intrebat de regurgitat. O saptamana fara lactate la mine, rezultate incerte. Nu il mai durea burtica, adica nu l-am mai vazut chircindu-se si plangand la san, dar tot mai voma.
De luni ii dau ranitidina, e promitator, nu mai vomeaza decat de 2-3 ori dupa mese (inainte si de 10 ori), si mai putin spontan si mai mult cand il manevram noi. Problema e ca ii face tare greata gustul ala mentolat si mai mult o scuipa decat o inghite. Probabil i-ar fi si mai bine daca ar inghiti tot. Intre timp m-am mai documentat si ranitidina intr-adevar e prescrisa in mod curent bebeilor cu reflux. Ca asta cred ca are, reflux. Nu cred ca are intoleranta la lactoza sau la proteina din lm (apropo, e o deosebire intre astea 2?), ca aia are simptome mai nasoale, mai severe, inclusiv sange in scaun.
In fine, ideea ca e un pic mai bine si NU datorita alimentatiei mele. Revin la lactate, treptat si in cantitati moderate. In loc de lapte dulce de vaca beau chefir. Voi manca normal, la fel ca imediat dupa nastere, cand nu avea nici o problema din asta, adica inclusiv fructe si cruditati, ca le evitam si pe astea.
Intre timp poate schimb marca de ranitidina cu una cu gust mai placut, sa vedem daca o fi.

Carmen, Aruba, va invidiez un pic ca mergeti la servici in ritm lejer, luati ce-i mai bun din ambele lumi: va simtiti si elegante, si ocupate cu altceva decat lapte si scutece si aveti si timp destul pt bebe.

Ali, tin pumnii in continuare sa gaseasca sotul locuinta, stiu ca poate fi o problema asta. Eventual, nu ar putea rudele voastre de acolo sa garanteze pt voi, pt o chirie?

Mygirl, foarte dragute podoabele, ar trebui sa iti promovezi site-ul si sa vinzi din ele, sunt sigura ca ar fi amatoare. Si accesoriile pt copii sunt frumoase. Bafta!

Ma duc sa-i schimb pampersul...

**************************
Mami de Eric Ioan (21.06.2012)

Cine-ti saruta genele-n somn,
Si cine-i acolo cand ingerii dorm?
Toate zanele bune sa te ocroteasca,
Toate florile campului sa te infloreasca!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns freedelia spune:

Aruba, nu stiu cum e cand ai nume diferite in pasapoarte, dar eu am avut in trecut viza pe un pasaport expirat si am calatorit cu ambele pasapoarte la mine. Cred ca in caz de nume diferite trebuie doar sa aduci certificatul de casatorie cu tine, tradus in engleza daca nu este international. Cred ca gasesti informatiilempe site-ul consulatului.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adarev spune:

Spre rusinea mea, tot nu stiu sa-mi pun pozele in album. Poate mi-l puneti voi pe Nectarel la loc.Aruba, are dreptate Delia. Trebuie sa te interesezi la Ambasada. Eu stiam. Daca-mi amintesc iti spun cu placere.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pusi spune:

Citat:
citat din mesajul lui adarev

Spre rusinea mea, tot nu stiu sa-mi pun pozele in album. Poate mi-l puneti voi pe Nectarel la loc.Aruba, are dreptate Delia. Trebuie sa te interesezi la Ambasada. Eu stiam. Daca-mi amintesc iti spun cu placere.

Ada ,mama de Nectarel


Ada draga,
Am mutat eu pozele in albumul tau. Tare frumusel si mare s-a facut Nectarel.
Pt. a adauga poze noi, trebuie sa intri in albumul tau si regasesti sus optiunea "Add photos".



Mami de Sara Ioana (21.07.2012)

Mergi la inceput