**Prichindei nazdravani 2008 in blugi!**(2)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alina_satena spune:

Delia e tot cu tuse si muci, mai putina tuse, mai putini muci dar sunt prezenti asta este.
Eu astazi vreau sa fac o curatenie, nu stiu dce sa fac de mancare
O sa incerc sa mai rezolv din probleme dar acum sa vedem ce va iesi si cu XL asta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MarianaPop spune:

Citat:
citat din mesajul lui alina_satena

Delia e tot cu tuse si muci, mai putina tuse, mai putini muci dar sunt prezenti asta este.
Eu astazi vreau sa fac o curatenie, nu stiu dce sa fac de mancare
O sa incerc sa mai rezolv din probleme dar acum sa vedem ce va iesi si cu XL asta

http://alinahandmade.blogspot.com/


Sanatate si succes !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MarianaPop spune:

Mi-a inseninat ziua . E supeeer...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_satena spune:

Doamne ajuta sa fie bine Mariana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nyny spune:

helou helou...

a mai ramas veo gura de cafea? vreau si eu, multumesc anticipat..

Mariana chiar super melodia.. si vidoclipul la fel. Credeam ca o stii.. eu cand am auzit-o prima oara i-am dat repeat de nu stiu cate ori.. nu ma mai saturam de ea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_satena spune:

Despre ce melodie e vorba ca eu nu o pot vedea, mie nici restu de emoticon-uri nu imi merg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MarianaPop spune:

Nyny, salutare! Avem, cum sa nu... ! Si mie imi place . Astazi am dat de ea... si m-a bine dispus....
Cum mai e Davidutz ?

Alina, am postat o melodie dimineata. Daca nu o vizualizezi da un search pe goagal si cauta Taxi - Esti iubibila .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_satena spune:

cu melodia asta m-a disperat Deliao canta neincetat.
Eu m-am apukat repede sa fac putina ordine, praf sters, spalat pe jos maturat,apoi tre sa spal prin bucatarie pe jos si gata apoi poate astazi imi vine cheful sa mai lucrez cate ceva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nyny spune:

David e (Mariana)... mai bine sa zicem. Am fost ieri la dr si ne-a prescris antibiotic. Am tot amanat ca mi s-a parut ca e mai vioi.. si nu i l-am dat nici acum. Sper sa nu gresesc dar simt ca se face bine si fara. Inca e deranjat la stomac, daca ii mai dau si antibiotic il dau peste cap de tot. Asa ca suntem pe debridat, hidrasec, aerosoli.. si nurofen alternat cu panadol... mai vedem..



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MarianaPop spune:

Citat:
citat din mesajul lui nyny

David e (Mariana)... mai bine sa zicem. Am fost ieri la dr si ne-a prescris antibiotic. Am tot amanat ca mi s-a parut ca e mai vioi.. si nu i l-am dat nici acum. Sper sa nu gresesc dar simt ca se face bine si fara. Inca e deranjat la stomac, daca ii mai dau si antibiotic il dau peste cap de tot. Asa ca suntem pe debridat, hidrasec, aerosoli.. si nurofen alternat cu panadol... mai vedem..



Mami de kinderi tazmanieni



Asa sa va ajute DD . Off...eu nu stiu dc medicii astia dau de prima data antibiotic . Mi se intinde parul (il am putin ondulat) cand aud de anti...si cat de e de nociv organismului. Si ne mai miram dc copii nostri au imunitatea scazuta . Urmaream saptamana trecuta in we o emisiune pe prima cu o dr. pediatru care profeseaza in Bucuresti si este adepta si a tratamentului homeopat. Spunea ca antibiotic=antiviata . Si alta chestie interesanta (pe care bineinteles ca n-am stiut-o) despre serul fiziologic, diferenta (nu dpdv al pretului)dintre serul la fiola si serul la punga (cel folosit la perfuzii). Cel la punga e valabil 24-48 ore de la penetrarea dopului . N-am stiut ca trebuie aruncat a doua zi si ma miram ca dupa 6 injectii Bianca avea in continuare febra . Si mai spunea si de batista bebelusului care este gresit folosit atasat de aspiratorul care e folosit in casa. Pe o parte aspira mucozitatile si pe cealalta parte imprastie microbii in camera .
Cum sa nu fie deranjat la stomacel cand ia atatea siroparii.... Sanatate multa !

Mergi la inceput