**Prichindei nazdravani 2008 in blugi!**(2)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns MarianaPop spune:

Bonjour de zi !

Tatiana, te imbratisez cu drag ! Uite, am facut aromata special pentru tine ! Sanatate Iarinei !

Alina, doar e sarbatoare, nu ?

Eu parca mi-am mai revenit...plec la pauza sa ma delectez cu branza proaspata si covrigi .

In rest nimic interesant, e we si iar n-am idei de meniu....

si ne mai auzim...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_satena spune:

Eu chiar nu am chef sa gatesc nimic deoarece m-am saturat de atat bucatareala si atata smotru.
Tre sa mai avem grija de noi si de aspectul nostru


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisa220972 spune:

Buna , vin si eu la o .

I-mi doresc un WE acasuta mea, a inceput sezonul de toamna, zile nastere copii, WE acesta am doua sambata si duminica, saptamana viitoare alta zi de nastere si sa-mi puna sotul capac WE viitor plec si la munte fiindca ia copilul vacanta si vrei sa faca purici acasa. Daca va hotarati sa plecati undeva da-ti un semn sa va spun cum sunt drumurile , fiindca sigur le cunosc, eu sunt cu drumurile patriei( are grija sotul de acest aspect).

MarianaPopa si sa stii ca nu este rau la gust

La multi ani tuturor sarbatoritilor de astazi si nu numai lor si noua sa fim sanatoase.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisa220972 spune:

na ca te-am si botezat(popa)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MarianaPop spune:

Denisa, e bine! Numele meu mai are inca 4 litere !
Eeeee, daca-i petrecareala si plimbari la munte si mie mi-ar place sa fiu "mitza calareatza" . Daca vrei sa facem schimb, spune-mi ! Noi mai mult suntem loco.... In cursul saptamanii nu reusesc sa fac mare lucru at home si-i trag tare in we. Bucatareala, curatenie si alte treburi "caznice" . Suntem pe fuga tot timpul....

Alina, inseamna ca faceti greva foamei ? Sau gateste mama? In privinta ingrijirii, duminica e ziua dedicata numai mie . In restul saptamanii o intretin . Eu n-am plecat niciodata din casa fara sa fiu bella si sharmanta , chiar si cand ma duc la butiq-ul din cartier . Nu stiu de unde am mostenit asta, mamica mea nu s-a "elegantzit" decat la zile festive...poate am fost vre-o vedeta intr-o viata anterioara !




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisa220972 spune:

Citat:
citat din mesajul lui MarianaPop

Denisa, e bine! Numele meu mai are inca 4 litere !
Eeeee, daca-i petrecareala si plimbari la munte si mie mi-ar place sa fiu "mitza calareatza" . Daca vrei sa facem schimb, spune-mi ! Noi mai mult suntem loco.... In cursul saptamanii nu reusesc sa fac mare lucru at home si-i trag tare in we. Bucatareala, curatenie si alte treburi "caznice" . Suntem pe fuga tot timpul....


Ce "mitza calareatza" , putin spus pot sa ma angajez la CNADNR sa le fac raporturile drumurilor, cu cea mai mare placere facem schimb, dar dupa o luna ii faci pachet si ii trimiti acasa, vinerea parca se trezesc la viata" mami dar noi nu plecam undeva", fac bagaje- desfac bagaje, daca nu ar fi matusa ar fi vai si amar de fundul meu.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_satena spune:

Denise te invidiez ca poti calatori.
Mariana si mie mi-ar placea sa fiu mereu gatita dar nu am timp deloc nici sa cad moarta ca sa spun asa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MarianaPop spune:

Denisa, atunci nu-mi ramane decat sa te rog sa ma bagi si pe mine din cand in cand in bagaje, dar nu singura ci cu puiul meu . E foarte bine ca reusiti sa va destindeti calatorind .

Alina, nici eu n-as avea timp, dar "exersand" de atatia ani, fac totul rpd ca in armata .

Azi e musai sa-i trag o shopping-uiala, nu m-am hotarat ce mancare sa fac, o sa ma orientez la fata locului .

Va doresc un we placut si numai bine !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisa220972 spune:

Uite-asa am ajuns acasa si am terminat cu petreceri pe WE acesta, maine a iau de odihnita la scarbici.

Dragutelor va iau cu cea mai mare placere.
Mi-au iesit rezultatul la exudat siiiii surprize-surprize- nu are nimic nici la nasuc si nici in gat.
Deci concluzie: ii dadeam atibiotic degeaba.Bine acum ea este foarte bine, nu tuseste, nu mai curge nasul decat foarte rar-( casa- exterior -cand intra si iese afara) . Am sa mai incerc de-a acum si leacuri babesti.

O saptamana buna


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MarianaPop spune:

Buna dimineata !


Poftiti la si covrigi calzi !
Brrr...ce frig...au anuntat 10 grade C pe ziua de azi . Asa ca am infofolit cupilu', i-am dat ghetutele si geaca de fas cu blanita. Ce mai vrem, mai avem 2 zile si e noiembrie...We l-am petrecut linistit . Pana la urma am bucatarit: ciorba de vita, friptura de porc cu garnitura de ciuperci umplute, pt. Bibi copanel cu cartofi la cuptor si desert negresa.

Denisa, eu luna trecuta am tot tras-o cu o durere in gat...am luat 2 antibiotice diferite la recomandarea medicului . Cand mi l-a prescris pe al doilea i-am cerut doctoritei sa fac exudatul faringian, in ideea in care dadeam gres si cu cel de-al doilea antibiotic, mi-a raspuns franc ca exudatul nu este concludent (s-ar putea sa-mi iasa negativ) si ca-l fac degeaba...eu nu mai inteleg nimic. Unii te trimit altii nu.... In sfarsit ei stiu cel mai bine....

Va doresc o zi linistita !

Mergi la inceput