**Prichindei nazdravani 2008 in blugi!**(2)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alina_satena spune:

eu astept sa imi plece acesti musafiri neinvitati sper sa plece maine ca deja mi-a ajuns sa dorm in sforaituri si in plansdete toata noaptea de copil mic si nu ma pot manifesta, nu pot sa imi iau lucrurile de pe unde le am tre sa merg incet, copilul tre sa fie cuminte al meu sa nu deranjeze nu pot scoate pe Delia afarala medic nu a putut merge s ayi iau avizul ptr luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MarianaPop spune:

Citat:
citat din mesajul lui alina_satena

eu astept sa imi plece acesti musafiri neinvitati sper sa plece maine ca deja mi-a ajuns sa dorm in sforaituri si in plansdete toata noaptea de copil mic si nu ma pot manifesta, nu pot sa imi iau lucrurile de pe unde le am tre sa merg incet, copilul tre sa fie cuminte al meu sa nu deranjeze nu pot scoate pe Delia afarala medic nu a putut merge s ayi iau avizul ptr luni

http://alinahandmade.blogspot.com/


Alina, scuza-ma ca te intreb, dar oaspetii n-au stiut cati sunteti voi pe metrul patrat ? Imi pare rau ca nu ai reusit sa rezolvi pentru Delia, ar fi trebuit sa faci abstractie de ei, in definitiv sunt musafirii parintilor...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_satena spune:

Musafirii parintilor in camera mea, eu ma chinui cu Delia sa dorm intr-un pat de o persoana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_satena spune:

va sunt servite.
Astazi am de al meu sot este acasa, si-a luat 2 zile de liber.
Masine o duc pe Delia la gradi,astazi ma duk sa yi iau avizul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MarianaPop spune:

Citat:
citat din mesajul lui alina_satena

va sunt servite.
Astazi am de al meu sot este acasa, si-a luat 2 zile de liber.
Masine o duc pe Delia la gradi,astazi ma duk sa yi iau avizul

http://alinahandmade.blogspot.com/


Buna dimineata Alina ! Multumesc de cafeluta ! Bravo! Noi am fost vineri la control si ne-a dat si avizul sa mergem de astazi la gradi . Ochisorul i-a trecut 100% . M-am dus vineri sa-i iau traistuta si sa le rog pe doamne sa-i schimbe lenjeria si...m-am umplut de nervi , doamna transmitea mamei tripletilor ca tusesc foarte tare iar mama cu glas ridicat spunea ca ea nu-si tine copiii acasa din cauza tusei ca doar de la gradi au luat-o...OMG...mare-i gradina Domnului. Pai, hai sa ne tusim si sa mucim in cor ca doar din colectivitate au luat-o, iar vindecarea da-o incolo ca nu-i asa importanta....

si mai vorbim...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_satena spune:

Mariana era der asteptat replica mamici respectiveasa se intampla si la noi la gradibasca la noi ii aducv si cu febra ii aduc si cu antibiotic.
Eu mai dupa amiaza voi merge la medicul Deliei de familie s aii iau avizul si poate ma si tund astazi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_satena spune:

Fetelor dar chiar m-ati lasat singura in casuta?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MarianaPop spune:

Citat:
citat din mesajul lui alina_satena

Fetelor dar chiar m-ati lasat singura in casuta?

http://alinahandmade.blogspot.com/


Nu te-am lasat , dar DC-ul "nu-mi" arata ca ai fi scris un mesaj nou.... Te-ai gandit la cadouri pentru sarbatori (pt. doamne educatoare, parinti, sot si copil)? Eu caut ceva ieftin si folositor care sa le faca placere tuturor . Io-te ce rima a iesit.... Oare s-o gasi asa ceva ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_satena spune:

Cam ce ai cumparat pentru educatoarek eu numai am idei mi-au plecat toate, pentru mama habar n-am ca acum pe 17 e ziua ei de nastere

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MarianaPop spune:

Citat:
citat din mesajul lui alina_satena

Cam ce ai cumparat pentru educatoarek eu numai am idei mi-au plecat toate, pentru mama habar n-am ca acum pe 17 e ziua ei de nastere

http://alinahandmade.blogspot.com/


Pai n-am cumparat...sunt in cautari . Ce ? Nu stiu...ma orientez la fata locului. Pt. mamica ta, o esarfa groasa pentru iarna sau eu i-am cumparat mamei o basca tricotata din mohair (avea si dublura) numai buna pentru sezonul de toamna.






>>>Continuare

Mergi la inceput