Scandalul Cristian Sima

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Lali spune:

Portocalia, dragut este ca Sima isi incepe articolul explicand ce le-a facut Madoff clientilor lui din inalta societate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns portocalia spune:

Lali, da :), ironia sortii!

Recunosc ca mi-e simpatic Sima, atat cat am reusit sa aflu despre el in ultimele zile, pare un personaj stralucitor, cu mult deasupra plutonului; sunt curioasa ce va face mai departe si cum se va termina totul. mai sunt curioasa si cine e personajul "bogat si puternic" (astea-s cuvintele lui si cred ca a vrut sa spuna ca e vb de un politician) care l-a amenintat si din cauza caruia a parasit tara.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns portocalia spune:

Marina, nu cred nici eu ca e un scandal cu impact economic. pe mine ma intereseaza pentru personajele care evolueaza in el, cred sincer ca sima traieste o drama (umana, daca vrei) si na, e intotdeauna palpitant sa vezi asa ceva in direct - mai ales ca el e dispus sa se expuna.

nu sunt foarte multi bani la mijoc; dupa cum a povestit sima, cel mai mare client avea 1.4 milioane investiti cu el, si acesta este si omul care l-a amenintat. de fapt, urmarea sa-l constranga sa-i dea pe mana absolut tot ce mai are sima in tara, firma WBS si toate activele lui imobiliare. sima urma sa lucreze in continuare pentru el, ca sa recupereze banii. planul asta nu-i convenea deloc, pentru ca insemna ca nu mai are nicio sansa sa se refaca financiar si sa dea inapoi banii celorlalti clienti, mai mici. a si recunoscut ca a intentionat sa ajunga in vizorul presei si mediei, tocmai pentru ca sa fie oarecum la adapost. dupa cum a zis el insusi in interviu: "daca sima avea un accident de masina pe 29 septembrie, sima avea un accident de masina. daca sima are un accident pe 15 octombrie, asta deja nu mai e un accident".

cred ca planul lui in continuare e sa-l tina oarecum in sah pe acest personaj periculos, si in acelasi timp, sa faca rost de un investitor, care sa-i dea pe mana milionul care-i trebuie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ch_dana spune:

Citat:
Banuiesc ca legal nici nu prea au ce sa-i faca.


In afara cazului in care e vorba de raportari false...Daianu sustine ca intotdeauna rapoartele primite de la Sima au fost pe plus.

Citat:
mai sunt curioasa si cine e personajul "bogat si puternic" (astea-s cuvintele lui si cred ca a vrut sa spuna ca e vb de un politician) care l-a amenintat si din cauza caruia a parasit tara.



Cica ar fi vorba de Radu Dimofte (D, nu T, nu fostul sef de la SRI), asa zicea ...Becali, aseara la Realitatea :

www.realitatea.net/gigi-becali-invitat-la-deschide-lumea-la-realitatea-tv-ora-18-30-live_1030325.html" target="_blank">http://www.realitatea.net/gigi-becali-invitat-la-deschide-lumea-la-realitatea-tv-ora-18-30-live_1030325.html



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns portocalia spune:

a aparut on-line interviul cu sima:

http://soviani.com/2012/10/17/interviul-cu-cristian-sima-integral/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns portocalia spune:

dana, da, am citit si eu ce zice becali. ce sa zic, nu prea pun baza pe ce zice becali, dar mai stii...

Mergi la inceput