Fluturasi dragalasi de mar-apr 2011 (22)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns catank spune:


Salutare!

Ca de obicei sunt in graba mare....

Va multumesc tuturor ptr sugestii-sfaturi legat de off-ul meu
Saptamana viitoare mergem sa achizitionam cele necesare ptr baie si vedem la fata locului ce si cum... Idei ne-am facut, acum sa vedem ce gasim.

Revin cu una alta mai tarziu...

Aaa cami, caciulita am luat-o cu 79ron (merg pana la 5 ani) si sacul cu 160 ron daca nu ma insel.
Va pupic si revin...sper


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

catank da ai facut comanda pe net de caciulita sau din vreun magazin anume?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Citat:
citat din mesajul lui cami_antonia

catank da ai facut comanda pe net de caciulita sau din vreun magazin anume?

de ANTONIA IOANA TEODORA (11.02.2009) si PETRA ADRIANA(05.04.2011)




cafea nu am mai baut dar I tot la 15 s-a culcat si dupa 20 min s-a trezit...ahhh Asta e... Acum deja ne-am intors din livada..Am o zburatoare pe masa, asteapta sa fie epilata, acum o execut.
Cami...le-am comandat de pe hiphip.ro am luat mai lute produse...intra si vezi ce si cum...

alexinafelicitatri ptr frumoasa pereche!
Va pup si revin mai pe seara, ..sper sa adoarma I mai devreme

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Hello fetele!

M-am tot gandit zilele astea la voi, si a s fi vrut sa va scriu...dar nu am avut timp...mi-ar fi fi fost de mare ajutor sustinerea voastra..
Am trecut prin clipe de adevarat cosmar
Cristi al meu este in spital, este bine acum, joi il externeaza dar a fost la limita
Vineri au avut amandoi scaune moi, le-am dat smecta si calciu carbomic, si-au revenit, Sambata cu nunta, la pranz cand a venit finu sa ne ia, Cristi a mancat niste bomboane Raffaello si a baut niste suc, la 6 seara facut din nou moale si l-am trimis acasa la ai mei, ca nu avea rost sa-l tin la nunta deranjat la stomac, si de aici a inceput cosmarul.... In jur de 9:30-10:00 s-a culcat si la 10:30 s-a trezit vomand, dupa 10-15 voma din nou, la 11:30 a inceput sa vomite cu sange, eu plecasem deja de la nunta sa-l iau sa-l duc la spital, pana sa ajung eu a venit o ambulanta care nu avea medic pe ea, si care conform procedurilor nu a putut sa-i dea nimic, nici macar un antivomitiv, am refuzat internarea, vroiau sa-l duca la Lehliu. Am luat baiatul...moale, cu spasme de voma, si voma cu sange, ne-am oprit la primul spital din drum Gomoiu. au sarit pe el 2 doctorite si 2 asistente, au facut analize, au bagat in el o gramada de medicamete, iar analize si iar medicamenete..intavenos....baiatul meu nu raspundea la nimic Diagnostic: coma grI, soc toxico-septic, hipotermie Erau depasite de situatie..nu mai stiau ce sa-i faca...au luat pana si un catastif cu boli sa vada ce ar mai putea sa-i dea..baiatul meu nu iesea din coma. Au cerut transferul la Grigore Alexandrescu, dar au fost refuzati din lipsa de locuri, apoi am fost acceptati la Budimex. Pana sa vian ambulanta, baiatul s-a trezit...voma in continuare cu sange dar a deschis ochii la mine Am ajuns la Budimex, iar perfuzii (nici nu mai stiu ce i-au pus in ele..) ..antibiotic cefort+gentamicina, ceva pansament gastric, I-au montat o sonda gastrica pentru a scoate ce avea in stomac ca sa nu mai vomite, luat sange pt analize, coprocultura (deja avea pampers pt ca se scapa involuntar) In cateva ore deja cerea apa si vroia sa-si smulga toate tuburile de pe el...avea multe fire lipite cu senzori pe el. pana ieri dimineata a fost la terapie intensiva, acum este pe salon, eu stau cu el ziua, si noaptea vine mama si ma schimba. Acum este bine, manacnca se joaca nu mai are stare, vrea acasa. TOATE analizlele au iesit bine
Nici dr nu stiu exact de la ce s-a ajuns aici, explicatia lor, de care nici ei nu sunt siguri, este ca a trecut prin cosmarul asta din cauza deshidratarii. a avut o enteroviroza, cu scaun diareic si voma, iar sangele din stomac spun ca a fost din cauza esofagului iritat de la spasmele de voma. I-am facut si eco abdominala si nu are nimic la stomac, in schimb din cauza ca a fost hranit intravenos (asa zic ei) i-a aparut un calcul pe bila, un fel de piatra care tb monitorizata..are aproape 1 cm.
Cristi nu mai tine minte sa-l fi durut burta, isi aduce aminte doar ca a vomitat si ca il durea apoi nasul din cauza sondei gastrice (a fost introdusa prin nara direct in stomac) si ca a plans.
Acum este pe antibiotic la 12 ore.
Toata aventura asta a fost traita in "minunata " rochie de nasa, nunta a fost la restaurant nunta fara nasi.

Nu stiu cat de coerenta am fost, telefoanele mi-au sunat in continuu si am mai povestit asta de nu stiu cate ori...puteam sa fac ceva sa previn asta? nu stiu...dr-ita zice ca nu...ce fac la urmatorul episod diareic din viata lui Cristi? o iau razna? ma duc direct la spital? dr-ita iar zice ca nu...

Cata este bine, acasa, nu a avut decat vineri scaun moale, il tot stiga pe Cristi prin casa

Peste catve azile poate voi avea din nou timp sa va scriu, sa va citesc... v-am scris ca sa stiti de mine.

Pupici voua si copilasilor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

of, mai Mada, mai
, si multe imbratisari virtuale si sanatate multa lui Cristinel saracul de el.Eu zic sa investighezi totusi in amanunt, dupa ce -si revine Cristi bine de tot. Sa va faceti bine repede si sa vina baitul acasa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deea99 spune:

off Mada ....am impietrit cand am vazut mesajul tau numai cu...te asteptam sa ne pov. altceva...Domne ,nu imi vine sa cred prin ce ati trecut..pt Cristi..sa se refaca repede..off micutul prin ce a trecut...si nu vreau sa te ingrijorez ,dar vb Deliei trebuie sa mai investighezi..prea de tot sa faca astea de la cateva scaune moi si voma....sau au si dr. dreptate deshidratarea....hai ca m-ai lasat fara cuvinte..imi pare tare rau..sa ne mai scrii si in seara asta..1-2 cuvinte sa stim de el

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deea99 spune:

neata
uff ma duc sa-mi fac o cafea..m-a dat peste cap Mada cu mesajul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Mada...imi pare tare rau!!! Dumnezeu sa va ajute!Sanatate maxima la toata familia,(aveti nevoie) ...multe imbratisari de la noi!
Te asteptam cu vesti ff bune!


Neata tuturor mamicilor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

neata fetelor

am citi cu sufletul la gura mesajul tau, madutza si m-a busit plansul... saracutul Cristi, prin ce-a trecut si voi prin ce-ati trecut...
poate fi si de la bomboanele acelea.. or fi fost vechi, alterate? copiii imediat au reactii la alimentele care nu sunt ok. Doamne ajuta sa fie bine, sa se refaca repede
de la desidratare sa se ajunga chiar aici? asa periculoasa este desidratarea incat sa aiba asa reactii?
sa ne zici ce face si cum se simte. multa sanatate va doresc, sa fiti bine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:

Buna ziua dragele mele!!!
Am intrat sa va povestesc de minunatul meu. S-a acomodat foarte repede la gradi...astazi deja este a 3 zi si nu a plans absolut deloc pana acum,din contra. Luni a stat doar 1,5 h pentru acomodare dar de ieri a inceput programul normal de la 8.30 la 16.30 h. Educatoarele spun ca a papat toate mesele,a baut apa pe parcursul zilei si a dormit(binenteles cu prietenul lui Mimi ). Deja avem cativa mucisori dar, era de asteptat. In rest...eu sufar cumplit ca ”am ramas„ fara el.Imi este foarte greu mai ales cand sunt acasa si nu il vad langa mine, dar ma obisnuiesc eu.

Mergi la inceput